Hoş Söyleşi {Nasıl} Yazılır?(Doğru yanıt)

Bu kelimenin doğru şekilde yazımı, ‘Hoşsohbet‘ üstünden bitişik olarak ele alınır. Güzel ve tatlı konuşan, hem de hitabı sıkmayan kişiler için hoşsohbet denmektedir.
Contents1 Hoş söyleşi nasil yazilir TDK?2 Gözükara {nasıl} yazılır?3 Itimat oyu {nasıl} yazılır?4 Tabiat üstü {nasıl} yazılır?5 Hoş söyleşi bitişik mi?6 Başı Boş {nasıl} yazılır?7 Adam akilli {nasıl} yazılır?8 Sivri sinek {nasıl} yazılır?9 Sirt ustu {nasıl} yazılır?10 Hinoğluhin {nasıl} yazılır TDK?11 Yarabandi {nasıl} yazılır?12 Kuru yemiş {nasıl} yazılır?13 Bobrek ustu nasil yazilir?14 Herhangi bir {nasıl} yazılır?15 Böbrek üstü bezi {nasıl} yazılır?
Hoş söyleşi nasil yazilir TDK?
“ Hoşsohbet mi?” yoksa “ Hoş söyleşi mi?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Hoş söyleşi şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hoşsohbet şeklinde olmalıdır.
Gözükara {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Gözükara şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Gözü kara şeklinde olmalıdır.

Itimat oyu {nasıl} yazılır?
“ Güvenoyu mu?” yoksa “ Itimat oyu mu?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Itimat oyu şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Güvenoyu şeklinde olmalıdır.
Tabiat üstü {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Tabiat üstü şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Doğaüstü şeklinde olmalıdır.
Hoş söyleşi bitişik mi?
Bu kelimenin doğru şekilde yazımı, ‘ Hoşsohbet ‘ üstünden bitişik olarak ele alınır. Güzel ve tatlı konuşan, hem de hitabı sıkmayan kişiler için hoşsohbet denmektedir.
Başı Boş {nasıl} yazılır?
TDK ‘ya bakılırsa de başıboş şeklinde bitişik yazılması gerekir.
Adam akilli {nasıl} yazılır?
TDK sözlüklerine bakılırsa ” adamakıllı ” birleşik yazılıyor.
Sivri sinek {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Sivri sinek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Sivrisinek şeklinde olmalıdır.
You might be interested:  Nesine {Nasıl} Oynanır?(Çözülmüş)Sirt ustu {nasıl} yazılır?
Kelime hatasının en oldukca yapıldığı sözcükler içinde sırtüstü kelimesi gelmektedir. Bu kelimenin ayrı mı yoksa bitişik mi yazılıp yazılmayacağı noktasında Türk Dil Kurumu üstünden data alınması gerekir. Sırt Üstü {Nasıl} Yazılır? Bu sözcüğün doğru yazılışı, ‘ Sırtüstü ‘ şeklinde bitişik yazılmış halidir.
Hinoğluhin {nasıl} yazılır TDK?
Oğlu, kızı sözleri: çapanoğlu, eloğlu, hinoğluhin, elkızı vb.
Yarabandi {nasıl} yazılır?
“ Yara bandı mı?” yoksa “ Yarabandı mı?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Yarabandı şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Yara bandı şeklinde olmalıdır.
Kuru yemiş {nasıl} yazılır?
Kuruyemiş {Nasıl} Yazılır Sorusunun Cevabı Bu durumda bu sözcüğün ‘ kuruyemiş ‘ olarak yazılması yanlıştır. Kuru yemiş kelimesinin doğru yazımı ‘Kuru yemiş’ olarak ayrı olmalıdır.
Bobrek ustu nasil yazilir?
“ Böbrek üstü bezi mi?” yoksa “ Böbreküstü bezi mi?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Böbreküstü bezi şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Böbrek üstü bezi şeklinde olmalıdır.
Herhangi bir {nasıl} yazılır?
TDK sitesinde sözlükten arama yapıldığında kelimenin, Herhangi bir şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor. Doğrusu Türk Dil Kurumu’na bakılırsa kelimenin doğru yazımı ” herhangi “dir.
Böbrek üstü bezi {nasıl} yazılır?
Somut olarak yer belirten alt ve üst sözleriyle oluşturulan birleşik kelime ve terimler ayrı yazılır: deri altı, su altı, toprak altı, yer altı (yüzey); böbrek üstü bezi, tepe üstü (en yüksek nokta) vb.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.