Klozet Temizliği {Nasıl} Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)

Asla su kalmayana kadar minik bir kap yardımıyla klozetin alt kısmındaki suyu boşaltmalısınız. Sonrasında sertleşmiş lekelerin olduğu her yeri kaplayacak şekilde klozete beyaz sirkeyi dökün. Sonrasında ovalamadan ilkin sirkeyi lekeli kısmın içine işlemesi için birkaç saat beklemeye alın.
Contents1 Klozetteki sararma {nasıl} geçer?2 Klozetin dibindeki siyahlık {nasıl} temizlenir?3 Klozet kireç lekesi {nasıl} çıkar?4 Klozet tabanı {nasıl} temizlenir?5 Klozetteki sarı lekeleri ne çıkarır?6 Klozetteki sarı lekeler {nasıl} temizlenir?7 Wcye Porçöz dökülür mu?8 Tuz ruhu ile temizlik {nasıl} yapılır?9 Klozet içindeki kireç {nasıl} temizlenir?10 Hela taşı kireç {nasıl} temizlenir?11 Sifondaki kireç {nasıl} temizlenir?12 Hela banyo kireci {nasıl} temizlenir?13 Klozetin iç kısmı {nasıl} temizlenir?14 Klozetin içindeki su {nasıl} boşaltılır?
Klozetteki sararma {nasıl} geçer?
Sararmış yüzeye karbonat dökün ve sprey ile karbonatın üstüne beyaz sirke sıkın. Sirke ve karbonat birleşimi köpürebilir. Bu şekilde akşam saatlerinden sabaha kadar beklemeye alın ve fırçalayın, bolca suyla durulayın. Dikkat: Sirke ve karbonatı beraber kullanırken alanın kafi havalandırıldığından güvenilir olmalısınız.
Klozetin dibindeki siyahlık {nasıl} temizlenir?
Klozete iki yada üç bardak sirke dökülerek yüzeye iyice yaydıktan sonrasında kısa bir süre beklenir. Ardındansa wc fırçası ile temizlik yapılır. Periyodik olarak ayda bir sirke uygulamak klozetin içindeki inatçı kir ve tortu oluşumlarını önler.

