Kontür {Nasıl} Yazılır?(Çözülmüş)

KONTÖR NASIL YAZILIR? Bu kelimenin kontör mü, kontür mü olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı kontör şeklinde olmalıdır.
Contents1 Proje {nasıl} yazılır TDK?2 Kanıtlamak {nasıl} yazılır?3 Müracaat {nasıl} yazılır TDK?4 Denetlemek {nasıl} yazılır?5 Proje Türkçe mi?6 Proje başlığı {nasıl} yazılır?7 Aşınma {nasıl} yazılır TDK?8 Mıknatıs {nasıl} yapılıyor?9 Pedagog {nasıl} yazılır?10 Sorumluluk {nasıl} yazılır?11 Mefta {nasıl} yazılır TDK?12 Hiçbir {nasıl} yazılır?13 Denetim edelim ne demek?14 Kontrollü ne demek TDK?15 Herhangi bir yer {nasıl} yazılır?
Proje {nasıl} yazılır TDK?
” PROJE ” yazılışı TDK ‘ya nazaran doğru kabul edilmiş yazılış şeklidir.
Kanıtlamak {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman İsbat şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı İspat şeklinde olmalıdır.

Müracaat {nasıl} yazılır TDK?
TDK sözlüğünde müracat kelimesi yer almıyor. Kelimenin doğru yazılışı müracaat şeklinde. MÜRACAAT NEDİR? Arapça murācaʿat kelimesinden Türkçe’ye geçen müracaat kelimesinin TDK ‘daki anlamı, müracaat, danışma ve herhangi bir eserden yararlanma.
Denetlemek {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Konturol şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Denetim şeklinde olmalıdır.
Proje Türkçe mi?
Proje kelimesi Latince projectumdan gelir. Türkçemize birçok kelime şeklinde Fransızca projetden gelmiştir. Latince kelime, projicereden türemiştir ki bu da “bir şeyi ileriye atmak” anlamına gelir.
Proje başlığı {nasıl} yazılır?
Başlık: Başlık yazılırken, araştırma ile ilgili anahtar kelimeler kullanılmalıdır. Başlık, araştırılan problemi yansıtmalı, kısa anlaşılır ve öz olmalıdır. Başlık kısmı 2 şekilde düzenlenebilir.
Aşınma {nasıl} yazılır TDK?
Türk Dil Kurumu verilerine bağlı olarak bu kelimenin doğrusu ve yanlışını ayırt etmek mümkün. Aşınma {Nasıl} Yazılır? Bu kelimenin doğru yazımı, ‘ Aşınma ‘ şeklindedir.
You might be interested:  Meyan Kökü Şerbeti {Nasıl} Yapılır?(Sual)Mıknatıs {nasıl} yapılıyor?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Mıklatıs şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Mıknatıs şeklinde olmalıdır.
Pedagog {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Pedegog şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Pedagog şeklinde olmalıdır.
Sorumluluk {nasıl} yazılır?
Bu kelimenin sorumluluk mı, repertuar mı olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı sorumluluk şeklinde olmalıdır.
Mefta {nasıl} yazılır TDK?
Bu kelimenin mevta mı, mefta mı olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı mevta şeklinde olmalıdır.
Hiçbir {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu’na bakıldığında bu Kelimenin doğru yazılışı ‘ Hiçbir ‘ biçiminde yer almıştır. Kısaca bu kelime bitişik olarak doğru şekilde yazılır. TDK ‘ya nazaran bu Kelimenin doğru yazımı ‘ hiçbir ‘ şeklinde bitişik olarak ele alınmaktadır.
Denetim edelim ne demek?
Bir işin doğru ve usulüne uygun olarak yapılıp yapılmadığını incelemek, murakabe etmek, teftiş etmek, denetlemek.
Kontrollü ne demek TDK?
a. 1. Denetleme. 2. Bir şeyin gerçeğe ve aslına uygunluğuna bakma: “Duygululuk olsa olsa akılla bağdaştığı, aklın kontrolünde kalmış olduğu seviyede bir kıymet taşır.” -N.
Herhangi bir yer {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu’na nazaran ‘ herhangi bir ‘ olarak yazılır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.