Kof Ne Demek?(En iyi çözüm)

Contents1 Kof adam ne demek?2 Kofun anlamı ne?3 Kof kalmak ne demek?4 Kof hangi dil?5 Kof ceviz ne demek?6 Zülfü ne anlama gelir?7 Kötümser ne demek Osmanlıca?8 Zatülcenp nedir ne demek?9 Telakki eder ne demek?10 Salt edebiyat ne demek?11 Müteaddit defalar ne demek?12 Koftiler ne demek?
Kof adam ne demek?
Boş, değersiz, bilgisiz, yetkisiz (kimse). Kof kafalı. Görünmüş olduğu benzer biçimde kuvvetli olmayan. Kof adam.
Kofun anlamı ne?
Kof kelimesi Türkçe’de “boşaltmak?” anlamına gelir.
Kof kalmak ne demek?
içi boş. derhal sönüverecek cinsten kimseler için söylenen söz. insanoğlu için kullanılması durumunda; kafası, ruhu boş/noksan, yoksun anlamı taşıyabilir.

Kof hangi dil?
Eski Türkçe kovı sözcüğünden evrilmiştir.
Kof ceviz ne demek?
kuruyarak ya da çürüyerek içi boşalmış cevizdir.
Zülfü ne anlama gelir?
a. 1. Şakaklardan sarkan saç lülesi: “Yapıt seher yeli zülfün dağıtır / Gerdana dökülen tel incinmesin” -Karacaoğlan. 2. Sevgilinin saçı, zülfüyâr: “Üçü orta boylu, boyları uzar / Üçü uzun boylu, zülfünü düzer” -Halk türküsü.
Kötümser ne demek Osmanlıca?
Kötümser ne demek Osmanlıca? kötümser / bedbîn / بدبين / بَدْبِينْ Kötümser, karamsar, ümitsiz.
Zatülcenp nedir ne demek?
Plörezi yada Plöral efüzyon, akciğerleri çepeçevre saran zarların içinde sıvı toplanmasıyla sonuçlanan hastalıkların genel ismidir. Halk içinde zatülcenp adıyla bilinir. Her yaştan insanda görülebilir. Tüberkülozdan kansere, kalp yetersizliğinden romatizmal hastalıklara kadar 50’den fazla sebebi vardır.
Telakki eder ne demek?
Dilimize Arapçadan geçen telakki kelimesi, lika sözcüğünden türetilmiştir. Lika karşılaşmak, kavuşmak ve görüşmek anlamına gelirken, telakki kelimesinin lügat anlamı görüş ve fikirdir. Telakki etmek ise bir şeyi öyleki kabul etmek, öyleki saymak anlamında kullanılır.
Salt edebiyat ne demek?
Salt kelimesi yalnız, tek, bir tek, sırf, mutlak anlamlarına gelmektedir. Ek olarak içine yabancı bir şey karışmamış olan anlamındadır. Mütevazı ve arı olan maddeler için çoğunlukla kullanıldığı görülmektedir.
You might be interested:  Imparatorluk Ne Demek? (Correct answer)Müteaddit defalar ne demek?
(Ar. te’addud “birden fazlaca olmak”tan mute’addid) Oldukça sayıda, birçok: Müteaddit yatak şiltesi olan bir yüklük vardı (Sâmipaşazâde Sezâî). Bundan mâada benim çıkardığım ilâhî müteaddit kere okundu idi (Ahmet Râsim).
Koftiler ne demek?
Koftiler. Kofti, J.K. Rowling tarafınca yazılmış olan Harry Potter serisinde kullanılan bir terimdir. Kofti olan bir kimse, safkan dahi olsa büyü yapma kabiliyeti olmayan kişileri tanımlar.Arabella Figg ve Argus Filch bu kategoridedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.