Kosgeb Başvurusu {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)

Müracaat kriterlerini karşılayan mikro ve ufak işletmeler www.kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Minik İşletmelere Süratli Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online müracaat yapabilecektir.
Contents1 E devlet KOSGEB Müracaat {nasıl} yapılır?2 KOSGEB Müracaat Şartları Nedir?3 KOSGEB Başvuruları ne vakit 2021?4 KOSGEB Bağışlama Müracaat {nasıl} yapılır?5 Kosgeb Girişimcilik Kursuna {Nasıl} Başvurulur?6 Girişimcilik başvurusu {nasıl} yapılır?7 KOSGEB Destekleri 2021 Kimler başvurabilir?8 KOSGEB Müracaat ne vakit 2022?9 KOSGEB sıfır faizli kredi kimler alabilir?10 KOSGEB Başvuruları Ne Vakit?11 KOSGEB Destekleri hangi işleri destekliyor 2021?12 KOSGEB destekleri ne vakit ödenecek?13 Kosgeb kimler müracaat yapabilir?14 Kosgeb hangi iş alanlarına destek veriyor?15 Kosgeb hangi projelere destek veriyor?
E devlet KOSGEB Müracaat {nasıl} yapılır?
KOSGEB KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? Müracaat kriterlerini karşılayan mikro ve ufak işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki ‘ E -Hizmetler’ menüsünden ‘Mikro ve Minik İşletmelere Süratli Destek Programı Başvurusu ‘ alt menüsünü seçerek online müracaat yapabilecektir.
KOSGEB Müracaat Şartları Nedir?
KOSGEB DESTEĞİNDEN YARARLANABİLECEKLER 18 yaşını doldurmuş, kısaca reşit olmuş olmak. KOSGEB tarafınca düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak ve başarıyla tamamlamak. Eğer halihazırda kurulmuş bir işletme için destek talep edilecekse, işletmenin KOBİ statüsüne haiz olması
KOSGEB Başvuruları ne vakit 2021?
KOSGEB Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı 2021 yılı çağrısı duyuru edilmiştir. – www.yatirimadestek.gov.tr | Devlet Destekleri ve Teşvikler. KOSGEB, imalat sanayii sektörlerinde Ar-Ge ve yenilik kapasitesini geliştirmek amacıyla proje teklif çağrısına çıkmıştır. Son müracaat zamanı 18 Mayıs 2021.

KOSGEB Bağışlama Müracaat {nasıl} yapılır?
Nereden Başlamalıyım?

KOSGEB ‘e Kayıt. e-Hizmetler menüsünden KOSGEB ‘e ilk müracaat butonuna tıklayıp işletmenizin kaydını yapınız.
KOBİ Beyannamesi. İşletmenizin KOBİ vasfı taşıyıp taşımadığının tespiti için KOBİ beyannamesini doldurmanız gerekmektedir.
Bildirge Denetim.
Desteklere Müracaat.

You might be interested:  2021 Öğretmen Atamaları {Nasıl} Olur?(En iyi çözüm)Kosgeb Girişimcilik Kursuna {Nasıl} Başvurulur?
Girişimcilik Eğitimi {nasıl} alınıyor? Girişimcilik Eğitimlerine, KOSGEB web sayfası üstünden yada https://lms. kosgeb.gov.tr/ adresinden e-Devlet doğrulaması ile giriş yapabilirsiniz. Bu eğitimler ÜCRETSİZ sağlanmaktadır.
Girişimcilik başvurusu {nasıl} yapılır?
KOSGEB’ekayıt olmak isteyen KOBİ’lerin http://www.kosgeb.gov.tr/ internet sayfasına giderek E-KOBİ menüsü üstünden kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt olan KOBİ’ler hemen sonra ‘KOSGEB’e İlk Müracaat ‘ seçeneğinden KOSGEB veri tabanına kayıt olarak programa müracaat yapabilirler.
KOSGEB Destekleri 2021 Kimler başvurabilir?
KOSGEB ‘in ‘Genç Girişimci Geliştirme Programı’nı bitiren, Minik Ölçekli İşletme Kurma Danışmanlığı Desteği (KÖİDD) Programı’nı tamamlayarak eğitime yada programa katıldığını belgeleyen ve işletmesini kuran girişimciler yada İŞGEM’lerde yer edinen işletmeler yararlanabilir.
KOSGEB Müracaat ne vakit 2022?
Müracaat ve uygulama işlemleri takvimi: Program başvuruları 31 Mart 2022 ‘ye kadar yapılabilecektir. Program başvurusuna geçici onay verilen işletmelerin, istihdam edilen personel için ödeme talebi yapabilecekleri son tarih 25 Mayıs 2022 ‘dir.
KOSGEB sıfır faizli kredi kimler alabilir?
KOBİ’lerimiz bir kuruş dahi gelir yitirilmesine uğramış olsa bu destekten faydalanabiliyorlar. Yalnızca gelir yitirilmesine uğramaları müracaat için kafi oluyor. Doğrusu 2019 yılından 2020 yılına geçiş yaparken gelir artışı göstermeyen imalat sektöründe etkinlik gösteren KOBİ’lerimiz destekten faydalanabilecek.
KOSGEB Başvuruları Ne Vakit?
3 – 21 Mayıs 2021 tarihleri arasındaki ilk müracaat sürecinin peşinden kapsam genişletilerek 21 Haziran-9 Temmuz içinde ikinci müracaat süreci açıldı. Programın ikinci fazında 9 Temmuz’da sona erecek müracaat süreci, 6 Ağustos’a uzatıldı.
KOSGEB Destekleri hangi işleri destekliyor 2021?
· Temizlik, · Fuar organizasyonu, · Taşıt kiralama, · Güvenlik işleri için KOSGEB desteği alınması mümkündür.
KOSGEB destekleri ne vakit ödenecek?
KOSGEB tarafınca geri ödemeli destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden ilkin işletmeden destek tutarı kadar güvence alınır.Geri ödemeli destek sunar, proje süresinin bitiş tarihinden sonrasında 12 ayı ödemesiz olmak suretiyle, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.
You might be interested:  Dolaylı Tümleç {Nasıl} Bulunur?Kosgeb kimler müracaat yapabilir?
KOSGEB bağışlama ve faizsiz kredi desteği başvurusu yapmak için 18 yaşından büyük olma zorunluluğu bulunmaktadır. KOSGEB destekleri, bir tek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilere verilmektedir. Yabancı uyruklu kişiler, KOSGEB başvurusu yapamazlar.
Kosgeb hangi iş alanlarına destek veriyor?
KOSGEB HİBE DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIR? İnşaat (Sıva işleri, yıkım, sıhhi döşem, elektrik tesisatı, çatı işleri ) Toptan ve perakende tecim (motorlu taşıtlar, ev eşyası, hırdavat, besin, içecek, pazar yerinde satış) Ulaştırma ve depolama (Nakliye, kurye, ev ve işyerlerinde taşımacılık)
Kosgeb hangi projelere destek veriyor?
Kosgeb ‘in en oldukca desteklediği sektörlerin başlangıcında imalat sektörü gelmektedir. İmalat sektöründe tütün ürünleri imalatı, tekstil ürünleri imalat ve giyim eşya imalatı ile beraber pek oldukca sektörden destek almak mümkündür. İmalat sektöründe kosgeb tarafınca 324 değişik alanda destek verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.