Kasvet Ne Demek? (Correct answer)

Contents1 Kasvetli bir hava ne demek?2 Kasvet denince aklımıza ne gelir?3 Içimde kasvet ne demek?4 Kasvet verici ne demek?5 Yönerge ver ne demek?6 Kasvetli Gece ne demek?7 Yadsımak kelimesinin anlamı nedir?8 Yadsıma ne demek TDK?9 Manevra ne demek ne demek?10 Zafiyet geçirmek ne demek?11 Kasaveti ne demek?12 Karmsar ne demek?
Kasvetli bir hava ne demek?
Kasvetli Hava; Kokusuz, renksiz, puslu bir hava diyebiliriz, kapalı, sanki her an yağacak benzer biçimde, bozuk bir hava, bu şekilde havalarda içimiz daralır, canımız sıkılır, buna kasvetli hava deriz.
Kasvet denince aklımıza ne gelir?
Halk içinde çoğu zaman kötümser, umutsuz ve depresif kişilere kasvetli denir. Bunun haricinde boğucu ve karanlık bölgeler için de aynı kelime kullanılır.
Içimde kasvet ne demek?
İçi daralmak, oldukca sıkılmak.

Kasvet verici ne demek?
z “harekete getiren” ile) Kasvet verici, iç sıkıntısı veren. Kasvet -nâk: (Fars. -nak ekiyle) İç can sıkan, sorun verici, kasvetli.
Yönerge ver ne demek?
Yönerge vermek terimi; üst aşamada yer edinen bir makam yada bir şahıs, alt aşamada yer alanlara, yaptıracağı bir iş ile ilgili olarak görüşünü bildirip bahsedilen işin o yolda yapılabilmesini buyurmak şeklinde tanımlanmaktadır.
Kasvetli Gece ne demek?
” gecenin kasveti ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. gündüz uyuyup, gece gezen işlerini meydana getiren ya da sabaha yakın saatlere kadar oturan insanların bir süre sonrasında bıkmış olduğu durumdur.
Yadsımak kelimesinin anlamı nedir?
Yadsımak TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler. TDK açısından yadsımak kelimesinin, ‘Söylediği sözü, yapmış olduğu işi ya da şahit olduğu bir durumu yapmadığını, bilmediğini söylemek, saklamak ve inkar etmek’ halde ifade edildiğini diye dile getirmek mümkün.
Yadsıma ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu sözlüğüne bakılırsa yadsımanın iki anlamı bulunuyor. Birincisi “Yadsımak işi, yokumsama, inkâr” demek oluyor. İkinci olarak da psikolojide mantık branşında “Bir yargıdan onun karşıtı olan yargıya geçme, nefiy” anlamına geliyor.
You might be interested:  Mustafa Ne Demek?(Çözülmüş)Manevra ne demek ne demek?
a. (mane’vra) 1. Bir aletin işleyişini düzenleme, yönetme işi yada biçimi. 2. Geminin bir yere yanaşmak yada bir yerden çıkmak için yapmış olduğu hareket.
Zafiyet geçirmek ne demek?
zafiyet geçirmek Oldukca zayıflayıp, güçten kuvvetten düşmek.
Kasaveti ne demek?
a. (kasa:vet) esk. Üzüntü, tasa, kaygı, sorun.
Karmsar ne demek?
Karamsar Kelimesinin Anlamı: Her şeyi kapkara gören, gelecekten umutsuz, ümidini yitirmiş şahıs anlamına gelen bir kelime olarak kullanılmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.