Isırgan Çorbası {Nasıl} Yapılır?(Sual)

Contents1 Isırgan otuyla çorba {nasıl} yapılır?2 Yoğurtlu ısırgan otu çorbası {nasıl} yapılır?3 Sütlü ısırgan Çorbası {nasıl} yapılır?4 Nefis Yiyecek Tarifleri ısırgan çorbası {nasıl} yapılır?5 Taze ısırgan otu {nasıl} kullanılır?6 Isırgan otundan ne yapılabilir?7 Isırgan otu çorbasının yanına ne gider?8 Pırasalı tavuk çorbası {nasıl} yapılır?9 Semiz otu çorbası {nasıl} yapılır?10 Isırgan otu bebeklere ne vakit verilir?11 Taze ısırgan otu {nasıl} pişirilir?12 Isırgan otu tarifleri {nasıl} yapılır?13 Isırgan otu çorbası nerenin?
Isırgan otuyla çorba {nasıl} yapılır?
Isırgan Otu Çorbası Tarifi {Nasıl} Yapılır?

Ellerinize eldiven geçirerek ısırgan yapraklarını ayıklayın.
Isırganlar yumuşayınca (bilhassa sapları) haşlama suyundan 1 bardak ayırıp suyunu süzgeçten geçirin.
Süzdüğünüz yaprakları sonrasında tencereye alın ve suyu da ilave ederek blender’dan geçirin.

Yoğurtlu ısırgan otu çorbası {nasıl} yapılır?
Soğan ve sarımsaklar brunoise (küçük küp) doğranıp tereyağında kavrulur. Yıkanıp ayıklanmış ısırgan otu ilave edilir, 2 dakika kavrulduktan sonrasında tavuk suyu konulur ve 10 dakika kaynatılır. Çorbadan alınan sıcak su ile ılıklaştırılan yoğurt, tuz ve biber çırpılıp ilave edilir ve ocaktan alınır. Sıcakken servis edilir.
Sütlü ısırgan Çorbası {nasıl} yapılır?
Kokusu çıkana kadar soğanlarla beraber kavurun. Çorbanın suyunu soğuktan ekleyip ununuzu pürüzsüzleşinceye değil çırparak açtırın. Ununuzun topaklanmaya kanaat getirdiğinizde, suyunun kaynamaya yakın bir zamanında ısırganlarınızı çorbaya ilave edin. Bir taşım kaynadıktan sonrasında çorbaya sütü ilave edin.

Nefis Yiyecek Tarifleri ısırgan çorbası {nasıl} yapılır?
Isırgan otu, yaprakları, saplarından ayrılıp bir kabın içinde minimum 5 kat su ile yıkanır. Yıkanan Isırgan otu yaprakları derin bir tencereye yerleştirilip, 4 su bardağı su ilave edilip, 15 dakika kaynatılır. Suyla kaynatılmış olan Isırgan otu yaprakları, blender ile püre olana kadar ezilir. Mısır unu ilave edilir.
You might be interested:  Göz Numarası {Nasıl} Düşer?(En iyi çözüm)Taze ısırgan otu {nasıl} kullanılır?
Isırgan otu kaynatıldığında ya da pişirildiğinde öteki birçok bitkinin aksine haiz olduğu vitamin değerlerini kaybetmez. Bu yüzden taze ısırgandan meydana getirilen börekler, çorbalar, ısırgan yemeği de oldukça yararlıdır. Ek olarak taze yada kuru ısırganı çay olarakta tüketebilirsiniz.
Isırgan otundan ne yapılabilir?
Isırgan Otu ile Oldukça Yararlı 16 Tanım

#1 Isırgan Otu Çorbası Sevim Atalar.
#2 Isırgan Böreği Tarifi (videolu)
#3 Isırgan Otu Pirinçlisi.
#4 Isırgan Otlu (Dalgan Dikeni) Omlet.
#5 Teremyağlı Isırganlı Brokoli.
#6 Teremyağlı Isırgan Otlu Svatba Köftesi.
#7 Sütlü Isırgan Otu Çorbası
#8 Isırgan Otlu Hafifçe Börek.

Isırgan otu çorbasının yanına ne gider?
Isırgan otu çorbasını, ev yapımı mısır ekmeği ile beraber servise hazır hale getirebilirsiniz.
Pırasalı tavuk çorbası {nasıl} yapılır?
1 tane tavuk göğüs etini haşlayın. Ayrı bir tencerede tereyağını koyun ve kızdırın. 3 santimetre kesilmiş pırasaları ve küp kesilmiş patatesleri ilave edip 3-4 dk kavurun. Üstüne 4 su bardağı sıcak su koyup sebzeler yumuşayana kadar haşlayın. Haşlanmış sebzeleri blenderdan geçirin ve yine ocağın üzerine yerleştirin.
Semiz otu çorbası {nasıl} yapılır?
Semizotu Çorbası Tarifi {Nasıl} Yapılır?

Semizotunu bol miktarda yıkayalım ve minik bir halde doğrayalım.
Doğradığımız soğan ve sarımsağı yağlarla beraber kavuralım.
Kabuklarını soyduğumuz domatesleri de ekleyip birazcık daha kavuralım.
Salçaları, semizotunu yıkadığımız mercimeği ve tuzunu da ilave edip bir iki çevirelim.

Isırgan otu bebeklere ne vakit verilir?
7. Bebeklere ısırgan otu ne vakit verilir? Isırgan otu çorbası çoğu zaman 10 aylıktan büyük bebekler için tavsiye ediliyor.
Taze ısırgan otu {nasıl} pişirilir?
Tavaya iki – üç yiyecek kaşığı sıvı yağ konulur. İncecik kesilen soğanlar ve sarımsaklar eklenmiş olur. Pembeleşen soğanlara haşlanmış ısırganlar ilave edilerek bir iki kez çevrilir ve altı kapatılmadan üstüne tuz ve kırmızıbiber yada pul biber eklenmiş olur. Isırgan Otu Kavurması sıcak olarak servis edilir.
You might be interested:  Maya Maskesi {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)Isırgan otu tarifleri {nasıl} yapılır?
Yıkanmış ve ayıklanmış ısırgan otlarını suda haşlayın. Isırganları süzgeçten geçirin ve çıkan haşlama suyundan 3 su bardağı ayırın. Ayırdığınız haşlama suyuna mısır ununu ilave edin ve bir tencerede kısık ateşte karışmasını sağlayarak pişirin. Koyulaşmaya başlayınca ısırganları, tuz ve karabiberi ekleyip 5 dakika daha pişirin.
Isırgan otu çorbası nerenin?
Isırgan otu çorbası ( Kopriva çorbası ) Türkiye lezzet haritasında Kırklareli mutfağına işaretli değişik ve kimlikli bir çorba uygulamasıdır. Ot yemeklerinin yoğun olduğu Ege mutfağında da benzer çorba tariflerine rastlarız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.