Iğneada Ya {Nasıl} Gidilir?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Iğneadaya en kolay {nasıl} gidilir?2 İğneada nerenin ilçesi?3 İğneada nerede kalıyor?4 Iğneada longoz ormanları {nasıl} gidilir?5 Iğneada pazarı hangi gün?6 Iğneada’da nerede denize girilir?7 Iğneada Karadeniz mi?8 Iğneada’da ne var?9 Iğne adanın adı nereden geliyor?10 Longoz ormanlarında ne yapılır?11 Istanbul Longoz Ormanları kaç km?12 Kıyıköy de ne yapılır?13 Iğneada longoz ormanlarına Ne vakit gidilir?14 Longoz Ormanları özelliği nedir?15 Longoz ormanlarında Nerede Kalınır?
Iğneadaya en kolay {nasıl} gidilir?
İstanbul çıkışlı güzergâhta sırayla Lüleburgaz, Pınarhisar ve Demirköy’e uğrayan otobüs sonrasında son durak olan İğneada’ya varır. Isterseniz hususi aracınızla da aynı güzergâhı takip ederek 4-4,5 saat içinde İstanbul’dan İğneada’ya varabilirsiniz.
İğneada nerenin ilçesi?
İğneada, Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı, Trakya’nın Karadeniz sahilinde bir beldedir. 22 kilometrelik bir sahile haizdir. Bağlı olduğu ilçeye 26, Kırklareli il merkezine 100 kilometre uzaklıktadır.
İğneada nerede kalıyor?
Karadeniz kıyısında Türkiye-Bulgaristan sınırında bulunan İğneada, etrafı Longos ormanıyla, güneyi ve batısı da Istıranca (Yıldız ) dağları ile çepeçevre sarılmıştır. Karadeniz’in en batıda Trakya’daki ucu, 20 km uzunluğunda kumsalı, plajı bulunan güneye rakip mükemmel bir dinlence ve dinlenme cenneti…

Iğneada longoz ormanları {nasıl} gidilir?
İğneada Longoz Ormanları Ulusal Parkına bilhassa İstanbul’dan sefer düzenlenen otobüsler ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla gelebileceğiniz İğneada ‘ya İstanbul’dan İstanbul-Saray-Vize-Poyralı-Demirköy- İğneada istikametini kullanarak ulaşabilirsiniz.
Iğneada pazarı hangi gün?
Kent hayatından kaçtığınız birkaç gün içinde İğneada ‘da yiyeceğiniz organik ürünler hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelecek. Son olarak İğneada ‘da her cumartesi pazar kurulduğunu ve hafta sonu tatili için gittiğiniz takdirde bu pazardan gene bölgesel ve tamamıyla organik ürünlerden satın alabileceğinizi unutmayınız.
You might be interested:  Göğsüm {Nasıl} Küçülür?(Çözüm bulunmuş oldu)Iğneada’da nerede denize girilir?
İğneada ‘da birçok yerde güvenle denize girmek mümkündür.

İğneada Longos Kumsalı Mert Gölü Longos Gölü’nün denize bağlandığı yerden süregelen sahil İğneada ‘nın en uzun kumsalıdır.
İl Hususi İdare Plajı Öğretmenler Kampı
İğneada Liman Ardı Plajı
İğneada Beğendik Köyü Plajı
Hazırlayan/Seyit SÜREN.

Iğneada Karadeniz mi?
İğneada; Kırklareli’nin, Demirköy İlçesi’ne bağlı olup, Bulgaristan ile sınır oluşturmaktadır. Karadeniz ‘in en güzel kıyılarından kabul edilen İğneada ‘da Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında denize girmek için deniz suyu ve kumu oldukça uygundur.
Iğneada’da ne var?
İğneada ‘da Gezilecek Bölgeler

Zamanı Demirköy Fatih Dökümhanesi. Demirköy, İğneada ‘nın bağlı olduğu ilçe.
İğneada Plajı
İğneada Longoz Ormanları Ulusal Parkı
İğneada Fransız Feneri, Limanköy.
Dupnisa Mağarası

Iğne adanın adı nereden geliyor?
İğneada Thyn’lerin yaşamış olduğu yer anlamına gelen Thynias adını Trak kavminden almıştır. Göç dalgasının bölgeye tesiri büyük olmuştur. Bilhassa güneyden, Eski Yunan kültürel tazyiki hiçbir vakit eksilmemiştir. Buraya kendi adını verir ve ‘İneada’ adı zaman içinde İğneada olur.
Longoz ormanlarında ne yapılır?
İğneada Longoz Ormanları Ulusal Parkı’nın içinde pek fazlaca göl var. Göllerin çevresinde yürüyüş parkurlarında yürüyüş yapabilirsiniz. Sadece en güzel yansıma fotoğrafları Hamam Gölü’nde çekiliyor. Ormanın yeşilliği içinde kaybolurken kendinizden geçerek kano yapmak isterseniz rotanızı Mert Gölü’ne çevirebilirsiniz.
Istanbul Longoz Ormanları kaç km?
Acarlar Longozu, Sakarya’nın Karadeniz kıyısında, Karasu İlçesi’nde. Karasu – Kaynarca yolu üstündeki longoz ormanı; Bölme, İstanbul ‘dan 189 km ve ortalama 3 saat sürüyor.
Kıyıköy de ne yapılır?
Kıyıköy ‘de Gezilecek Bölgeler

Selvez Koyu. Selvez Koyu.
Kastro Koyu. Kastro Koyu.
Kıyıköy Mağarası Kıyıköy Mağarası
Kıyıköy Aya Nikola Manastırı Kıyıköy Aya Nikola Manastırı
Kıyıköy Kalesi ve Surları Kıyıköy Kalesi.
Kıyıköy Liman Hamamı Kıyıköy Liman Hamamı
Çilingoz Doğa Parkı Çilingoz Doğa Parkı
Cehennem Şelaleleri.

You might be interested:  Stop Limit {Nasıl} Kullanılır?(Muhteşem yanıt)Iğneada longoz ormanlarına Ne vakit gidilir?
İğneada ‘nın keyfini senenin her döneminde çıkarabilirsiniz. Bilhassa yaz sezonunda sahili ve merkezi fazlaca daha hareketlidir. Fakat Longoz Ormanları’na girmeyi tercih ediyorsanız İlkbahar ve Güz dönemlerini tercih etmeniz daha uygun olacaktır.
Longoz Ormanları özelliği nedir?
Bu sucul ormanlar yağmur ormanları benzer biçimde gürdür. Bununla beraber, yağmur ormanları benzer biçimde bir tek yağışa ve hava nemine değil, daha fazlaca ‘taban suyu’na bağımlıdır. Bu özellikleri ile tropikal bölgelerin ‘mangrove’ ormanlarına benzer. Longoz ormanları ender rastlanan ekosistemlerdir.
Longoz ormanlarında Nerede Kalınır?
Longoz ormanı kamp alanı, Sarpdere, Mert Gölü kamp alanı, Çapulcu Mehmet Dede kamp alanı çadır tatili yapmak isteyenler için ideal bölgelerdir.

İğneada Meltem Hotel.
Parlak Resort Hotel.
Ada Yaz Evleri.
İğneada Motel.
Köyevi Butik Otel.
Çetinler Hotel.
Çiçekli Apart.
Görmüş Apart/Barıncak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.