Ketenpere Ne Demek? (Question)

Contents1 Ketenpere getirmek ne demek?2 Kalender bir insan ne demek?3 Pres Cendere ne demek?4 Ketenpere gülünç mi?5 Farsça Kalender ne demek?6 Kalender meşrep ne demek Ekşi?7 Bilmukabele nerelerde kullanılır?8 Fakılı ne demek TDK?9 Cender türkçe ne demek?10 Çedene nedir ne demek?11 Ketenpere hangi platformda?12 Ketenpere nerede?13 Hep Yek 4 ne vakit?
Ketenpere getirmek ne demek?
deyiminin anlamı, açıklaması ve örnek cümleleri: Dolandırmak. “Esasen bizi ketenpereye getirmeye çalıştığını anlamıştım.”
Kalender bir insan ne demek?
Kalender gösterişsiz olan, mütevazı yaşamaktan yana ve alçakgönüllü kişilere denir. Kalender Ne Demek? Kalender kelimesinin bir öteki anlamı da mala, üne ve şöhrete ehemmiyet vermeyen, cemiyet içinden kendini mühim seviyede ayırmış kimselere de denmektedir.

Pres Cendere ne demek?
Cendere kelimesi Türkçe’de “baskı mengenesi, pres ” anlamına gelir. Farsça candare جندره z “baskı mengenesi, pres ” sözcüğünden alıntıdır. (NOT: Farsça sözcük Sanskritçe yantra यन्त्र z “her tür makine, mekanizma, vasıta” sözcüğü ile eş kökenlidir. )
Ketenpere gülünç mi?
oyuncu ekibinden dolayı yüksek bir gülmece beklentisi ile izlememek lazım. zira güldürü filmi değil. akıcı bir film olmuş, sadece kesinlikle güldürü filmi değil.. oldukça başarı göstermiş olmuş duygusal güldürü tadında bir şafak sezer filmi.
Farsça Kalender ne demek?
sıf. ve i. ( Fars. ḳalender ve Ar. meşreb “davranış, doğa” ile ḳalender-meşreb) Kalender tabiatlı, dünya malına ehemmiyet vermeyen, her şeyin üstünde durmayan (kimse): Ben kalender -meşrebim güzel çirkin aramam (Kanto).
Kalender meşrep ne demek Ekşi?
kalender yapili, her seye kusur bulmaktan, küçücük seylerden sikayet etmekten uzak (kisi). kalender mizaçlı, argo deyişle geniş kimse.
Bilmukabele nerelerde kullanılır?
Birinin söylediği söze karşılık söylenen “ben de, size de, sizlere de” anlamında kullanılan bir söz. Örnek: “Hürmetler ederim. – Bilmukabele.
You might be interested:  Atrofi Ne Demek?Fakılı ne demek TDK?
Fakılı ne demek TDK? Fakılı; Yerleşim Merkezi olarak kullanılan bir sözcüktür. Gezilecek Görülecek bir yer olarak anlamı:
Cender türkçe ne demek?
Boğaz, dar geçit. Içsel baskı. Bir şeyi sıkma, ezme vb. işlerde kullanılan düzenek, pres.
Çedene nedir ne demek?
Çedene; fıstık familyasına mensup olan bir bitkidir. Değişik yörelerde; menengiç, çitlembik, bıttım, çıtlak, çöğre ve çıtlık benzer biçimde isimlerle anılır. Çalı türünde olan çedenenin meyvesi yazları olgunlaşır ve toz haline gelir.
Ketenpere hangi platformda?
Bu akşam 20.00’de Yıldız TV’de ekranlara gelecek olan Ketenpere filminin mevzusu nedir? Ketenpere oyuncu ekibi
Ketenpere nerede?
KETENPERE NEREDE ÇEKİLDİ? Ketenpere filminin çekimleri İstanbul’un çeşitli semtlerinde gerçekleştirilmiştir.
Hep Yek 4 ne vakit?
25.09.2021 Filmin Adı; ” Hep Yek 4: Bela Okuma Altan” olarak değişti. (Eski Adı: ” Hep Yek 4 ” idi.) 12.04.2021 Vizyon zamanı 15.10.2021 olarak değişti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.