Her Halde {Nasıl} Yazılır?(Doğru yanıt)

Türk Dil Kurumu (TDK) sitesinde bulunan sözlükten arama yapıldığında kelimenin, herhâlde şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor. Bazı örneklerde rastlanan “her hâlde ” şeklindeki yazım ise yazım hatasıdır. Türk Dil Kurumu’na nazaran kelimenin doğru yazımı “herhâlde “dir.
Contents1 Her halde {nasıl} yazılır TDK?2 Her halde mi Herhalde mi?3 Her halükarda nasil yazilir?4 Seyir ettim nasil yazilir?5 Birçok ya {nasıl} yazılır?6 TDK hepimiz {nasıl} yazılır?7 Her biri kelimesi {nasıl} yazılır?8 Herhalde kelimesi ayrı mı birleşik mi?9 Herşey {nasıl} yazılır Türk Dil Kurumu?10 Halukar mı Halükar mı?11 Halükarda ne demek?12 Herhangi bir {nasıl} yazılır?13 Oldukça bilmiş {nasıl} yazılır?14 Seyir etmek ne demek?15 Nolu {nasıl} yazılır?
Her halde {nasıl} yazılır TDK?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Her halde şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Herhalde şeklinde olmalıdır.
Her halde mi Herhalde mi?
Bu kelimenin “ herhalde mi, her halde mi, heralde mi ” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı herhalde şeklinde olmalıdır. Şu demek oluyor ki bitişik yazılmalıdır.

Her halükarda nasil yazilir?
Bu kelime çoğu zaman Her hâl-i kârda şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Her hâlükârda şeklinde olmalıdır.
Seyir ettim nasil yazilir?
Bu kelime çoğu zaman Seyir etmek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Seyretmek şeklinde olmalıdır.
Birçok ya {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu sözlüğü içinde yer edinen bilgilere nazaran birçok kelimesinin anlamı “oldukça oldukça, sayısı belirsiz ve bir fazlaca” olarak biliniyor. Bu kelimenin doğru yazılı ise “ birçok ” şeklinde olmalı. Şu demek oluyor ki birçok birleşik yazılır ayrı şekilde kullanılmaz.
TDK hepimiz {nasıl} yazılır?
Hepimiz TDK ‘ya Gore Doğru Yazılışı Hepimiz kelimesinin doğru yazılışı Türk Dil Kurumu ‘na nazaran ” Hepimiz ” şeklindedir. Kelime bazen ” Herkez ” şeklinde yanlış yazılsa da doğru yazılışı ” Hepimiz ” dir. TDK ‘ya nazaran ” Hepimiz ” bitişik yazılır.
You might be interested:  Bağkur Ödemesi {Nasıl} Yapılır?(Sual)Her biri kelimesi {nasıl} yazılır?
Meydana getirilen en büyük yazım hatalarından biri bu kelimeyi birleşik olarak yazmaktır. Bilhassa Türk Dil Kurumu açısından ele alındığı zaman, bu kelimenin doğru yazılışı, ‘Her biri ‘ biçiminde değerlendirilmektedir.
Herhalde kelimesi ayrı mı birleşik mi?
Herhalde Kelimesinin Doğru Yazımı Bu kelime Türk Dil Kurumu üstünden de ele alındığında bitişik olarak yazılmaktadır.
Herşey {nasıl} yazılır Türk Dil Kurumu?
Türk Dil Kurumu açısından ele alındığında bu kelimenin doğru yazılışı ‘ her şey ‘ şeklinde geçmektedir. Şu demek oluyor ki ayrı yazılır. Genel anlamda halk içinde bu kelime bitişik olarak yanlış şekilde ele alınmaktadır. Ayrı olarak doğru yazımı üstünden cümle içinde kullanabilirsiniz.
Halukar mı Halükar mı?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Halikar şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hâlükâr şeklinde olmalıdır.
Halükarda ne demek?
her halükarda derken kullanılan söz öbeği. hâl ü * kâr idir aslen. durum ve iş anlamına gelir.
Herhangi bir {nasıl} yazılır?
TDK sitesinde sözlükten arama yapıldığında kelimenin, Herhangi bir şeklinde yazıldığı ortaya çıkıyor. Şu demek oluyor ki Türk Dil Kurumu’na nazaran kelimenin doğru yazımı ” herhangi “dir.
Oldukça bilmiş {nasıl} yazılır?
Bu kelimenin bitişik mi yoksa ayrı mı yazılıp yazılmayacağı Türk Dil Kurumu veriler üstünden anlatılmış durumda. Oldukça Bilmiş {Nasıl} Yazılır? Bu kelimenin doğru şekilde yazımı, ‘Çokbilmiş’ olarak ele alınmasıdır.
Seyir etmek ne demek?
seyir etmek ne demek? Ilerlemek, yol almak.
Nolu {nasıl} yazılır?
“ nolu “, garip bir kelime. “no“, kelimenin kökü; “-lu“ da, isimden isim yapma eki. Sadece, “no“, {nasıl} bir kök? İtalyanca kökenli olan “numero“ kelimesini, “numara“ şekline çevirerek dilimize aldık.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.