Hernekadar {Nasıl} Yazılır?(Çözüm bulunmuş oldu)

Bu kelime çoğu zaman Her nekadar şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Her ne kadar şeklinde olmalıdır.
Contents1 Nekadar bitişik mi?2 Herneyse {nasıl} yazılır?3 Herne olursa {nasıl} yazılır?4 Her ne kadar?5 Her ne kadar yazımı?6 Her ne kadar kullanımı?7 Boş ver {nasıl} yazılır?8 Yada birleşik mi ayrı mı?9 Bende {nasıl}?10 Azca da olsa {nasıl} yazılır?11 Her hal {nasıl} yazılır?12 Nede nasil yazilir TDK?13 Herhangi bir {nasıl} yazılır?14 Bir şey {nasıl} yazılır?15 Hiçbir {nasıl} yazılır?
Nekadar bitişik mi?
Bu kelime çoğu zaman Nekadar şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Ne kadar şeklinde olmalıdır.
Herneyse {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Herneyse şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Her her neyse şeklinde olmalıdır.
Herne olursa {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Herne hal ise şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Her ne hal ise şeklinde olmalıdır.

Her ne kadar?
Her ne kadar kelimesinin Türk Dil Kurumu sözlüğü anlamı; “Başına getirilmiş olduğu şartlı cümledeki yargının doğru yada organik görüldüğünü fakat bunun kafi olmadığını özetleyen bir söz.” olarak tanımlanmıştır.
Her ne kadar yazımı?
Bu kelime çoğu zaman Her nekadar şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Her ne kadar şeklinde olmalıdır.
Her ne kadar kullanımı?
bir nevi fakat yerine kullanılabilecek zamir öbeği. örn: her ne kadar oldukca pahalı olsa da; bu otomobil oldukca guzel. başına getirilmiş olduğu şartlı cümledeki yargının doğru yada organik görüldüğünü fakat bunun kafi olmadığını özetleyen bir söz: “her ne kadar geniş ise de birazcık alçak.”
Boş ver {nasıl} yazılır?
TDK sitesinde sözlükten arama yaptığımızda boşver kelimesi sözlükte bulunmamaktadır. TDK ‘da kelimenin doğru yazımı ” boş ver ” şeklinde ayrı yazılır.
You might be interested:  Zeytinyağı Saça {Nasıl} Uygulanır?(Sual)Yada birleşik mi ayrı mı?
Türk Dil Kurumu (TDK) sitesinde bulunan sözlükten arama yapıldığında kelimenin, yada şeklinde birleşik olarak yazıldığı ortaya çıkıyor. Bazı örneklerde görülen “ve ya benzer biçimde yazımlar ise yazım hatasıdır. Türk Dil Kurumu’na gore kelimenin doğru yazımı “yada”dır.
Bende {nasıl}?
Bende TDK’ya Bakılırsa Doğru Yazılışı Ben de TDK’ya gore ayrı yazılmaktadır. Kelimenin doğru yazımında de eki daima ayrı olarak yazılmaktadır. Dahi anlamını taşıyan de eki ayrı yazılır.
Azca da olsa {nasıl} yazılır?
“ da olsa…” biçimdeki kullanımlarda “da”lar ayrı yazılır: Azca da olsa
Her hal {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu ( TDK ) sitesinde bulunan sözlükten arama yapıldığında kelimenin, herhâlde şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor. Bazı örneklerde rastlanan “her hâlde ” şeklindeki yazım ise yazım hatasıdır. Türk Dil Kurumu’na gore kelimenin doğru yazımı “herhâlde “dir.
Nede nasil yazilir TDK?
Bu kelimenin “ ne de olsa mı, nede olsa mı” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı ne de olsa şeklinde olmalıdır. Şu demek oluyor ki ayrı yazılmalıdır.
Herhangi bir {nasıl} yazılır?
TDK sitesinde sözlükten arama yapıldığında kelimenin, Herhangi bir şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor. Şu demek oluyor ki Türk Dil Kurumu’na gore kelimenin doğru yazımı ” herhangi “dir.
Bir şey {nasıl} yazılır?
TDK sitesinde sözlükten arama yapıldığında kelimenin, ” bir şey ” şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor. Şu demek oluyor ki Türk Dil Kurumu’na gore kelimenin doğru yazımı ” bir şey “dir.
Hiçbir {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu’na bakıldığında bu Kelimenin doğru yazılışı ‘ Hiçbir ‘ biçiminde yer almıştır. Şu demek oluyor ki bu kelime bitişik olarak doğru şekilde yazılır. TDK ‘ya gore bu Kelimenin doğru yazımı ‘ hiçbir ‘ şeklinde bitişik olarak ele alınmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.