Hes Kodu {Nasıl} Kullanılır?(Çözünme)

1. Kısa bildiri – SMS ile Hes Kodu Alma. HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın. Bilgileriniz bu şekilde ise, 2023’e gönderilmesi ihtiyaç duyulan kısa bildiri metni “HES 12345678901 1234 28” olacaktır.
Contents1 HES kodu {nasıl} kullanılacak?2 HES kodu {nasıl} paylaşılır?3 HES kodu geçerlilik süresi bitince ne olur?4 HES kodu niçin lüzumlu?5 HES kodu alışveriş merkez’lerde {nasıl} kullanılır?6 HES kodu ne kadar geçerli?7 HES kodu icin nereyi Aramali?8 HES kodu 2 kez alınır mı?9 HES kodu süresi bitince yine alınır mı?10 HES kodu sınırsız mi?11 HES kodu maksimum kaç gün?12 HES Kodu sorgulamada Riskli ne demek?13 HES kodunun riskli olması ne demek?
HES kodu {nasıl} kullanılacak?
2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üstünden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.
HES kodu {nasıl} paylaşılır?
2- HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve Paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

HES kodu geçerlilik süresi bitince ne olur?
Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde hes kodunun geçerlilik süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üstünden, tekrardan kod temin edebilirsiniz.
HES kodu niçin lüzumlu?
HES (Yaşam Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Toplumsal Yaşam kapsamında, ulaşım ya da ziyaret benzer biçimde işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.
You might be interested:  Vişne Marmelatı {Nasıl} Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)HES kodu alışveriş merkez’lerde {nasıl} kullanılır?
AVM girişinde HES kodu okutma Saniyeler içinde HES kodunu okuyan aygıt, temas riskini de sıfıra indiriyor. Erpa Teknoloji Genel Müdürü Nihat Erdal, “Satın alan telefonundaki uygulamadan QR kodunu cihazın kamerasına okutuyor ya da tuşlar yardımıyla sisteme girebiliyor.
HES kodu ne kadar geçerli?
Sistem size azca sonrasında 28 gün geçerli olacak HES kodunuzu telefonunuza yollayacaktır, siz de ilgili alana girebilirsiniz. Bu işlemi bilet satın alacağınız her yolcu için ayrı ayrı yapmanız gerekir.
HES kodu icin nereyi Aramali?
Uygulamayı başka bir telefon numarası ile kaydettiğiniz için bu uyarıyı almaktasınız. +908504770477 davet merkezinden destek alabilirsiniz.
HES kodu 2 kez alınır mı?
HES kodumun süresi bitti. Tekrardan alabilir miyim? Evet, HES kodunuzun süresi biterse aynı şekilde mobil uygulama üstünden ya da SMS göndererek kod talebinde bulunabilirsiniz. Sıhhat durumunuzun uygun bulunması halinde tekrardan HES kodu alabilirsiniz.
HES kodu süresi bitince yine alınır mı?
Yaşam Eve Sığar projesi kapsamında sunulan HES kodları yurt içi gezi için artık bir zorunluluk. Gezi ederken, sınava girerken ve kamu binalarına girişte istenen HES kodu Yaşam Eve Sığar mobil uygulaması, SMS ve e-Devlet sisteminden alınabiliyor. HES kodu kaybedilse bile tekrardan alınabilmekte.
HES kodu sınırsız mi?
Yaşam Eve Sığar uygulaması üstünden HES kodu alırken, kodun ne zamana kadar geçerli olacağı seçilebilmekte olup, sınırsız olarak da belirtilebilir. SMS ile HES kodu alırken de geçerlilik süresi “gün sayısı” olarak mesajın sonunda belirtilmektedir.
HES kodu maksimum kaç gün?
Telefonunuzun bildiri kısmına HES yazıp bir boşluk bıraktıktan sonrasında T.C. kimlik numaranızı, kimliğinizin seri numarasının son 4 hanesini ve HES kodunu kullanmak istediğiniz süreyi (en fazla 45 gün ) aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 2023’e gönderiniz.
You might be interested:  Başkomiser {Nasıl} Olunur?(Doğru yanıt)HES Kodu sorgulamada Riskli ne demek?
HES Kodunun amacı COVID-19 hastası ya da temaslısı olan kişilerin yalıtım alanlarını terk etmesi sonucu hastalığın sıhhatli vatandaşlara bulaşmasını engellemektir. Pozitif ve temaslı kişilerin HES Kodu sorgulama sonucu “ riskli ” çıkarken öteki kişilerin HES Kodu “risksiz” olarak görünmektedir.
HES kodunun riskli olması ne demek?
COVİD-19 kontrol sonucu Pozitif olan kişiler ve temaslı olanlar Yaşam Eve Sığar ( HES ) uygulamasında riskli olarak, yalıtım süresi bitiminde ise risksiz olarak görünmektedirler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.