Hes Kodu Alma {Nasıl} Alınır?

Contents1 SMS HES kodu {nasıl} alınır?2 HES kodu süresi ne kadar?3 HES kodu belgesi nereden alınır?4 HES kodu en kolay {nasıl} alınır?5 HES kodu geçerlilik süresi {nasıl} öğrenilir?6 HES kodu sınırsız mi?7 HES kodu 2 kez alınır mı?8 Istanbul kart HES kodu süresi bitince ne olur?9 HES Koduma {nasıl} bakarım?10 HES kodu fiziki belgesi {nasıl} alınır?11 HES kodu kontrolü {nasıl} yapılır?12 Akıllı telefonu olmayan HES kodu {nasıl} alır?13 HES kodunda yaş görünür mü?14 18 yaş altı HES kodu {nasıl} alınır?
SMS HES kodu {nasıl} alınır?
T.C. Kimlik yada Yabancı Kimlik (99,98,97 ile süregelen) Numarası bulunmayan kişiler için Geçişlik detayları ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Geçişlik Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek mesajla HES kodu alınabilir.
HES kodu süresi ne kadar?
– HES kodu geçerlilik süresi seçilir. Geçerlilik süresi süreli yada sınırsız olarak seçilebilir. Müddetsiz HES kodu 18 ay 8 gün geçerlidir. – Yeni HES kodu sistem tarafınca verilir.
HES kodu belgesi nereden alınır?
HES kodu, “Yaşam Eve Sığar” mobil uygulaması üstünden, ” HES kodu işlemleri” kısmına girilerek alınabiliyor. Peşinden ” HES kodu oluştur” butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturuluyor.

HES kodu en kolay {nasıl} alınır?
1. Kısa ileti – SMS ile Hes Kodu Alma. HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın. Bilgileriniz bu şekilde ise, 2023’e gönderilmesi ihtiyaç duyulan kısa ileti metni “ HES 12345678901 1234 28” olacaktır.
HES kodu geçerlilik süresi {nasıl} öğrenilir?
2- SMS Yönetmi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi ” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üstünden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.
You might be interested:  Tilavet Secdesi {Nasıl} Yapılır Resimli?(Muhteşem yanıt)HES kodu sınırsız mi?
Yaşam Eve Sığar uygulaması üstünden HES kodu alırken, kodun ne zamana kadar geçerli olacağı seçilebilmekte olup, sınırsız olarak da belirtilebilir. SMS ile HES kodu alırken de geçerlilik süresi “gün sayısı” olarak mesajın sonunda belirtilmektedir.
HES kodu 2 kez alınır mı?
HES kodumun süresi bitti. Tekrardan alabilir miyim? Evet, HES kodunuzun süresi biterse aynı şekilde mobil uygulama üstünden ya da SMS göndererek kod talebinde bulunabilirsiniz. Sıhhat durumunuzun uygun bulunması halinde tekrardan HES kodu alabilirsiniz.
Istanbul kart HES kodu süresi bitince ne olur?
İstanbulkart HES kodu eşleştirme süresi dolduysa ne yapılır? İstanbulkart dolum temsilcilerinden (Bireysel, Kurumsal) yada Biletmatik’lerden güncel kart bedeli karşılığında satın alabilirsiniz.
HES Koduma {nasıl} bakarım?
e-Devlet ile, e-Devlet üzeriden buraya tıklayarak, e-Devlet üstünden HES Koduna ilişkin işlemler; üretme, silme, sorgulama ve detaylarını görüntüleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu e-Devlet üstünden oluşturabilirsiniz alabilirsiniz.
HES kodu fiziki belgesi {nasıl} alınır?
T.C. Kimlik Numarası 97,98,99 ile süregelen ya da T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (Yabancı Kimlik) yolcularımız, Geçişlik detayları ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Geçişlik Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atıp HES kodu alınabilecektir.
HES kodu kontrolü {nasıl} yapılır?
Yaşam Eve Sığar uygulamasında “Karekodlarım” sekmesine tıklanır. Oluşturulan ekranda “Kategori, Alan Adı ve Adres Detayları” alanları doldurulur. Oluşturulan karekodun çıktısı ilgili alana asılabilir. HES kodu, “Yaşam Eve Sığar” mobil uygulaması üstünden ” HES kodu işlemleri” kısmına girilerek alınabiliyor.
Akıllı telefonu olmayan HES kodu {nasıl} alır?
AKILLI TELEFONUNUZ YOKSA NE İŞTE YAPMANIZ GEREKENLER Ileti kısmına HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla TC kimlik numaranızı, TC Kimlik Seri numarasının son 4 hanesini ve Paylaşım süresini gün sayısı olarak yazıp 2023’e SMS atarak kodu alabilirsiniz.
You might be interested:  Düzgüsel Doğum Dikişlerinin Düşmüş olduğu {Nasıl} Anlaşılır?(En iyi çözüm)HES kodunda yaş görünür mü?
Peki, HES kodunda yaş görünür mü? HES kodu sorgulaması esnasında, yaş bilgisi görülmez. Sorgulama esnasında yalnızca, kodu sorgulanan kişinin isminin bir kısmı, T.C. Kimlik Numarasının bir kısmı ve riskli olup olmadığı bilgisi görülebilir.
18 yaş altı HES kodu {nasıl} alınır?
e-devlet ile, https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme adresinden, e-Devlet üstünden HES Koduna ilişkin işlemler; üretme, silme, sorgulama ve detaylarını görüntüleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu e-Devlet üstünden oluşturabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.