Ihtiva Ne Demek?(Çözünme)

Contents1 Ihtiva etmek ne demek?2 Ihtiva ne demek felsefe?3 Ihtiva ne demek tıp?4 Intiva nedir?5 Ihtiva ne demek islam?6 Ihtiva etmek ne demek hukuk?7 Ihtifa ne demek?8 Şartları haiz ne demek?9 Tenkitçi olmak ne demek?10 Tasavvuruna ne demek?11 Tahsis eden ne demek?12 Gerçekleşme Kelime anlamı ne demek?13 Şerh ne anlama gelir?14 Sarf ediyorsun ne demek?15 Meziyetsiz ne anlama gelir?
Ihtiva etmek ne demek?
İhtiva etmek, bir şeyi içinde bulundurmak, ona haiz olmak ve korumak anlamına gelir.
Ihtiva ne demek felsefe?
– İçine alma, – İçinde bulundurma, – İçerme, Bu anlamlar herhangi bir durum, olgu ya da vaka adına kullanılabilir.
Ihtiva ne demek tıp?
İçine alma, içinde bulundurma, içerme. İçinde bulundurmak, içine almak, havi olmak, şamil olmak.

Intiva nedir?
İNTIVA Nedir Anlami İNTIVA: Dürülmek ve cem’ olmak. Bükülmek ve katlanıp sarılmak.
Ihtiva ne demek islam?
İhtiva etmek. İçine almak. İçinde başka şeyleri havi olmak. Çevre olmak.
Ihtiva etmek ne demek hukuk?
İhtiva: İçine alma, içinde bulundurma, içerme.
Ihtifa ne demek?
Acil yapma, sür’atle ve acele olarak işleme.
Şartları haiz ne demek?
elinde bulundurmak, uygun olmak. geçişli eylem olduğundan, öncesinde belirtili nesne ister, doğrusu “-i haiz olmak” diye kullanılır. örnek: belirtilen şartları haiz olanların taşımak, tutmak, bulundurmak benzer biçimde fiiller geçişliyken, haiz olmak, gitmek, gelmek benzer biçimde fiiller geçişsizdir.
Tenkitçi olmak ne demek?
eleştirici. Eleştirmeci, eleştirmen. Eleştirme niteliği olan, tenkitçi. (Fotoğraf, Heykel, Mimarlık) Eleştiri yazan şahıs.
Tasavvuruna ne demek?
Tasarım kelimesi birden fazla anlamı ile değerlendirilen sözcüklerden biridir. – Hayal etme, zihinde canlandırma ya da göz önüne getirme. – Amaç, fikir, niyet, plan yada maksat.
You might be interested:  Net Ne Demek?Tahsis eden ne demek?
Tahsis kelimesinin TDK ‘daki tanımı “bir şeyi bir hiç kimseye yada bir yere ayırma” olarak belirtilmiştir.
Gerçekleşme Kelime anlamı ne demek?
Gerçekleşme kelimesi Arapça kökenli bir sözcüktür. Türkçede belli başlı yazılı belgelerde karşılaşılan ve kullanılan bir kelime olarak öne çıkıyor. Bu mevzuda Türk Dil Kurumu üstünden bakılmış olduğu süre Türkçe karşılığı olarak, ‘Gerçekleşme, yerine gelme’ biçiminde ifade edildiğini söylemek mümkün.
Şerh ne anlama gelir?
Şerh; açmak, ayırmak anlamlarına gelir. Sadece bir şeye ” şerh koymak” şeklinde kullanıldığında ise o şey hakkında açıklamada bulunmak anlamını taşır. Bu ifadeyle emlak sektöründe tapu işlemlerinde sıkça karşılaşılır.
Sarf ediyorsun ne demek?
Sarf etmek ne anlama gelir? 1) tüketmek, harcamak: “Kocalar sabahtan akşama çalışıyor fakat kendilerine beş para sarf edemiyorlar.” -H. E. Adıvar. 2) kullanmak: Ağır sözler sarf etti.
Meziyetsiz ne anlama gelir?
TDK’ya Nazaran Meziyetli, Meziyetsiz ve Meziyetlilik Kelime Anlamı Nedir? Meziyetsiz kelimesi ise, ‘Beğenilmeyen ve üstün nitelikleri bulunmayan’ anlamına geliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.