Jurnal Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Jurnal TDK ne demek?2 Jurnal ne demek edebiyat?3 Jurnal ne demek Osmanlıca?4 Jurnalci ne dir?5 Virtüöz kelime anlamı nedir?6 Jurnal ne demek kökeni?7 Jurnal anı mıdır?8 Jurnal nedir kpss?9 Jurnal Defteri nedir?10 Jurnal etmek deyimi ne demek?11 Na behemehal nedir?12 Menevişler ne demek?13 Jurnal ne demek Ekşi?14 Jurnallemek ne demek?15 Jurnal nedir tarih?
Jurnal TDK ne demek?
Jurnal kelimesinin TDK verilerine gore anlamı yetkililere bir şahıs hakkında gizli saklı bir kötüleme yazısı göndermektir.
Jurnal ne demek edebiyat?
Jurnal ne demek edebiyat? Dil ve Ifade Terimi Olarak Günlük (Günce/Ruzname/ Jurnal ): Yaşanmış olan olayların, izlenimlerin, tarih atılarak, günü gününe yazılması ile oluşan türe günlük denir.

Jurnal ne demek Osmanlıca?
jurnal / ژَورْنَالْ İhbar, haber verme.
Jurnalci ne dir?
i. ve sıf. Kişiler hakkında kötüleyici haberler veren ve bu yolla yüksek bir makāma yaranmak isteyen kimse.
Virtüöz kelime anlamı nedir?
Virtüöz kelimesi, (İtalyanca virtuoso İtalyanca söyleniş: [virˈtwoːzo], İtalyanca söyleniş: [virtuˈoːso] ya da virtuous, Latince ise mükemmellik, kabiliyet yada mertlik anlamlarına gelen virtus ya da virtue) sözcüklerinden gelmektedir. Virtüöz, meydana getirdiği sanatta muhteşem kabiliyetlere haiz kimselere denir.
Jurnal ne demek kökeni?
İtalyanca giornale yada Fransızca journal “günlük, günce, günlük gazete” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince diurnalis “günlük” sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Latince dies, diu “gün” sözcüğünden +alis sonekiyle türetilmiştir.
Jurnal anı mıdır?
Fransızca kökenli bir sözcüktür. günlük olayların yazıldığı anı defteri anlamına da gelir.
Jurnal nedir kpss?
j. Jurnaller: Jurnal, günlük, anlık yada bir konudaki duygu ve düşünceleri açıklayan yazı yada sözlü ifadelerdir. Öğrencilerin kendilerini açıklamalarıdır.
Jurnal Defteri nedir?
Jurnal Defteri ise 6762 sayılı Türk Tecim Kanunu’nun 980’inci maddesiyle tutulması mecburi hale getirilen bir defterdir. Buna Vapur Jurnali de denmektedir. Bu deftere her yolculukta yük yada safranın yüklenmesi başlandığı andan itibaren geçecek belli başlı vakalar yazılmaktadır.
You might be interested:  Senpai Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Jurnal etmek deyimi ne demek?
Bu yazımızda sizlere Jurnal etmek deyiminin anlamını açıklıyor ve örnek cümle içinde kullanımını gösteriyoruz. ➡ Jurnal etmek deyiminin anlamı:Biriyle ilgili, yetkili kimselere kötülemede bulunmak; yazılı, sözlü ihbarda bulunmak.
Na behemehal nedir?
(eskimiş) Her halde, ne olursa olsun, ne yapmış olup yapmış olup, ne olursa olsun.
Menevişler ne demek?
Meneviş düşük sıcaklıkta (150ºC ila 650ºC) gerçekleşen, suverme esnasında oluşan gerilim ve gevrekliği ortadan kaldırarak parçaların özelliklerini iyileştirmek amacıyla uygulanan bir ısıl işlemdir.
Jurnal ne demek Ekşi?
gemilerde bulunan kaptanın günlüğü tabir edilebilir,geminin mevki,rota,demir,yükleme,tahliye,yanaşma,yakıt, hava vb tüm olağan/olağan dışı olayların kayıt tutulduğu resmi tastikli defterdir.
Jurnallemek ne demek?
jurnallemek. Şikâyet etmek, ispiyonlamak, suç duyurusu etmek.
Jurnal nedir tarih?
Jurnal, II. Abdülhamit döneminde jurnalciler tarafınca, devlet ve bilhassa saray aleyhinde çalmış olduğu ileri sürülenler için saraya verilen soruşturma yazısı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.