Komiser {Nasıl} Yazılır?(Çözüm bulunmuş oldu)

TDK‘ya gore komser kelimesinin doğru yazılışı nedir sorularına ilişkin bilgileri derledik. Komiser kelimesi, TDK‘ya gore “Komiser” olarak yazılması doğru kabul edilmiştir.
Contents1 Komiser Cemil {nasıl} yazılır TDK?2 Dinozorlar {nasıl} yazılır?3 Priz {nasıl} yazılır?4 Naturel gaz {nasıl} yazılır?5 Cemil ne demek TDK?6 Profesör cümle içinde {nasıl} yazılır?7 Dinazor mu dinazor mu?8 Dinazor mu dinozor mu?9 Yada {nasıl} yazılır?10 Şartel kelimesi {nasıl} yazılır?11 Şer eki {nasıl} yazılır?12 Palyaço {nasıl} yazılır?13 Doğalgaz birleşik mi yazılır ayrı mı?14 Naturel gaz {nasıl} kullanılır?15 TDK dan {nasıl} yazılır?
Komiser Cemil {nasıl} yazılır TDK?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Komser şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Komiser şeklinde olmalıdır.
Dinozorlar {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Dinazor şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Dinozor şeklinde olmalıdır.
Priz {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Piriz şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Priz şeklinde olmalıdır.

Naturel gaz {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu ( TDK ) sitesinde bulunan sözlükten arama yapıldığında kelimenin, naturel gaz şeklinde ayrı olarak yazıldığı ortaya çıkıyor. Bazı örneklerde görülen ” doğalgaz ” benzer biçimde yazımlar ise yazım hatasıdır. Türk Dil Kurumu’na gore kelimenin doğru yazımı ” naturel gaz “dır.
Cemil ne demek TDK?
Maddi ve tinsel güzellik sahibi. Tanrı’ın sıfatlarından biri. Güzellik sahibi. Güzel (adam).
Profesör cümle içinde {nasıl} yazılır?
PROFESÖR NASIL YAZILIR? Bu kelimenin “ Profesör mü, profösör mü” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı Profesör şeklinde olmalıdır.
Dinazor mu dinazor mu?
DİNOZOR NE DEMEK: Dinozorlar takımından, boyu 20 metre kadar olabilen, ilk çağlarda yaşamış, günümüze fosilleri kalmış bir sürüngen. DİNOZOR NASIL YAZILIR? Bu kelimenin “ dinazor mu, dinozor mu ” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı dinozor şeklinde olmalıdır.
You might be interested:  Kızartma {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)Dinazor mu dinozor mu?
Eski çağlarda yaşayan dinozorlara ilişkin data verilmek istendiğinde bu kelimenin dinazor mu yoksa dinozor olarak mı yazıldığı araştırılmaktadır. Bu kapsamda Türk Dil Kurumu’na gore kelimenin doğru yazımı “ dinozor ” şeklindedir.
Yada {nasıl} yazılır?
Bu sözcüğün ” yada ” mı yoksa ” ya da ” mı şeklinde yazıldığı sorgulanmaktadır. Bu kelimenin doğru kullanışı ya da olarak tanımlanmıştır. Doğrusu bitişik değil ayrı yazılması gerekir. Yada şeklinde yazılması yanlış kullanımdır.
Şartel kelimesi {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Şarter şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Şalter şeklinde olmalıdır.
Şer eki {nasıl} yazılır?
10. Üleştirme sayıları rakamla değil yazıyla belirtilir: 2′ şer değil ikişer, 9’ar değil dokuzar, 100’er değil yüzer vb.
Palyaço {nasıl} yazılır?
Palyaço kelimesinin palyanço şeklinde yazılması ise bir yazım hatası olarak ifade edilebilir. Kelimenin doğru bir halde yazılışı ” palyaço ” şeklinde olmalıdır. Öteki tüm yazılışlar ise yanlış olarak ifade edilebilir. Türk Dil Kurumu’na gore kelimenin doğru yazılışı palyaço olarak ifade edilebilir. 4
Doğalgaz birleşik mi yazılır ayrı mı?
Doğalgaz Kelimesi TDK’ya Nazaran Bitişik mi Ayrı mı Yazılır? Dil bilgisi kurallarına naturel gaz kelimesi bir tamlamadır. Tamlamalar birleşik değil ayrı yazılır.
Naturel gaz {nasıl} kullanılır?
Doğalgazı Verimli ve Tasarruflu Kullanmak İçin;

Pencere ve Kapılara Isı İzolasyonu Yapılmalı
Cihazlarınızın Periyodik Bakımlarını Tertipli Yaptırılmalı
Radyatörlerin Önü Eşya ve Perdelerle Kapatılmamalı
Kombiler Kapatılmamalı Yerine Düşük Sıcaklığa Ayarlanmalı
Perdeler Soğuk Havalarda ve Geceleri Örtülmeli.

TDK dan {nasıl} yazılır?
Minik harflerle meydana getirilen kısaltmalara getirilen eklerde kelimenin okunuşu esas alınır: santimetre’yi, kilogram’ dan, mm’den, kr.un. Büyük harflerle meydana getirilen kısaltmalara getirilen eklerde ise kısaltmanın son harfinin okunuşu esas alınır: BDT’ye, TDK ‘den, THY’de, TRT’den, TL’nin vb.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.