Konut Kredisi {Nasıl} Alınır?

Banka tarafınca konut kredisine uygun görülmek için satın alacağınız konutun kat mülkiyeti ya da kat irtifaki tapusunun bulunması gerekir. Kredi miktarınız, gelir seviyenize ve ekspertiz raporunun sonucuna gore belirlenmektedir. Kısaca evin değerinin fazla olması durumunda kafi kredi çıkmayabilir.
Contents1 Bir eve ne kadar kredi çıkar?2 Konut kredisi kimlere verilir?3 Ev kredisi neye gore çıkar?4 Konut kredisi ne kadar sürede çıkar?5 Ev için ne kadar kredi çekilebilir?6 Ziraat Bankası kaç yaşına kadar kredi veriyor?7 Hangi durumlarda konut kredisi verilmez?8 Konut kredisi niçin çıkmaz?9 40 senelik binaya kredi çıkar mı?10 500 binlik eve ne kadar kredi çıkar?11 Hangi evlere konut kredisi verilir?12 Kredi çıkması kaç gün sürer?13 Anında kredi ne vakit onaylanır?14 Konut kredileri kaç ay oldu?
Bir eve ne kadar kredi çıkar?
Konuta gelmiş olarak kıymet biçen eksperin belirlediği değerin yasal olarak en fazla %80’ini banka konut kredisi olarak verebilir. Mesela, bankanın göndereceği eksperin 200 bin TL kıymet biçtiği bir eve en fazla 160 bin TL bir konut kredisi kullandırılabilir.
Konut kredisi kimlere verilir?
Ilk olarak 18 yaşını doldurmak, TC vatandaşı olmak ve çalışıyor olmak gerekiyor. Yurtdışında yaşayan yurttaşlarımız için gurbetçi kredisi ya da yabancılar için değişik seçenekli krediler de var. Bir de doğal yaş mevzusunda üst sınır var. Bankalar genel anlamda 65 yaş üstü ya da emeklilere konut kredisi kullandırmıyor.
Ev kredisi neye gore çıkar?
* Tertipli gelir kısaca maaş, kira ve öteki gelirlerin toplamı. Tertipli geliriniz ne kadar konut kredisi alabileceğinizi belirleyen en mühim kriter. * Bankalardan kredi alacaksanız, ev kredisi başvurusu yapacağınız evin %75 oranında çekilebilir. Bu durumda kalan %25’i ev sahibine vermeden evi satın alamazsınız.
You might be interested:  Zeka Küpü {Nasıl} Çözülür?
Konut kredisi ne kadar sürede çıkar?
Bir çok banka için konut kredisi kaç günde sonuçlanır sorusunun yanıtı, 3-10 gün arasındadır.. Konut kredisi işlemlerinin ilk adımı ön onay süreci olarak bilinmektedir. Bu süreçte, konut kredisi müracaat talebi tercih edilen bankaya gore web sayfası üstünden yada ilgili şubeden gerçekleştirilebilmektedir.
Ev için ne kadar kredi çekilebilir?
Konut kredisi evin değerinin yüzde kaçına kadar veriliyor? Bankalar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sonucu gereğince konutun ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80’ine kadar konut kredisi kullandırabilir.
Ziraat Bankası kaç yaşına kadar kredi veriyor?
Kredi Koşulları; 18-65 yaş aralığında her insana kredi kullandırma imkanı. Minumum kredi tutarı 10.000 USD ya da 20.000 GEL (Gürcistan vatandaşı olan gerçek şahıs ve girişimcilere 200 000 GEL’e kadar kredi bir tek mahalli para cinsinden verilecektir)
Hangi durumlarda konut kredisi verilmez?
Konut kredisi başvurusu yaptığınızda, ilgili banka tarafınca gönderilen eksper, satın almak istediğiniz evi inceler. Eğer satıcı, size ev hakkında kafi informasyon vermediyse ya da sizi yanlış bilgilendirdiyse, eksper raporunda çıkan negatif değerlendirme sebebiyle başvurunuz reddedilebilir.
Konut kredisi niçin çıkmaz?
Bunun en mühim sebeplerinden biri çoğu zaman evle ilgili yasal mevzuatlar oluyor. Kısaca evin krediye uygun olup olmaması, evle ilgili satıcıdan alınan yanlış bilgiler, tapu durumu şeklinde mevzular konut kredisi başvurusunun reddedilmesine niçin olabilir.
40 senelik binaya kredi çıkar mı?
Bankalar her ne kadar genel olarak 20 yılı geçmemiş evlere kredi vermeyi tercih etse de eğer evin yeri gelişmiş bir lokasyonda ise yada eskimemiş, yeterince rağbet görebilecek bir durumda ise, evin yaşına bakmaksızın kredi çıkarabiliyorlar.
500 binlik eve ne kadar kredi çıkar?
Konut kredisi peşinatı, gayrimenkul değerleme uzmanının (konut eksperinin) konuta biçtiği değerin 500 bin TL’ye kadar olan konutlar için minimum %10, 500 bin TL üstü konutlar için minimum %20’sidir. Özetle konuta biçilen değerin ilgili mevzuat gereğince en fazla %90’nına kadar kredi kullandırılabilir.
You might be interested:  Aöl Imtihan {Nasıl} Olacak?(En iyi çözüm)Hangi evlere konut kredisi verilir?
Kredi vermek için bankalar öncelikli olarak evin kat mülkiyeti olmasını tercih ediyor. Hemen hemen kat mülkiyeti alınmamış, bir tek kat irtifakı bulunuyorsa, ekspertiz esnasında inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izin belgeleri değerlendirilip duruma gore kredi çıkabiliyor.
Kredi çıkması kaç gün sürer?
Başvurunuzun sonuçlandırılması, ilgili bankanın prensiplerine bağlı olarak değişkenlik izah edebilir. Değerlendirme süreci bir çok vakit birkaç saat içinde tamamlanır. Fakat bazı durumlarda süreç 3 iş gününe kadar uzayabilmektedir.
Anında kredi ne vakit onaylanır?
Şube yetkilisinin kredi başvurunuzu almasını takiben gene bankaların emek verme prensiplerine bağlı olarak onay süreci birkaç dakika içinde yada maksimum 2 iş günü içinde tamamlanmaktadır.
Konut kredileri kaç ay oldu?
Bu yasadan ilkin ev kredileri maksimum 5 yıl vade ile verilebiliyordu. Meydana getirilen değişiklikle bu süre 180, hatta bazı bankalarda 240 aya kadar çıkabiliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.