Kosgeb Destekleri {Nasıl} Alınır?(Sual)

Müracaat kriterlerini karşılayan mikro ve minik işletmeler www.kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Ufak İşletmelere Süratli Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online müracaat yapabilecektir.
Contents1 KOSGEB den kimler yararlanabilir?2 KOSGEB {nasıl} destek verir?3 KOSGEB için {nasıl} başvurabilirim?4 KOSGEB destekleri ne süre ödenecek?5 Kosgeb kime destek verir?6 Kosgeb hangi projelere destek veriyor?7 Sigortalı çalışan biri Kosgebe başvurabilir mi?8 Kosgeb kurum desteği ne kadar?9 Kosgeb den kredi {nasıl} çekilir?10 Kosgeb hangi işlere Destek Veriyor 2020?11 Kosgeb Kredisi için ne lüzumlu?12 E devletten kosgeb kredi başvurusu {nasıl} yapılır?13 KOSGEB Destek Kredisi ne kadar?14 KOSGEB sınavlardan kaç almak gerekir?15 KOSGEB imalat desteği ne kadar?
KOSGEB den kimler yararlanabilir?
Mikro ve minik ölçekli işletmeler (MKİ’ler) başvurabilecektir. 2019 senesinde asgari gelir hacmine ulaşmış olma kriteri: Gelir İdaresi Başkanlığı mali kayıtlarına gore 2019 senesinde asgari 75.000 TL net satış kazancı elde edilmiş olması, salgından ilkin etken işletme olmanın kanıtı sayılacaktır.
KOSGEB {nasıl} destek verir?
Ilk olarak ilinizde yer edinen İŞ-KUR yada KOSGEB birimlerine giderek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine” başvuruda bulunmak. Son olarak iş kurma aşamasında meydana getirilen harcamaların faturalarını KOSGEB ‘e sunarak 50.000 TL’ye kadar bağışlama, 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi alınabilir.
KOSGEB için {nasıl} başvurabilirim?
KOSGEB başvurusu için KOSGEB il ya da ilçe müdürlüklerinin ziyaret edilmesi gerekir. KOSGEB tarafınca sağlanan işyeri açma ve geliştirme destekleri, faizsiz kredi ve bağışlama kredisi olarak ikiye ayrılmıştır. KOSGEB girişimcilik destekleri kapsamında belirlenen ödenekler, işletmelerin boyutlarına gore artırılmaktadır.

KOSGEB destekleri ne süre ödenecek?
KOSGEB tarafınca geri ödemeli destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden ilkin işletmeden destek tutarı kadar güvence alınır.Geri ödemeli destek sunar, proje süresinin bitiş tarihinden sonrasında 12 ayı ödemesiz olmak suretiyle, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.
You might be interested:  Gezi Izin Belgesi {Nasıl} Alinir?(Sual)Kosgeb kime destek verir?
Program iki bileşenden oluşuyor. İmalat sektörlerinde etkinlik gösteren mikro ve minik işletmeler ile 2017 ve sonrasında kurulan imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge (araştırma-geliştirme) sektörlerindeki yenilikçi, genç ve minik işletmeler programdan yararlanacak.
Kosgeb hangi projelere destek veriyor?
Kosgeb ‘in en fazlaca desteklediği sektörlerin başlangıcında imalat sektörü gelmektedir. İmalat sektöründe tütün ürünleri imalatı, tekstil ürünleri imalat ve giyim eşya imalatı ile beraber pek fazlaca sektörden destek almak mümkündür. İmalat sektöründe kosgeb tarafınca 324 değişik alanda destek verilmektedir.
Sigortalı çalışan biri Kosgebe başvurabilir mi?
Hayır. Girişimcinin destek sürecinde; başka bir işletme/kurum/kuruluşta SGK hükümlerine doğal olarak olarak emek harcamaması gerekmektedir.
Kosgeb kurum desteği ne kadar?
Program, kapsamında girişimciler, şirket kuruluşu, performans süreci destekleri sunmaktadır. Kişi ( gerçek şahıs ) işletmesi kuranlar 5.000 TL., Tüzel ( limited, anonim ) şirket kuranlar da 10.000 TL. destek almaktadır.
Kosgeb den kredi {nasıl} çekilir?
KOSGEB ‘e başvurmak ve kredi almak için ilk izleyeceğiniz adım KOSGEB ‘ den onaylı girişimcilik sertifikası almak. Türkiye’nin her yerinden alacağınız bu sertifikaya İŞKUR yada KOSGEB üstünden talepte bulunmanız gerekiyor. Müracaat sonrası vatandaşlar bir belge ile eğitim merkezine yönlendiriliyor.
Kosgeb hangi işlere Destek Veriyor 2020?
KOSGEB HİBE DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIR? İnşaat (Sıva işleri, yıkım, sıhhi döşem, elektrik tesisatı, çatı işleri ) Toptan ve perakende tecim (motorlu taşıtlar, ev eşyası, hırdavat, besin, içecek, pazar yerinde satış) Ulaştırma ve depolama (Nakliye, kurye, ev ve işyerlerinde taşımacılık)
Kosgeb Kredisi için ne lüzumlu?
KOSGEB Başvurusu {Nasıl} Yapılır? Başvuruda Lüzumlu Belgeler Nedir?

KOBİ Beyannamesi.
KOBİ Informasyon Dökümanı
Oda Etkinlik Belgesi.
Tecim/Esnaf Sicil Gazetesi.
İşletmeye Ilişik İmza Sirküleri(Resmi belgelerde kullanılan imzaların örnekleri), İmza Beyannamesi.

You might be interested:  Beyran Çorbası {Nasıl} Yapılır?(En iyi çözüm)E devletten kosgeb kredi başvurusu {nasıl} yapılır?
KOSGEB KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? Müracaat kriterlerini karşılayan mikro ve minik işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki ‘ E -Hizmetler’ menüsünden ‘Mikro ve Ufak İşletmelere Süratli Destek Programı Başvurusu ‘ alt menüsünü seçerek online müracaat yapabilecektir.
KOSGEB Destek Kredisi ne kadar?
Program kapsamında müşterilerimiz İşletme Kredisi ve Makine Teçhizat Kredisi kullanabileceklerdir. Kredilerin Limitleri: Girişimci İşletmeler için azami 50.000.-TL olup, hanım girişimci, genç, engelli, gazi yada birinci derecede şehit yakınları için azami 70.000.-TL’dir.
KOSGEB sınavlardan kaç almak gerekir?
Sınavda her aday için, giriş imtihanı komisyonu başkan ve üyeleri tarafınca, 100 tam puan üstünden not verilir. Imtihan Komisyonunca verilen notların averajı sözlü imtihan notudur. Sözlü sınavda başarıya ulaşmış sayılabilmek için minimum 70 puan almak gerekir.
KOSGEB imalat desteği ne kadar?
Proje çağrısı ile işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak suretiyle toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebilecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.