Kil Maskesi {Nasıl} Kullanılır?

Kil maskesi, temiz ve kuru cilt üstüne, göz çevresi ve dudak bölgesi hariç, ince bir katman halinde, krem şeklinde sürülür. Yüzünüze sürdüğübüz kil otuz dk’yı geçmeyecek şekilde kuruyana dek beklendikten sonrasında suyla yıkanır. Haftada 2-3 kez kullanımı tavsiye edilir..
Contents1 Yeşil kil maskesi nasil kullanilir?2 Kil maskesi sonrası ne yapılmalı?3 Kil maskesi {nasıl} yapılır ne işe yarar?4 Kil maskesi yüzde ne kadar durmalıdır?5 Yeşil kil maskesi {nasıl} yapılır?6 Yeşil kil maskesi hangi cilt tipine uygun?7 Maske sonrası yüze ne sürülür?8 Kil maskesi cildi yakar mı?9 Kil maskesi duştan ilkin mi yapılır sonrasında mı?10 Saf kil maskesi ne işe yarar?11 Sivilceler için kil maskesi {nasıl} yapılır?12 Kil maskesine ne eklenmiş olur?13 Kil maskesi yüzde Fazla kalırsa ne olur?14 Kil maskesi cilde zarar verir mi?15 Kil maskesi sivilce lekelerini geçirir mi?
Yeşil kil maskesi nasil kullanilir?
Yeşil kil maskesi {nasıl} uygulanır?

Cildinizi Simple Protect and Glow 2’si 1 Arada Işıltılı & Temiz Yüz Temizleme Jeli ile nazikçe paklayın.
Yüzünüzde istediğiniz bölgeye ince bir kil tabakası yaymak için parmaklarınızı yada bir yüz maskesi fırçasını kullanın.
10-15 dakika kadar kurumasını bekleyin.

Kil maskesi sonrası ne yapılmalı?
Kil maskesinden sonrasında uygulayacağız nemlendirici krem cildi daha fazlaca neme doymasını elde edecektir. Kil maskesi kullandıktan derhal sonrasında cildinizin nemlendiğini fakat bir süre sonrasında matlaştığını hissediyorsanız nemlendirici işlevli bir kil maskesi seçmeyi deneyin.
Kil maskesi {nasıl} yapılır ne işe yarar?
Kil maskesi, haiz olduğu antibakteriyel yapı yardımıyla cildinizi temizleyerek mikroplardan arındırır. Böylece cildinizde oluşabilecek herhangi bir deformasyonun önüne geçilir. Gözenekleri açar: Kilin yağ dengesini korumaya destek olan yapısı bununla beraber cilt gözeneklerinizi de açmanızı sağlıyor.
You might be interested:  Boğazda Birşey Varmış Hissi {Nasıl} Geçer?(Çözülmüş)
Kil maskesi yüzde ne kadar durmalıdır?
Kili ve suyu muhallebi kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Sonrasında yatmadan bir saat ilkin yüzünüze uygulayın. 15 20 dk yüzünüzde beklettikten sonrasında yıkayabilirsiniz. Kil maskesi haftada kaç kez uygulanmalı?
Yeşil kil maskesi {nasıl} yapılır?
Siyah noktalarınız var ise bir tatlı kaşığı papatya suyu ile bir çay kaşığı yeşil kili kıvam alana kadar karıştırın. Sonrasında göz çevrenize dikkat ederek cildinize uygulayın. Maskeniz kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonrasında ılık su ile cildinizi paklayın ve bu uygulamayı her hafta bigün olacak şekilde deneyin.
Yeşil kil maskesi hangi cilt tipine uygun?
Kil maskesi, ciltteki yağ oranını dengelediği için yağlı ciltlerde tertipli kullanılırsa cildin fazla yağlanmasını engeller. Yağlı ciltler için uygun olan kil rengi yeşildir. Kuru ve kırılgan ciltler için ise çoğu zaman beyaz kil tavsiye edilir.
Maske sonrası yüze ne sürülür?
Nemlendirici kullanmak tüm cilt tipleri için geçerlidir. Maskeler cildinizdeki lüzumlu olan nemin azalmasını sağlayabilir. Her maske sonrasında nemlendirici uygulamayı dikkatsizlik etmeyin.
Kil maskesi cildi yakar mı?
Kil maskesini uyguladıktan sonrasında cildinizde yanma hissi duymanız fazlaca normaldir. Bu hissi nemlendirici kremler ile giderebilirsiniz. Yanma hissi duyuyorsanız kil maskesini yüzünüzde fazlaca fazla tutmuş olmanız muhtemeldir. Maksimum 5 dakika süresince maske yüzünüzde dursun, fazlası cildiniz için zararı olan olacaktır.
Kil maskesi duştan ilkin mi yapılır sonrasında mı?
Kil maskesini banyodan sonrasında uygulamak maskenin tesirini arttırır. Şu sebeple banyodan sonrasında yüzdeki gözenekler açılır. Oluşturulan gözeneklerde maske uygulaması daha iyi sonuçlar verir. Fakat banyodan ilkin maske uygulamasını tercih edenler de yüze buğu uygulaması yaparak gözeneklerini açmaları gerekir.
Saf kil maskesi ne işe yarar?
Kil maskesi akneli, sivilceli ve siyah noktalı ciltlere iyi geliyor. Ciltte oluşan sivilce ve aknelerin önüne geçmek, cilde ferahlık vermek ve cildi sıkılaştırmak adına ilk sıralarda gelen bir maske türüdür. Cildi besler ve onarır. Kil maskesi tertipli kullanım sonucunda tesirini gösterir.
You might be interested:  Epikriz Raporu {Nasıl} Alınır?(EN iyi 5 ipucu)Sivilceler için kil maskesi {nasıl} yapılır?
Eğer sivilce şeklinde bir cilt sorununuz var ise kil maskenize nane yağı ekleyebilirsiniz. 2 yiyecek kaşığı kili, 4-5 yiyecek kaşığı suda eritin. İçine üç damla nane yağı ilave edin. Koyu bir kıvam elde edinceye dek yavaşça karıştırın. Yüzünüzde kurumasını bekleyin.
Kil maskesine ne eklenmiş olur?
Malzemeler: 3 yiyecek kaşığı kil, 2 yiyecek kaşığı limon yağı, 2 yiyecek kaşığı lavanta yağı, 2 yiyecek kaşığı maden suyu.
Kil maskesi yüzde Fazla kalırsa ne olur?
Kil maskesi, uzun süre cilt üstünde bekletildiğinde ve uygulama esnasında aşırı baskı yapıldığında tahrişe niçin olabilir. Kil, yüzün fazlaca fazla gerilmesine sebep olduğundan kırışıklıklara neden olur. Bilhassa akciğer ve böbrek hastaları yüzündeki lekeleri gidermek için kullanmak istiyorsa kesinlikle uzmana danışmalıdır.
Kil maskesi cilde zarar verir mi?
Kil maskesinin şimdiye kadar malum belirli bir ziyanı ya da yan tesiri yoktur. Sadece kırılgan ciltler her şeye aşırı alerjik tepki gösterebileceği için aynı şekilde kil maskesine de alerjik tepki izah edebilir.
Kil maskesi sivilce lekelerini geçirir mi?
Cildinizde güneş lekesi, sivilce lekesi vb. şeklinde lekeleri tertipli bir kil maskesi yardımı ile kısa sürede yok edebilirsiniz. Renk açıcı bir özelliğe de haiz olduğundan cildinizdeki renk farklılıklarını bu sayede minimum seviyeye indirir hatta kim bilir cildiniz uygunsa tamamen de yok edebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.