Karekod Hes Kodu {Nasıl} Alinir?(Çözülmüş)

Hes Karekod {Nasıl} Alınır? Hes Kodu Sorgulama

1- “Yaşam Eve Sığar” uygulaması üstünden, “HES Kodu İşlemleri” kısmına girilir.
2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
Örnek; HES 12345678901 1234 17.
3- e-Devlet sistemi üstünden de HES kodunuzu alabilirsiniz.


Contents1 HES kodu karekodu {nasıl} oluşturulur?2 Yaşam Eve sığar karekod nasil alınır?3 HES kodu telefona {nasıl} kaydedilir?4 E-devlet HES kodu karekod {nasıl} alınır?5 Karekod okutma {nasıl} yapılır?6 Kafelerde karekod okutma {nasıl} yapılır?7 Güvenli alan karekod okut ne demek?8 Alan karekod Nedir?9 QR kodu telefonda nerede?10 HES kodu aynı telefondan alınır mı?11 Bir başkasına HES kodu {nasıl} alınır?12 Yaşam Eve sığar anneme HES kodu {nasıl} alınır?13 HES kodum var {nasıl} öğrenebilirim?14 E-devlet HES kodu {nasıl} öğrenme?15 HES Kodu Sorgulama nereden yapılır?
HES kodu karekodu {nasıl} oluşturulur?
Karekod Oluşturma: Yaşam Eve Sığar uygulamasında “Karekodlarım” sekmesine tıklanır. Oluşturulan ekranda “Kategori, Alan Adı ve Adres Detayları” alanları doldurulur. Oluşturulan karekodun çıktısı ilgili alana asılabilir.
Yaşam Eve sığar karekod nasil alınır?
Yaşam Eve Sığar uygulamasında sol menüde bulunan “Karekodlarım” ekranı ile her alan için yeni karekod oluşturabilirsin. Ek olarak daha ilkin oluşturduğun karekodları listeleyebilir ve tekrardan karekod çıktısı alabilirsin.

HES kodu telefona {nasıl} kaydedilir?
Hes Kodunu, Yaşam Eve Sığar uygulaması üstünden HES Kodu İşlemleri kısmına dokunup, Yeni Kod Ekle seçeneği üstünden sınırsız yada tarih seçimi sağlayarak alabilirsiniz. 1 Play Store uygulamasına dokunun. 2 Arama kısmına Yaşam Eve Sığar yazarak, arama butonuna dokunun. 3 Yükle butonuna dokunun.
E-devlet HES kodu karekod {nasıl} alınır?
HES kodunu e – Devlet sistemi üstünden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023′ e SMS olarak atılır.
You might be interested:  Kıble {Nasıl} Bulunur Evde?(En iyi çözüm)Karekod okutma {nasıl} yapılır?
Tek yapmanız ihtiyaç duyulan lüzumlu uygulamayı indirdikten sonrasında telefon yada tabletinizin kamerasını koda doğru tutmak. Karekod, otomatikman karekodunu tanıyacaktır. Eğer karekod bir internet sayfasını içeriyorsa ilgili adrese otomatikman yönlendiriliyorsunuz. Metin içeriyorsa anında görebiliyorsunuz.
Kafelerde karekod okutma {nasıl} yapılır?
Kameranızı QR Menü üstündeki karekodu tam görecek şekilde tutun. Google Lens uygulaması, kodu otomatikman algılar. Arkasından QR kod üstünde renkli bir nokta görünecektir. Bağlantıyı yada şifrelenmiş öteki detayları, ekranın altındaki açılır bir pencerede görüntülemek için noktanın üstüne dokunabilirsiniz.
Güvenli alan karekod okut ne demek?
Basılan bu karekod, ilgili giriş noktalarına asılarak ziyaretçilerin akıllı telefonlarına yükledikleri HES uygulaması üstünden bunu okutması ile çalışıyor. Hem ilgili mekanın sahibi hem de kodu okutan vatandaşlar, mekana giren şahıs sayısı ile riskli şahıs sayısını anında görebiliyor.
Alan karekod Nedir?
AVM, işyerleri, siteler ve apartmanlarda bile kullanılabilen bu özellikte kare kod alınanda kare kod oluşturarak çıktı alınacak. Basılan kare kod ilkin okutulacak ve böylece mekanın risk durumu ortaya çıkacak. Uygulama yardımıyla mekana giren şahıs sayısı da anlık olarak gösterilecek.
QR kodu telefonda nerede?
Google uygulamasını açın ve alt çubuktaki ‘Güncellemeler’ butonuna dokunun. Arkasından ekranın altındaki Google Lens ikonuna dokunun. Kameranızı QR koduna doğru tutun. Lens uygulaması, kodu otomatikman algılar.
HES kodu aynı telefondan alınır mı?
Yaşam Eve Sığar uygulamasından yalnız telefonun sahibi olan şahıs kod almalı, yakınları için kod almak isteyenlerse SMS yöntemini kullanmalı. Uygulama üstüne kaydedilen ilk TC kimlik numarası ile telefon numarası eşleştiği için yalnız bir kod alınabiliyor.
Bir başkasına HES kodu {nasıl} alınır?
Başkası için en kolay yöntem bizce SMS ile alma yöntemi olacaktır. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak göndererek HES kodunu alabilirsiniz.
You might be interested:  Kalçadaki Sivilceler {Nasıl} Geçer?(Muhteşem yanıt)Yaşam Eve sığar anneme HES kodu {nasıl} alınır?
Kısa ileti ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023’e SMS olarak atılabilecek.
HES kodum var {nasıl} öğrenebilirim?
– HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.
E-devlet HES kodu {nasıl} öğrenme?
HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023′ e SMS olarak atılır. Arkasından HES kodunuz oluşturularak telefonunuza SMS olarak gelmektedir.
HES Kodu Sorgulama nereden yapılır?
Yaşam Eve Sığar uygulamasında “Karekodlarım” sekmesine tıklanır. Oluşturulan ekranda “Kategori, Alan Adı ve Adres Detayları” alanları doldurulur. Oluşturulan karekodun çıktısı ilgili alana asılabilir. HES kodu, “Yaşam Eve Sığar” mobil uygulaması üstünden ” HES kodu işlemleri” kısmına girilerek alınabiliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.