If Rejimi {Nasıl} Yapılır?(Doğru yanıt)

Günümüzde if rejimi yaparken en oldukca tercih edilen yöntem, kahvaltı öğününü atlayıp öğle ve akşam arasındaki 8 saatlik bölümde yiyecek yemektir. Bu şekilde akşamdan başlanıp ertesi gün öğlen vaktine kadar vücut oruç haline sokulmuş olur.
Contents1 If rejimi ile 1 ayda kaç kilo verilir?2 8 16 rejimi {nasıl} yapılır?3 If rejiminde neler yenir?4 Aralikli oruc rejimi {nasıl} yapılır?5 If rejimi ile kaç kilo verilir?6 Aralıklı oruçta zayıflama ne vakit adım atar?7 8 16 rejiminde ne yenir?8 16 8 rejimi kaç gün yapılmalı?9 16 saat aç kalma rejimi {nasıl} yapılır?10 If rejiminde ekmek yenir mi?11 Aralıklı oruçta neler yasak?12 Aralıklı oruçta Neler özgür?13 Aralıklı oruç rejimi kaç gün yapılır?14 18 6 aralıklı oruç {nasıl} yapılır?15 Kac saat aç kalınca yağ yakılır?
If rejimi ile 1 ayda kaç kilo verilir?
Haftanın 5 günü sıhhatli, 2 günü de oldukca düşük kaloriyle beslenirseniz 1 ayda 7 zayıflamanız mümkün. Aralıklı oruç adında olan rejimle fazla yağlarınızı yakıp, uzun süre kilo kontrolü sağlayabilirsiniz.
8 16 rejimi {nasıl} yapılır?
Bu yöntemi yeğleyen kişiler günde yalnız 8 saat beslenmekte, geri kalan 16 saat süresince hiçbir kalori almamaktadırlar. Bu 8 saat içinde günlük kalorinin alınması gerekmekte. Geri kalan 165 saatte ise su ve nebat çayları içilebiliyor. Ek olarak bu saatler içinde şekersiz ve sütsüz kahve de içilebilmektedir.

If rejiminde neler yenir?
16.30-17.00: Yoğurt, meyveli yoğurt, badem, ceviz, meyve, sütlü tatlı şeklinde yiyeceklerden abartıya kaçmadan tüketebilirsiniz. 17.00-09.00: Açlık süresidir. Bu sürede herhangi bir yiyecek yada yiyecek yemiyorsunuz. Yalnız kalori içermeyen içeceklerden kucak dolusu içebilirsiniz.
Aralikli oruc rejimi {nasıl} yapılır?
Aralıklı oruç rejimi gün süresince yiyecek yediğiniz süreyi kısıtlamak adına, yeme aralıklarınızı düzenlemenizi gerektirir. Bazı sık kullanılan Aralıklı Oruç şekilleri haftada iki kere 16 saat süresince oruç aralığı (16 saat aç kalma) ve 8 saat yeme aralığıyla 16:8 yöntemi, yada 5:2 yöntemidir.
You might be interested:  Çatlaklar {Nasıl} Geçer?(Çözüm bulunmuş oldu)If rejimi ile kaç kilo verilir?
Aralıklı oruç olarak da adlandırılan 8 saat oruç rejimi ile 3 haftada 15 kilo kadar zayıflamak mümkündür.
Aralıklı oruçta zayıflama ne vakit adım atar?
Uzun süre aç kalındığında vücudumuz ilk olarak karaciğer ve kaslardaki glikojen depolarını yakıyor ve buradan elde etmiş olduğu glukozu kullanıyor. 8 saat sonunda ise bu depoların tükenmesi ile yağ yakımı süreci başlıyor ve kilo kaybı akabinde geliyor.
8 16 rejiminde ne yenir?
16: 8 rejiminde, her gün 16 saat su, kahve ve çay şeklinde şekersiz içeceklerden başka bir şey tüketmiyorsunuz. Kalan 8 saatlik dilim, tüm yemeklerinizi ve atıştırmalıklarınızı yediğiniz vakit. Bir çok insan bunu geceleri oruç tutarak, kahvaltıyı atlayarak ve günün ortasında ilk öğünlerini yiyerek yapıyor.
16 8 rejimi kaç gün yapılmalı?
Sadece en oldukca tercih edilenler 5-2 yada 16 – 8 olarak sıralanıyor. 5-2 düzeninde, hafatada iki gün üst üste alınması ihtiyaç duyulan kalorinin yalnız yüzde 25’i alınıyor, öteki beş gün ise daha özgür. 16 – 8 ‘de ise günde 16 saat süresince hiçbir besin tüketilmiyor ve yiyecek yeme süresi de sekiz saatle sınırlanıyor.
16 saat aç kalma rejimi {nasıl} yapılır?
En oldukca tercih edilen çeşidi 16:8 yöntemidir. Uyku ile birlikte 16 saat aç kalıp kalan 8 saatlik sürede yiyecek yiyebiliyorsunuz. Mesela; akşam 20:00 den sonrasında yiyecek yemeyi kesip sabah 12:00 ye kadar gıda yerine geçen hiçbir şey tüketmiyorsunuz.
If rejiminde ekmek yenir mi?
İntermittent fasting rejiminde gıda kısıtlamasını sorunlu tutmasa da makarna, ekmek ve patates şeklinde karbonhidrat yerine ise yumurta, avokado, yeşil sebzeler, yağlı tohumlar şeklinde sıhhatli rejimde bulunması ihtiyaç duyulan besinler tavsiye edilir.
Aralıklı oruçta neler yasak?
Yağ, şeker ve karbonhidrat şeklinde besinlerin yasak olduğu birçok diyetin aksine, aralıklı oruçta hiçbir yiyecek bu kadar katı şekilde yasak değil. Mühim olan tek şey zamanlama. Muhtemelen bu sebeple insanlara daha kolay ve çekici geliyor.
You might be interested:  Karıncadan {Nasıl} Kurtuluruz?(Çözüm bulunmuş oldu)Aralıklı oruçta Neler özgür?
Yeme-içme zamanının özgür olduğu 8 saatlik aralık için de ağırlıklı olarak öğle 12:00 ve akşam 20:00 saatleri içinde tercih edilmektedir. Gün içinde su, şekersiz çay ve kahve, soda şeklinde içeceklerin istenilen saatte tüketilmesi serbesttir.
Aralıklı oruç rejimi kaç gün yapılır?
Bundan dolayı de uzmanlara bakılırsa aralıklı orucun haftada 2 ya da 3 gün yapılması önerilmektedir. Sadece gün sınırlamasının yanı sıra saat sınırlamasının da konulması gerekmektedir. Bu sınır hanımlarda 12 ile 14 saat içinde bir açlıktır. Erkeklerde ise rejim günlerinde averaj 14 ile 16 saat içinde aç kalınabilmektedir.
18 6 aralıklı oruç {nasıl} yapılır?
Ötekiler ise 18/6 şu demek oluyor ki 18 saat açlık, 6 saat yiyecek serbestliği ve 20/4 şu demek oluyor ki 20 saat açlık 4 saat yiyecek serbestliğidir. Bununla beraber 5:2 olarak uygulanan başka bir fasting ( oruç ) metodu da vardır. Bu yöntem ise, haftanın 5 günü rutin beslenmeye devam edip; geri kalan 2 günü asla yiyecek yemeden oruç tutarak uygulanır.
Kac saat aç kalınca yağ yakılır?
Yağ yakımı tipik olarak ortalama 12 saatlik açlıktan sonrasında adım atar ve 16 ila 24 saatlik açlıktan artar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.