Hes Kodu Nedir {Nasıl} Alınır?

Hes Kodu {Nasıl} Alınır?

Kısa bildiri – SMS ile Hes Kodu Alma. HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın.
Yaşam Eve Sığar (HES) Mobil Uygulaması Üstünden Hes Kodu Alma.

Contents1 HES kodu SMS {nasıl} alınır?2 2023 HES kodu {nasıl} alınır?3 HES kodu ile hangi bilgilere ulaşılır?4 HES kodu belgesi {nasıl} alınır?5 HES kodu telefonla {nasıl} alınır?6 HES Kodu süresi ne kadar?7 HES Kodu geçerlilik süresi bitince ne olur?8 HES Kodu geçerlilik süresi {nasıl} öğrenilir?9 Eşime HES Kodu {nasıl} alırım?10 HES kodu riskli mi?11 HES kodu {nasıl} sorgulanır?12 HES kodu güvenli mi?13 HES belgesi nereden alınır?14 HES kodu PDF olarak {nasıl} alınır?15 HES kodunda yaş görünür mü?
HES kodu SMS {nasıl} alınır?
HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek, Mavi Kartlı yada TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile süregelen kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
2023 HES kodu {nasıl} alınır?
T.C. Kimlik yada Yabancı Kimlik (99,98,97 ile süregelen) Numarası bulunmayan kişiler için Geçişlik detayları ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Geçişlik Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023 ‘e SMS göndererek mesajla HES kodu alınabilir.

HES kodu ile hangi bilgilere ulaşılır?
Kurum ya da kişiler paylaştığınız HES kodlarını sorgulayarak Covid-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı sorgulayabilirler. Aynı şekilde sizinle paylaşılan HES kodlarını uygulama üstünden sorgulayıp kişilerin risk durumlarını görebilirsiniz.
You might be interested:  Mide {Nasıl} Yıkanır?(Çözülmüş)HES kodu belgesi {nasıl} alınır?
HES kodunu e-Devlet sistemi üstünden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.
HES kodu telefonla {nasıl} alınır?
Tuşlu telefon kullananlar telefonlarından mesajlaşma kısmına girerek HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023’e kısa bildiri (SMS) yollayarak kodu edinebilir.
HES Kodu süresi ne kadar?
– HES kodu geçerlilik süresi seçilir. Geçerlilik süresi süreli yada müddetsiz olarak seçilebilir. Müddetsiz HES kodu 18 ay 8 gün geçerlidir. – Yeni HES kodu sistem tarafınca verilir.
HES Kodu geçerlilik süresi bitince ne olur?
Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde hes kodunun geçerlilik süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üstünden, tekrardan kod temin edebilirsiniz.
HES Kodu geçerlilik süresi {nasıl} öğrenilir?
2- SMS Yönetmi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi ” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üstünden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.
Eşime HES Kodu {nasıl} alırım?
HES kodunu e-Devlet sistemi üstünden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.
HES kodu riskli mi?
Sıhhat Bakanlığı’nca güncellenen “Temaslı Takip edeni, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon” rehberine bakılırsa, minimum iki doz aşısını yaptırmış yada son 6 ay içinde Covid-19 geçirmiş kişilerin HES kodu, pozitif biriyle temas ettiğinde riskli görünmeyecek.
You might be interested:  Kuru Köfte {Nasıl} Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)HES kodu {nasıl} sorgulanır?
2023 kısa bildiri numarasına, aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; HES, TC. KİMLİK NO, GEÇİCİ KİMLİK BELGE NO SON 4 HANE, GEÇERLİLİK SÜRESİ(GÜN) yazıp SMS göndermeniz durumunda HES kodunuzu alabilirsiniz.
HES kodu güvenli mi?
4- HES Kod Uygulaması Güvenli mi? HES Kodu gönderilen kişiye hususi üretilmektedir. Her paylaşıma hususi değişik kodlar ile güvenli bir uygulama olarak dikkat çeken Yaşam Eve Sığar kodu uygulaması yardımıyla kimlik numaranız şeklinde kişisel bilgilerinizi paylaşmanıza gerek kalmayacak.
HES belgesi nereden alınır?
HES kodu e-Devlet, SMS ve Yaşam Eve Sığar uygulaması ile alınabiliyor.
HES kodu PDF olarak {nasıl} alınır?
Bunun için: HES yazıp aralarda boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik No, T.C. Kimlik Seri No’nun son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı) yazarak 2023’e SMS gönderebilirsiniz. E-Devlet üstünden ise https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme bu bağlantı üstünden HES kodu alabilirsiniz.
HES kodunda yaş görünür mü?
Peki, HES kodunda yaş görünür mü? HES kodu sorgulaması esnasında, yaş bilgisi görülmez. Sorgulama esnasında yalnızca, kodu sorgulanan kişinin isminin bir kısmı, T.C. Kimlik Numarasının bir kısmı ve riskli olup olmadığı bilgisi görülebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.