Kontrfile {Nasıl} Pişirilir?(Sual)

IZGARA/TAVA: Yüksek ısıya ulaşan tavaya/ızgaraya etinizi koyun. Mühürleme yöntemiyle, 1’er dk kadar her yüzünü yüksek ateşte pişirin. Pişirme süresi, dilimli kontrfilenin kalınlığına bağlı olarak değişecektir. 1,5 parmak genişliğinde Kontrfile averaj 3 dk’da orta iyi derecesinde pişmiştir.
Contents1 Kontrfile et {nasıl} yumuşatılır?2 Kontrfile {nasıl} terbiye edilir?3 Kontrfile yumusak olur mu?4 Kontrfile {nasıl} yenir?5 Yumuşacık kontrfile {nasıl} pişirilir?6 Kontrfile yanına ne gider?7 Dana eti yumuşak olması için {nasıl} marine edilir?8 Soslu kontrfile {nasıl} pişirilir?9 Et sütle {nasıl} terbiye edilir?10 Kontrfile niçin sert olur?11 Kontrfile nerede kullanılır?12 Antrikot mu daha yumuşak Kontrfile mi?13 Salçalı kontrfile {nasıl} pişirilir?14 Kontrfile mi biftek mi?15 Jülyen kontrfile {nasıl} pişirilir?
Kontrfile et {nasıl} yumuşatılır?
Kontrfileyi yumuşatmak için bigün evvel yağ, süt ve yoğurttan oluşan karışımın içinde bekletmek yeterlidir. Bunun yanında etin sulu olması için kontrfileyi pişirmeden ilkin dövmek gerekir.
Kontrfile {nasıl} terbiye edilir?
Tencerede biftek marine hazırlamak için soğanın kabukları soyulur, büyükçe doğranır. Üstüne yoğurt sirkte, tuz ve kekik ilave edilerek karıştırılır. Kontrfile dilimleri bu karışımın içine düzgünce yerleştirilir. Süre var ise minimum bigün ağzı kapalı olarak bigün buzdolabında bekletilir.

Kontrfile yumusak olur mu?
Kontrfile, dananın sırt kısmıdır; yağsızdır. Bu yüzden bonfileye nazaran daha serttir. Bu tarifle etinizi lokum şeklinde yumuşak kıvama getirebilirsiniz.
Kontrfile {nasıl} yenir?
Kızartma, ızgara, döküm tencere yada fırında pişirilerek tüketilebilen dana kontrfile, marine işlemi ile lifli yapıyı yumuşatacağından daha leziz hale getirilebilir. Dolapta 1 gün bekletildiğinde daha iyi netice alınabilir. Dana kontrfile bilhassa kızartmalık bir ettir. Dananın bel kısmından gelir.
Yumuşacık kontrfile {nasıl} pişirilir?
IZGARA/TAVA: Yüksek ısıya ulaşan tavaya/ızgaraya etinizi koyun. Mühürleme yöntemiyle, 1’er dk kadar her yüzünü yüksek ateşte pişirin. Pişirme süresi, dilimli kontrfilenin kalınlığına bağlı olarak değişecektir. 1,5 parmak genişliğinde Kontrfile averaj 3 dk’da orta iyi derecesinde pişmiştir.
You might be interested:  Lastik Benzer biçimde Saç {Nasıl} Düzelir?(En iyi çözüm)Kontrfile yanına ne gider?
Etin Yanına Ne Gider?

Fırında kremalı patates.
Dereotlu sebze sote.
Beşamel soslu fırın makarna.
Domatesli pilav.
Zeytinyağlı enginar.
Patates püresi.
Sebze haşlama.
Közlenmiş patlıcan salatası

Dana eti yumuşak olması için {nasıl} marine edilir?
Kırmızı et terbiyesi için salça, zeytinyağı, süt, yoğurt, soğan, sarımsak ve çeşitli baharatlar ile hususi bir karışım hazırlanmış olur. Ek olarak isteğe gore bitkisel yağ eklenebilir. Et belirli bir süre süresince bu karışımın içinde bekletilirse yumuşacık duruma gelir.
Soslu kontrfile {nasıl} pişirilir?
Soslu Dana Kontrfile Tarifi {Nasıl} Yapılır?

Ilk olarak kontrfileleri güzelce tuzlayıp karabiber serpiyoruz.
Hemen sonra kızgın tencerede arkalı önlü mühürlüyoruz.
Mühürlenen etleri alıp içine zeytinyağı ve 1 yiyecek kaşığı tereyağı ekleyip sarımsakları bir iki kızgın yağda çeviriyoruz ki aromasını sosa versin.

Et sütle {nasıl} terbiye edilir?
Süt ile et marinesi yapımında; 500 gr eti orta derinlikte yaygan bir kaba koyun. Hemen sonra çukur bir kase içine 1 su bardağı süt ve 4 yiyecek kaşığı zeytinyağı koyun. Peşinden kaşık ile karıştırın. Sütlü yağ karışımının üstüne damak tadınıza gore kimyon, kekik, kırmızı toz biber ilave edin.
Kontrfile niçin sert olur?
sığırın sırt kısmından alınan et. antrikottan daha yağsız olması sebebiyle birazcık daha sert olur.
Kontrfile nerede kullanılır?
Kontrfile, antrikota nazara azca yağlı bir ettir ve ızgarada kullanılır. Buzlukta yada buzdolabında saklanır. Kas ve kemiklere yararları vardır. 6
Antrikot mu daha yumuşak Kontrfile mi?
Kontrfile omurganın üst tarafınca çıkarılır. Kemiğin iç tarafı bonfileyi verirken, dış tarafı kontrfiledir. Antrikotun devamında buta doğru olan kastır. Antrikottan daha yağsız olduğundan, antrikota gore daha serttir.
Salçalı kontrfile {nasıl} pişirilir?
Salçalı Biftek {Nasıl} Yapılır?

Bifteklerinizi oldukça azca yağda, yüksek ateşte yanmaz tencerede kızartın. Kızartırken ilkin bir tarafının güzelce kızarmasına dikkat edin.
Kızaran etlerinizin bulunmuş olduğu tavadaki yağ fazla ise yağı süzgeçten geçirin ve atın.
Tavanın kapağını kapatarak kısık ateşte salçalı sosta pişirin.

You might be interested:  Her Gün {Nasıl} Yazılır Tdk?(Çözünme)Kontrfile mi biftek mi?
Bonfile tam anlamıyla “löp et” olan lifli bir kastır. Derhal yanında kontrfile bulunur. Kontrfile: Yağsız,kemiksiz ve bifteklik bir parça olan kontrfile, bonfileye gore birazcık daha sıkı yapıda ve serttir. Kalınca, orta kalınca yada ince olarak dilimlenebilir.
Jülyen kontrfile {nasıl} pişirilir?
Jülyen Et Sote (Lokum Kıvamında) Tarifi {Nasıl} Yapılır?

Etler jülyen kesilir, yıkanır iyice süzdürülür.
Bir kâse içinde süt, sıvı yağ, 2 diş sarımsak çırpılır.
Etlerle harmanlanır, üstüne streç geçirilir.
Marinesinden süzdürülür.
2 yiyecek kaşığı sıvı yağla birlikte tavaya alınır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.