Güneş Yanığı {Nasıl} Beyazlatılır?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Güneşte kararan yüze ne iyi gelir?2 Cildim {nasıl} beyazlar?3 Güneş yanığı ne vakit beyazlar?4 Güneşten kararan el {nasıl} beyazlar?5 Güneşten koyulaşan cilt {nasıl} açılır?6 Güneş kararması ne kadar sürede geçer?7 Limon beyazlatır mı?8 Yüzü beyazlatmak için hangi sabun?9 Beyazlamak için ne yapmalıyız evde?10 Güneş yanığı ne kadar sürede iyileşir?11 Sırt Güneş yanığına ne iyi gelir?12 Güneş yanığı ne kadar sürer?13 Elleri beyazlatmak için ne yapmalıyız?14 Eldeki kararmalar {nasıl} geçer?
Güneşte kararan yüze ne iyi gelir?
İşte cilt kararmalarına naturel çözüm şekilleri:

E vitamini yağı cildinizdeki koyu lekeler yok etmede oldukça etkilidir.
Aloe vera jeli cilt tonunu eşitlemede etkili naturel ürünlerin başlangıcında gelmektedir.
Limon cildi beyazlatma tesiri ile yüzyıllardır kullanılan naturel bir yöntemdir.

Cildim {nasıl} beyazlar?
Beyazlatıcı tesiri ile malum naturel özlerden biri de zerdeçal. Zerdeçal tozu, buğday unu ve limon suyunu karışmasını sağlayarak yüzünüzde 15 dakika bekletmelisiniz. Peşinden ılık su ile cildi yıkayarak temiz ve daha beyaz görünüm elde edebilirsiniz.

Güneş yanığı ne vakit beyazlar?
Güneşte yanan cilt renginin açılmaya başlama süresi de bu yanma, kabuklanma ve soyulma aşamaları ile beraber gerçekleşir. Herhangi bir bitkisel tedavi ya da uygulama yapmadan, naturel süreç ile güneşte yanan cildin beyazlaması ve eski haline dönme süresi ortalama olarak 1 ayı bulabilir.
Güneşten kararan el {nasıl} beyazlar?
İşte kararan ellerinizi ve ayaklarınızı yeniden aydınlatmanın en iyi 10 yolu.

Limon. Limon el ve ayaklarda kullanabileceğiniz ucuz bir parlatıcıdır.
Yoğurt. Yoğurtta laktik asit, ten renginin aydınlatılmasına destek olan etkili bir ağartma maddesidir.
3. Salatalık.
Aloe Vera.
Portakal Kabuğu.

Güneşten koyulaşan cilt {nasıl} açılır?
Cildi beyazlatmak için bir çorba kaşığı doğranmış Hindistan cevizi, ılık süt, bir çorba kaşığı pirinç unu ve bir kaşık karbonat kullanarak macun yap ve yüzüne ya da vücuduna sür. Kurumasını bekledikten sonrasında suyla yıka. Bunu ayda iki kez yaparsan cilt rengin açılabilir.
You might be interested:  Irmik Helvası {Nasıl} Yapılır?(Çözüm bulunmuş oldu)Güneş kararması ne kadar sürede geçer?
Bu ışınlara güneş kremi ya da koruyucu uygulamalar yapılmadığı ve uzun süre maruz kalındığı takdirde ciltte güneş yanıkları meydana gelir. BU güneş yanıklarının cilt rengi yapısını oluşturan melanini parçalamasıyla cilt renginde de koyulaşma ve kararma olur. Güneşte yanmanın iyileşme süresi 1 haftada gerçekleşir.
Limon beyazlatır mı?
Limon suyunda bulunan sitrik asit, naturel beyazlatıcı ve oksitleyici bir maddedir. Bu işlemi, saçın renk pigmentlerini ve cilde rengini kazandıran melanini azaltarak yapar sadece burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir nokta var! Sitrik asit, beyazlatıcı olmasıyla birlikte oksitleyici özelliktedir.
Yüzü beyazlatmak için hangi sabun?
TENİ BEYAZLATAN DOĞAL SABUNLAR

ALEPPO (Defne Sabunu ) 25,00₺
BOLLYWOOD (Zerdeçal Sabunu ) 25,00₺
EGE AŞKI (Üzüm Sabunu ) 25,00₺
FACE CONTROL (Çay Ağacı Sabunu ) 25,00₺
GÜNAYDIN (Bal Yulaf Sabunu ) 25,00₺
KLEOPATRA’NIN SIRRI (Eşek Sütü Sabunu ) 30,00₺
KÖY DETOKSU (Katran Sabunu ) 25,00₺
LOVE STORY (Gül Sabunu ) 25,00₺

Beyazlamak için ne yapmalıyız evde?
Yarım portakalın suyunu sıkın. İçerisine kıvamına koyulaştıracak kadar toz zerdeçal ilave edin ve karıştırın. Karışımı beyazlatmak istediğiniz bölgelere parmak ucuyla sürün ve masaj yaparak yedirin. Karışımı 1 saat beklettikten sonrasında bolca suyla durulayabilirsiniz.
Güneş yanığı ne kadar sürede iyileşir?
Genel olarak güneş yanığı; 5 ile 15 gün içinde azalarak geçer. Bazı vaziyetlerde daha uzun soluklu olabilmektedir. Uygulanacak olan naturel tedavi alternatifleriyle birlikte güneş yanığı, bu sürelerden daha azca sürede geçer.
Sırt Güneş yanığına ne iyi gelir?
Yoğurt: Güneş yanığına karşı en fazlaca kullanılan uygulamadır ve hakikaten işe yarar. Yoğurt cildi yatıştırır, soğutarak rahatlama sağlar. En iyi tesir için yağsız yoğurt kullanın ve yoğurdu sürmeden ilkin dolapta bir süre soğutun. Cilde sürüp 3-4 dakika beklettikten sonrasında ılık suyla durulayabilirsiniz.
You might be interested:  Mektup Zarfı {Nasıl} Yazılır?Güneş yanığı ne kadar sürer?
Güneş yanığı ultraviyole (UV) ışınlarının niçin olduğu deri hasarıdır. Cilt kırmızılaşır, hassaslaşır ve acı verir. Birkaç gün sonrasında pul pul dökülmeye ve soyulmaya başlayabilir ve çoğu zaman 7 gün içinde tamamen iyileşir.
Elleri beyazlatmak için ne yapmalıyız?
Bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı süt tozunu karıştırın ve ellerinize ve ayaklarınıza uygulayın. 15 dakika beklemeye alın ve sudan geçirin. Bu 3 madde ellerinizin beyazlamasına destek olacaktır.
Eldeki kararmalar {nasıl} geçer?
Temiz cildinizi taze sıkılmış limon suyu, gül suyu ve gliserin karışımı ile silerek gece süresince beklemelisiniz. Cilde masaj yaparak uyguladığınız karışımı sabah ılık su ile temizleyerek ritüeli kararma geçene kadar her gece tekrarlayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir