Hes Kodu Eşleştirme {Nasıl} Yapılır?(Çözüm bulunmuş oldu)

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için ilk olarak ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Peşinden İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için lüzumlu detayları doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.
Contents1 Istanbulkart HES kodu eşleştirme {nasıl} yapılır?2 HES kodu tanımlama {nasıl} yapılıyor?3 Istanbulkart HES kodu güncelleme {nasıl} yapılır?4 Istanbulkart HES kodu eşleştirme SMS ile {nasıl} yapılır?5 Istanbulkart aktivasyon {nasıl} yapılır?6 Kredi kartına HES kodu tanımlama {nasıl} yapılır?7 İstanbulkart HES kodu {nasıl} yüklenir 2021?8 İstanbulkart {nasıl} güncellenir?9 İstanbulkart HES kodu süresi bitince ne olur?
Istanbulkart HES kodu eşleştirme {nasıl} yapılır?
Ilk olarak; Kişisel bilgilerinizi ekrandaki boşluklara doldurunuz peşinden İstanbulkart ‘ınızın üstünde yazan kart numarasını giriniz. Son olarak HES kodunu giriniz, belirtilen koşulları onaylamanızın peşinden kaydet butonuna basınız. Eğer HES kodunuz yoksa ilk olarak bir HES kodu almanı gerekiyor.
HES kodu tanımlama {nasıl} yapılıyor?
HES kodu, “Yaşam Eve Sığar” mobil uygulaması üstünden, ” HES kodu işlemleri” kısmına girilerek alınabiliyor. Peşinden ” HES kodu oluştur” butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturuluyor.
Istanbulkart HES kodu güncelleme {nasıl} yapılır?
İstanbulkart internet sayfasına giriş yapmış olup kart numaranız, TC kimlik numaranız ve HES kodu bilgilerinizi girerek yükleme işlemini hızla gerçekleştirebilirsiniz. İstanbulkart ‘a HES kodu eşleştirme işlemi için bir ücret talep edilmiyor. İşlemlerinizi ‘kisisellestirme. istanbulkart. istanbul/’ sayfası üstünden yapabilirsiniz.

Istanbulkart HES kodu eşleştirme SMS ile {nasıl} yapılır?
HES kodu ek olarak kısa ileti ile de alınabiliyor. Kısa ileti ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.
You might be interested:  Kök Çakrası {Nasıl} Açılır?(EN iyi 5 ipucu)Istanbulkart aktivasyon {nasıl} yapılır?
İstanbulkart dolum temsilcilerinden satın aldığınız, SKB’lerin 60 günlük aktivasyonları satış esnasında, ilgili temsilci tarafınca yapılmalıdır. Aktivasyonu yapılmamış SKB için, satın aldığınız İstanbulkart dolum temsilcisine giderek aktivasyon işlemi yaptırmanız gerekmektedir.
Kredi kartına HES kodu tanımlama {nasıl} yapılır?
TC kimlik numaranızı ve HES kodunuzu girdikten sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey, Ulaşım Kartı numarası istenen yere 16 haneli kredi kartı numaranızı yazmanız. Üç kutucuğu da doldurduktan sonrasında TANIMLA seçeneğine basıyorsunuz ve temassız kredi kartınıza HES kodunuzu tanımlamış oluyorsunuz.
İstanbulkart HES kodu {nasıl} yüklenir 2021?
HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.
İstanbulkart {nasıl} güncellenir?
Güncelleme tarihlerinde şehir haricinde bulunulması hâlinde kartın güncelleme hakkı 5 seneye kadar devam edecektir. Vizeleme işlemi İstanbul genelinde bulunan Biletmatik cihazlarından, karta para yüklemesi meydana getiren büfelerden ve İstanbulkart mobil uygulamasından yapılabiliyor.
İstanbulkart HES kodu süresi bitince ne olur?
İstanbulkart HES kodu eşleştirme süresi dolduysa ne yapılır? İstanbulkart dolum temsilcilerinden (Bireysel, Kurumsal) yada Biletmatik’lerden güncel kart bedeli karşılığında satın alabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.