Künt Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Tıpta künt ne demek?2 Künt ne demek Dış?3 Künt sözler ne demek?4 Kunt Türkçe bir kelime midir?5 Künt bir ağrı ne demek?6 Künt ne demek psikolojide?7 Künt kafa ne demek?8 Künt yaralanma ne demek?9 Künt kafa travması ne demek?10 Künt nedir hamur harcı?11 Kotil ne demek TDK?12 Vidar ne anlama gelir?13 Künk ne deme?
Tıpta künt ne demek?
Künt travma, vücut kısmına darbe, yaralanma yada fizyolojik saldırının niçin olduğu travmadır. Kuvvet travması olarak da adlandırılan künt travma, yüksek hız etkisinden de kaynaklanabilir. Künt travma, kontüzyonlar, sıyrıklar, laserasyonlar ve / yada kemik kırıkları şeklinde daha spesifik tipler geliştiren ilk travmadır.
Künt ne demek Dış?
Künt, sızlayıcı ve arasıra yanıcı özellikler taşıyan bir ağrıdır. Derin dokulardan gelir, yüzeyde ve kemikte hissedilir. Ağrı çoğu zaman süreklidir sadece, geçici alevlenmeler ve gerilemeler olabilir.
Künt sözler ne demek?
anlayışsız, beceriksiz, elinden iş gelmeyen.

Kunt Türkçe bir kelime midir?
Farsça kund كند “keskin olmayan, kör (bıçak), kaba saba, kalınca, sert” sözcüğünden alıntıdır.
Künt bir ağrı ne demek?
sertliği azca olan, daha fazlaca dolgunluk hissi ya da sızı olarak algılanan ağrılara verilen isim.. künd yada künt ağrı diye okunması mümkün. ilk duyduğum zamanlarda tırsmama niçin olmuştu bir semptom olarak. devamlı devam eden orta şiddetli ağrıdır daha fazlaca dolgunluk hissi olarak hissedilen ağrı.
Künt ne demek psikolojide?
şizofreni ve ileri depresyondaki hissizlik, duygusuzluk, tepkisizlik durumlarını özetlemek için kullanılan psikiyatrik terim. zeka küntlüğünden daha değişik bir terimdir. dışa yansıyan duygulanımın yoğunluğunda ileri derecede azalma.
Künt kafa ne demek?
KÜNT KAFA TRAVMASI NEDİR? Vücut kısmına darbe, yaralanma yada fizyolojik saldırının niçin olduğu travmaya künt travma denir. Kuvvet travması olarak da adlandırılan künt travma, yüksek hız etkisinden de kaynaklanabilir.
You might be interested:  Mayhoş Ne Demek?(Çözünme)Künt yaralanma ne demek?
Künt travma, vücut kısmına darbe, yaralanma yada fizyolojik saldırının niçin olduğu travmadır. Kuvvet travması olarak da adlandırılan künt travma, yüksek hız etkisinden de kaynaklanabilir. Künt travma, kontüzyonlar, sıyrıklar, laserasyonlar ve / yada kemik kırıkları şeklinde daha spesifik tipler geliştiren ilk travmadır.
Künt kafa travması ne demek?
Künt kafa travması, baş bölümünde darbe, yaralanma ya da fizyolojik saldırının sebep olduğu travma çeşididir. Kuvvet travması olarak da malum künt travması, yüksek hız etkisinden de meydana gelebilir.
Künt nedir hamur harcı?
[2] (halk ağzı) (Gümüşhane, Kars, Artvin, Erzurum, Erzincan, Van, Bitlis, Ankara, Kayseri ağzı) Hamur harcı, ya da balçık topağı. [3] (halk ağzı) (Erzincan ağzı) Pişerken tandıra düşen hamur harcı.
Kotil ne demek TDK?
hemşinlilerin göçebe yaşamış olduğu dönemlerde barındıkları en büyük çadırın adı..
Vidar ne anlama gelir?
İskandinav mitolojisinde Vidar ya da Vidar, intikamın deposu Tanrı’nın oğullarından biridir. Bu harpte Vidar, ağzını açıp onu yarı yarıya kopararak Fenrir’i öldürür.
Künk ne deme?
Künk, pişmiş toprak yada betondan yapım edilen dairesel kesitli su borusu. Bununla beraber büz de denilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.