Kelebekler Vadisi Ne {Nasıl} Gidilir?(Doğru yanıt)

Kelebekler Vadisi’ne ulaşmak için ilk olarak Fethiye Ölüdeniz’e gelmeniz arkasından, Ölüdeniz’den kalkan teknelere binmeniz gerekmektedir. Bu tekne sizi 20 TL karşılığında Ölüdeniz’den alıp Kelebekler Vadisi’ne direk olarak götürüyor. Ortalama 25-30 dakikada vadiye varabiliyorsunuz.
Contents1 Kelebekler vadisine aracla gidilir mi?2 Kelebekler Vadisi ücretli mi?3 Kelebekler vadisine neyle gidilir?4 Fethiye Kelebekler Vadisi ücretli mi?5 Kelebekler Vadisi araçla {nasıl} gidilir?6 Kelebekler vadisine saat kaçta gidilir?7 Kelebekler Vadisi denize girilir mi?8 Kelebekler Vadisi’nde denize girilir mı?9 Kabak koyuna otomobille {nasıl} gidilir?10 Kelebekler ne yer ne içer?11 Kelebekler Vadisi tekne turu ne kadar?12 Kelebekler vadisine ne süre gitmeli?
Kelebekler vadisine aracla gidilir mi?
Tekne yada Vasıta ile ulaşılabilir fakat Otomobille bir yere kadar gidebilirsiniz ondan sonra yaya olarak devam etmeniz gerekmektedir.
Kelebekler Vadisi ücretli mi?
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücretleri talebe için 7,50 TL iken sivil girişler için 15 TL. Siviller için ücret hafta sonu 17,50 TL olarak belirlenmiştir. Ailesi ile gelen 0-6 yaş çocuklar için girişler parasız iken, şehit yakını, gazi, engelli ve 65 yaş için 5 TL’dir.
Kelebekler vadisine neyle gidilir?
Kelebekler Vadisi’ne ulaşım sağlamanın en kolay yolu, Ölüdeniz’den dolmuş tarzında kalkış icra eden teknelerden birine binmek yada tekne kiralamaktır. Kelebekler Vadisi’ne ulaşım sağlamanın bir öteki yolu ise Kabak Koyu’ndan günübirlik olarak kalkan tekneleri tercih etmek yada yürüyüş patikasını kullanmak olabilmektedir.

Fethiye Kelebekler Vadisi ücretli mi?
Kelebekler Vadisi ‘ne ulaşım, bir tek deniz yolu ile olduğundan, Belcekız Plajından kalkan tekne turlarıyla ya da hususi teknelere ödeyeceğiniz fiyat haricinde bir giriş tutarı bulunmuyor.
Kelebekler Vadisi araçla {nasıl} gidilir?
Kelebekler Vadisi’ne giderken yol üstünde durup, bu manzaraya karşı soluklanın.. Kara yöntemiyle ulaşmak isterseniz Fethiye Otogar’dan kalkan Faralya minibüslerine binip, Ölüdeniz’i geçtikten sonrasında Kelebekler Vadisi ‘nin yukarısında inip, aşağı doğru 1 saat sıkıntılı bir iniş gerçekleştirmeniz gerekiyor.
You might be interested:  Turuncu Renk {Nasıl} Elde Edilir?(Sual)Kelebekler vadisine saat kaçta gidilir?
Ölüdeniz’den Kelebekler Vadisi’ne: 11:00 – 14:00 – 18:00. Kelebekler Vadisi ‘nden Ölüdeniz’e: 9:30 – 13:00 – 17:00.
Kelebekler Vadisi denize girilir mi?
Kelebekler vadisinin güzel plajı var. Plajı minik çakıl taşlı. Denizi temiz. Tekneden indikten sonrasında vadiyi derhal dolaşmak kelebekleri görmek istiyorsunuz fakat birşey bulamayacaksınız.
Kelebekler Vadisi’nde denize girilir mı?
300 metre uzunluğunda sahile haiz olan Kelebekler Vadisi ‘ nde fazlaca berrak bir denizle karşılaşacaksınız. Fakat deniz süratli bir halde derinleşiyor ve suyu birazcık soğuk. O yüzden açılırken dikkatli olun. Vadinin plajı çakıl taşlarından oluştuğu için yanınıza deniz ayakkabınızı almayı ihmal etmeyin.
Kabak koyuna otomobille {nasıl} gidilir?
Koya hususi araçla ulaşım için Ölüdeniz, Fethiye merkez ve Faralya rotasını izlemek gerekiyor. Faralya’dan Kabak ‘a doğru inen yolun son kesişiminde stabilize ve derin yarıklar bulunuyor. 4×4 bir aracınız yoksa arabayı yukarıda bırakarak dolmuşa binerek bölgeye daha kolay ulaşabilirsiniz.
Kelebekler ne yer ne içer?
Kelebeklerin en sevilmiş olduğu yiyecek çiçek nektarıdır. Çiçek nektarı bulamadıkları süre sıvılarla beslenerek gıda ihtiyacını giderir. Kelebeklerin yiyecek yiyebileceği bir ağzı bulunmaz. Kelebeklerde iki tane hortum bulunur.
Kelebekler Vadisi tekne turu ne kadar?
Ölüdeniz kelebekler vadisi tekne turu fiyatlarımız erişkin 150₺ olarak ücretlendirilmektedir. 7-12 yaş grubu misafirler ise 75₺ karşılığında bu turumuza katılabilirken, 0-6 yaş grubu küçük misafirlerimiz ücretsiz bir şekilde turumuza katılabilmektedir.
Kelebekler vadisine ne süre gitmeli?
Kelebekler Vadisi ‘ne Ne Süre Gidilmeli? Kelebekler Vadisi ‘nde havaların güzelleşmesi ile beraber sürem nisan ayında başlamaktadır. Burayı nisan ayından eylül ayının sonlarına kadar, hatta bazen ekim ayının ilk haftalarına kadar ziyaret etmek mümkün.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.