Kapalı Telefon {Nasıl} Bulunur?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Kapalı olan telefonu {nasıl} bulabilirim?2 Kapalı telefonun konumu bulunur mu?3 Telefon kapalıyken bulunabilir mi?4 Şarjı biten cep telefonu {nasıl} bulunur?5 Bir kişinin konumunu {nasıl} bulabilirim?6 Konum kapalıyken takip edilir mi?7 Tayyare modunda konum bulunur mu?8 Tayyare modunda telefon sinyal verir mi?9 Imeiden telefon bulunur mu?10 IMEI numarası ile telefon {nasıl} bulunur?11 Telefon Calindiginda ne yapmak gerekir?12 IMEI kaydı {nasıl} yapılır?13 Şarjı biten iPhone {nasıl} bulunur?14 Polisler telefonu {nasıl} bulur?
Kapalı olan telefonu {nasıl} bulabilirim?
Uzaktan bulma, kilitleme yada silme

android.com/find adresine gidin ve Google Hesabınızda oturum açın.
Kaybolan telefona bir bildirim gönderilir.
Haritada telefonun ortalama yeriyle ilgili detayları alın.
Ne yapmak istediğiniz işlemi seçin.

Kapalı telefonun konumu bulunur mu?
Kapalı telefonların yerinin tespit edilmesi zor olsa da olanaksız değildir. Eğer İOS cihazınız var ise Google hesabınız ile bir ICloud hesabı açmanız gerekmektedir. Ilk olarak telefon kaybolduktan sonrasında bunun kesinlikle telefon şirketine bildirilmesi gerekmektedir.
Telefon kapalıyken bulunabilir mi?
Cep telefonunun çalınması durumunda eğer kullandığınız telefonun IMEI numarasını biliyorsanız (faturada, kutusunda yazabilir) telefonunun bulunması mümkündür. Hali hazırda kullanılan teknik altyapı ile cep telefonu takip edeni yapılabilmektedir. Bunun için ilk olarak ilgili kurumlara başvuruda bulunmuş olmak gerekir.

Şarjı biten cep telefonu {nasıl} bulunur?
Android telefonlarda da kaybolan cihazları seyretmek için yerleşik yazılım bulunuyor. Android ‘de Cihazımı Bul

Cihazımı Bul internet sayfasını ziyaret edin ve Google hesabınızla oturum açın.
Cihazınızın haritadaki son konumu gösterilecek.
Ses çalabilir, aleti kilitleyebilir ve aleti silebilirsiniz.

Bir kişinin konumunu {nasıl} bulabilirim?
Google Kişilerinizi Bulma

Android telefon yada tabletinizde Google Haritalar uygulamasını açın.
Google Hesabınızda oturum açın.
Bir kişinin adını yada adresini arayın. Eşleşen kişiler önerilerde görünür.
Harita üstünde kişiyi görmek için bir ad yada adres seçin.
Kişinin bilgilerini görmek için ekranın altına dokunun.

You might be interested:  Bom Oyunu {Nasıl} Oynanır?(Çözünme)Konum kapalıyken takip edilir mi?
Android işletim sistemi kullanan telefonların konum sistemi kapalıyken de Google şirketi tarafınca konum verilerinin kaydedilmeye devam etmiş olduğu ortaya çıktı. Google’ın cep telefonu işletim sistemi Android ‘in, kullanıcı konum verilerini konum servisi tercihi kapalıyken dahi toplamaya devam etmiş olduğu ortaya çıktı.
Tayyare modunda konum bulunur mu?
tayyare modu ve wifi kapalı ise yer tespiti yapılamaz.
Tayyare modunda telefon sinyal verir mi?
Ayarlar menüsünü yada Control Center’ı kullanarak Tayyare Modunu etkin hale getirdiğinizde, cihazınızın sinyalleri, karışmayı engellemek suretiyle kapatılır. Tayyare modunda SMS gönderip alamayacağınız benzer biçimde, telefon görüşmesi yapması imkansız yada Wi-Fi bağlantısını kullanamazsınız.
Imeiden telefon bulunur mu?
IMEI, telefonunuz için bir kimlik belgesi gibidir. GSMA tarafınca belirlenmiş 15 basamaklı benzersiz bir koddur. Kısacası olur da telefonunuzu kaybederseniz, IMEI numarasını kullanarak onu bulmanız mümkün.
IMEI numarası ile telefon {nasıl} bulunur?
E-devlet kapısı üstünden meydana getirilen ihbarın sonucu gene e-devlet üstünden hem IMEI sorgulama (https://www.turkiye.gov.tr/ imei -sorgulama) hem de kayıp- çalıntı suç duyurusu sorgulama/iptal alanından (https://www.turkiye.gov.tr/btk-kayip-calinti-ihbar-sorgulama-iptal) öğrenilebilmektedir.
Telefon Calindiginda ne yapmak gerekir?
En fena senaryo

SIM kartınızı bloke ettirin.
Yakınlarınızı ve arkadaşlarınızı uyarın.
Çalınan akıllı telefonunuzu bloke edin.
Telefonunuza bağlı banka kartlarını kaldırın.
Akıllı telefonunuzun IMEI numarasını bloke edin.
Polise başvurun.
Parolalarınızı değiştirin.
Verilerinizi geri yükleyin.

IMEI kaydı {nasıl} yapılır?
T.C. kimlik numarası ve yabancı kimlik numarası bulunan, e-Devlet şifresi alabilen kişilerin tek kayıt mercii olan e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/btk- imei -kaydet üstünden sisteme giriş yaparak lüzumlu detayları doldurmak suretiyle kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Şarjı biten iPhone {nasıl} bulunur?
Bunun için Ayarlar > iCloud > iPhone ‘umu Bul içinden “Son Konumu Gönder”i etken hale getiriyoruz. Ümit ederim asla başımıza gelmez, fakat böylece iPhone ‘umuzu kaybetsek ve kaybettiğimizi fark etmesek bile, cihazımızın pili bitmeden ilkin son konumunu Apple’a gönderilmiş olduğu için yerini bulma şansımız yükseliyor.
You might be interested:  Karadut Şurubu {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)Polisler telefonu {nasıl} bulur?
Polis ve jandarma benzer biçimde kolluk kuvvetleri tarafınca bir halde cihazın ele geçmesi durumunda aygıt IMEI numarası ile sorgulanır. Sorgu sonucuna nazaran sahibine data verilebilir. Sadece tüm bunlardan ilkin, cihazın sahibinin bazı belgelerle kolluk kuvvetine resmî müracaat yapılması yararlı olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.