Heval Ne Demek?(Çözünme)

Contents1 Hewal ne demek kürtçe?2 Hevalno kürtçe ne demek?3 PKK Heval ne demek?4 Hewal ne Demeke demek?5 Keko ne demek?6 Küçük hewal ne demek?7 Biji kürtçe ne demek?8 KUZI Keri ne?9 Delalamin kürtçe ne demek?10 KCK terör örgütü nedir?11 Kürtçe hevale heja ne demek?12 Gerilla Türkçe ne demek?13 Kürt sevgili ne demek?14 Keje kürtçe ne demek?
Hewal ne demek kürtçe?
kürtçe ‘de dost, yoldaş, dost anlamında kullanılan kelime hem de uniseks bir isimdir sadece yolda yürürken o isimdeki arkadaşınıza ” heval bugün nasıl yapsak” derseniz, küçük bir ihtimal o gününüz küçük bir ihtimal gözaltında geçebilir, hatta geçmiştir
Hevalno kürtçe ne demek?
hevalin çoğul eki almış hali *, şu demek oluyor ki; dostlar anlama gelir.
PKK Heval ne demek?
Data notu: Heval Kürtçe’de dost demek. Pkk ‘lılara birbirine bu hitap şeklini kullanır.

Hewal ne Demeke demek?
Kürtçe bir kelime olan Hewal kelimesinin Türkçe karşılığı Dost anlama gelir.
Keko ne demek?
Keko kelimesi Türkçe’de “ağabey (hitap şekli)” anlamına gelir. Kürtçe (Kurmanci) keko “ağabey (hitap şekli)” sözcüğünden alıntıdır. Keko kelimesi tarihte malum ilk kez “aptal, bön” c (1968): Keko ‘lar Keko ‘lar (kardeşler kardeşler) durun.. eserinde yer almıştır.
Küçük hewal ne demek?
Heval kelimesi Türkçe’de “dost, yoldaş” anlamına gelir.
Biji kürtçe ne demek?
yaşasın anlamına gelen kürtçe ünlem.
KUZI Keri ne?
kürtçe “eşeğin amı” manasına gelir. ek olarak gündelik hayatta, hoş olmayan durumları anlatmak için kullanılır. örnek: “dün gece oldukça içtim, baya kuzi keri oldum” şeklinde.
Delalamin kürtçe ne demek?
Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya Çavemin = Gözümün Nuru Hasrateamın= Hasretim Hebunamın = Varlığım Behna dilemin = Nefesim Şahiya dilemin = Kalbimin dermanı Birinamın = Yaram Birina dilemın = Kalp yaram Jinamın =
You might be interested:  Patolojik Ne Demek?(En iyi çözüm)KCK terör örgütü nedir?
KCK, Türkçe tam adı ile Kürdistan Topluluklar Birliği (Kürtçe: Koma Civakên Kurdistanê), Abdullah Öcalan’ın teorize etmiş olduğu demokratik konfederalizm çerçevesinde kurulan çatı teşkilat. Türkiye’de 2009 yılından bu yana ara sıra KCK ‘ya yönelik çeşitli operasyonlar düzenlenmektedir.
Kürtçe hevale heja ne demek?
aslı “şev baş hevalèn hèja” olan ve “iyi geceler kıymetli dostlar” anlamına gelen kürtçe ‘ nin kurmancî lehçesine ilişkin cümle. uyumadan ilkin söylenen güzel cümle.
Gerilla Türkçe ne demek?
Tertipli bir orduya karşı, dağınık ufak topluluklar tarafınca meydana getirilen bir çeşit cenk. Düşmanı yıpratmakla görevli hafifçe silahlarla donatılmış askeri birlik. Gerilla İspanyolca “ufak harp” demek olup, Napolyon’a karşı gösterilen mukavemetten dünyaya gelmiştir. Çoğu zaman partizan yada “halk savaşçısı” diye isimlendirilir.
Kürt sevgili ne demek?
Türkçe’de aşkım, sevgilim kelimeleri Kürtçe ‘de “evinamın, eşkamın, evindaramın” anlama gelir.
Keje kürtçe ne demek?
bir isim değildir. kürtçe’de kızıl saçlı, beyaz tende, çilli ve renkli gözlü kız anlamındadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.