Klozet kireç lekesi {nasıl} çıkar?
Klozet yüzeyinde ve dibinde oluşan lekelerin üstüne bolca oranda karbonat dökün. Birazcık bekledikten sonrasında 1 su bardağı limon suyunu karbonat olan bölgelere dökün. Karbonat ve limon suyu tepkimeye girerek kirleri yumuşatacak. 10-15 dakika sonrasında wc fırçasıyla lekeli ve kireçli yüzeyleri iyice ovalayın.
Klozet tabanı {nasıl} temizlenir?
Sirke ile Daha Hijyenik Beyaz sirkeyi direkt kararmış bölgeye uygulayabilir, ya da sifon kabinine döküp sifonu çekerek klozet temizliğinde kullanabilirsin. Peşinden yapacağın fırçalama işlemi ile klozetteki kir ve sararmanın yok bulunduğunu görebilirsin.
You might be interested:  Hac {Nasıl} Yapılır Özetlemek gerekirse?(Çözünme)Klozetteki sarı lekeleri ne çıkarır?
Karbonat ve Limon Suyu Klozetin suyunu boşaltıyoruz kireçli bölgeye bolca oranda karbonat dökün ve 15 dakika dokunmayın. Ondan sonra limon suyunu karbonatlı bölgelere dökün ve klozet fırçasıyla ovun ve sifonu çekin. Haftada 2 kez bu yöntemi uyguladığınızda klozetinizin pırıl olur.
Klozetteki sarı lekeler {nasıl} temizlenir?
Boraks tozu, sirke ile tepkimeye girerek klozetinizdeki sarı lekelerle savaşabilir. Lekelerin üstüne borak tozu serpin ve üstüne beyaz sirke dökün. Bir fırça yardımıyla lekeleri çıkartabilirsiniz. Tek bir araç-gereç ile klozetinizdeki lekelerden kurtulmak istiyorsanız amonyak imdadınıza yetişir.
Wcye Porçöz dökülür mu?
PORÇÖZ – #MaskeTak. Porçöz Pas ve Kireç Çözücü’yü çaydanlık, su ısıtıcısı, duşa kabin, duş başlığı, lavabo, wc, küvet, fayans ve seramik banyo yüzeylerinde, cam eşya yüzeyleri şeklinde pas ve kireç kalıntılarının sıkça görüldüğü alanlarda kullanabilirsiniz.
Tuz ruhu ile temizlik {nasıl} yapılır?
Tuvaletin içindeki suyu mümkün olmasıyla birlikte boşaltmalısınız. Tıkalı tuvalette tuz ruhu kullanmak için suyu boşalttıktan sonrasında tuz ruhunu wcye dökünüz. 20 dakika bekledikten sonrasında wcye su dökünüz. Döktüğünüz su azda olsa gidiyorsa, suyu yine boşaltıp tuz ruhunu yine dökmelisiniz.
Klozet içindeki kireç {nasıl} temizlenir?
1 bardak sirke ve 1 kaşık karbonat kullanmak kafi. Bir bardak sirkeyi 40 dereceye kadar ısıtın. İçine bir yiyecek kaşığı karbonat ekleyip karıştırın. Karbonatlı sirkeli wc temizleyici karışımı klozetin iç kısımlarına denk gelecek şekilde dökün.
Hela taşı kireç {nasıl} temizlenir?
Organik bir yöntem olarak karbonat ve sirke wc taşı temizliğinde kafi olacaktır. Karbonatı wc taşına döktükten sonrasında sirkeli suyu üstüne boşaltıp durulama işlemini gerçekleştirin. Aynı şekilde limon suyu ve karbonat karışımını da sararmaya karşı etkili bir yöntem olarak kullanabilirsiniz.
You might be interested:  Çipura {Nasıl} Pişirilir?(En iyi çözüm)Sifondaki kireç {nasıl} temizlenir?
Sifonu haftada bir deneyin ve herhangi bir tortu fark ederseniz, tanka beyaz sirke uygulayın. Tankı sirke ile doldurun, 12 saat beklemeye alın, peşinden depoyu sudan geçirin ve paklayın. Sifon temizliği için organik bir mantar önleyici ve antibakteriyel olan sirke kullanıyorsanız, çamaşır suyu kullanmadığınızdan güvenilir olun.
Hela banyo kireci {nasıl} temizlenir?
Klozetteki Kireç {Nasıl} Temizlenir?

Tuvaletteki kireç lekeleri için ilk adım içindeki suyu boşaltmaktır.
Klozet temizliği için doğru ürünü seçin.
Zımpara kağıdı ile wc kireç temizliği yapın.
Klozetteki kireç lekeleri için ponza taşı.
Hela temizliği ile işlemi noktalayın.

Klozetin iç kısmı {nasıl} temizlenir?
Klozetin her yerine çamaşır suyu dökün. Bilhassa iç kısmında tüm yüzeylerin çamaşır suyuyla temas ettiğinden güvenilir olun. Ondan sonra klozetin kapağını kapatarak 5-10 dakika bekleyin. Üstüne çamaşır suyu döktüğünüz bir süngerle klozet kapağının altını ve üstünü detaylı bir halde silin.
Klozetin içindeki su {nasıl} boşaltılır?
Büyük ve emici bir temizlik süngeri ile depoda kalan tüm suları emdirin. Suyu atmak için süngeci klozetin üstüne sıkın ve süngeri bir kenara koyun. Beş galonluk bir kovayı üç galon düzgüsel soğuk suyla doldurun. Kovayı doldurmanın en kolay yolu, küvete koyup soğuk musluğu çalıştırmaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.