Imera Fera Ne Demek?

Contents1 Imera FERA anlamı ne demek?2 Imera FERA söz müzik kime ilişik?3 FERA ne anlama gelir?4 Imerafera kim söylüyor?5 Imera ne demek TDK?6 Ferce hangi dil?7 Imera kimler var?8 Imera kimlerden oluşur?9 Mehra ne anlama gelir?10 Pera ne demek?11 Imara ne demek?12 Merve Yavuz gruptan niçin ayrıldı?13 Hüseyin Ulusan kim?
Imera FERA anlamı ne demek?
Rum kökenli olarak Lazcaya geçen imera fera, ‘gün ışığım’ anlamına gelen bir kelimedir. Bir müzik grubunun şarkı içinde kullanımı ile daha da ilgi çeken kelime, insanların sevdiklerine karşı kullandığı bir kelime olarak öne çıkıyor.
Imera FERA söz müzik kime ilişik?
Sözleri ve müziği Turan Şahin’e ilişik olan ‘ İmera Fera ‘nın 4 senedir görmüş olduğu ilgiden oldukca memnun olan İmera, yoğun talep üstüne şarkının yeni versiyonu için stüdyoya girdi.

FERA ne anlama gelir?
Devenin ilk doğurduğu yavru. (Cahiliyet zamanında kefere putlarına kurban ederlerdi ve “anasının sütü bereketlenir; çoğalır” derlerdi.)
Imerafera kim söylüyor?
Seren Uzun – İmera Fera #KaradenizAkustik – YouTube.
Imera ne demek TDK?
‘ İmera Fera’ yarı Rumca yarı Osmanlıca, ‘Aydınlık’ demek.
Ferce hangi dil?
Ferace hangi dil? Ferace kelimesi lügatımızda çoğunlukla karşımıza çıkan sözcükler arasındadır. Ferace kelimesi Arapça kökenlidir.
Imera kimler var?
Kendilerine Rumca’da ”gün” anlamına gelen ” İmera ” grup üyeleri Yıldıray Ysnlı, Hüseyin Ulusan, Merve Yavuz ve Berat Bayraktar, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basınla biraraya gelmiş olarak albümlerini söyledi.
Imera kimlerden oluşur?
Grup İmera, 2014 yılının başlarında dört kişiyle kurulan grupta Hüseyin Ulusan, Merve Yavuz, Berat Bayraktar ve Yıldıray Yanlı tarafınca Trabzon müziklerini daha geniş kitlelere duyurabilmek adına bu şekilde bir grup kurmuşlardır.
You might be interested:  Filhakika Ne Demek?Mehra ne anlama gelir?
Kız çocuklarına verilen Meyra adı, dilimize Arapçadan geçmiştir. Bu isim, güzelliği ve aklıyla çevresini aydınlatan kimse anlamında kullanılmaktadır. Meyra adı, mukaddes bir ışık şeklinde de yorumlanır. Mukaddes kaynaklardan gelen bu ışık, insanlığın yolunu aydınlatan bir ışık anlamına gelir.
Pera ne demek?
Pera karşı taraf öte taraf anlamına gelmektedir. Latince bir kelime olan Petra söz öbeğinden türetilmiştir. Sağlam ve kuvvetli bir kişiyi ifade eder. Pera isminin bir öteki anlamı ise Peri olarak bilinir.
Imara ne demek?
İmara, yetkili ve yaratıcı şeklinde güzel anlamlara haizdir.
Merve Yavuz gruptan niçin ayrıldı?
Trabzon’dan üniversite öğrenimim için ve bir de ilk vazife yerim için ayrıldım. Bu süreçte 7 yıl Erzurum’da bulundum. Karadeniz Müziğini en iyi şekilde dinleyicisine ulaştırmaya çalışan bir müzisyendir.”
Hüseyin Ulusan kim?
Merhaba adım Hüseyin Ulusan. Trabzonun Of ilçesinde doğdum, büyüdüm ve Ofluyum. İmera müzik grubunun kurucularındanım ve solistiyim. Türkiye’nin bir oldukca yerinde sayısız konserlere katıldım sadece kendi memleketimde bir tane bile konsere çağrı edilmedim.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.