Geçerlilik Ne Demek?(Çözünme)

Contents1 Geçerlilik ne demek para?2 Tedâvül ne demek?3 Geçerlilik ne demek ekonomi?4 Tedavulde olmak ne demek?5 Arazinin kıymetini geçerlilik ettirme ne demek?6 Artık geçmeyen ne demek?7 Tedavüllü tapu kayıtları ne demek?8 Ifa eden nedir?9 Tedavüllü tapu nedir?10 Yozlaşma ne anlama gelir?11 Ne demek mücerret?12 Geçerlilik hızı ne demek?13 Tedarik edip ne demek?14 Eni mevzu ne anlama gelir?
Geçerlilik ne demek para?
Geçerlilik etmek, elden ele dolaşmak anlamındadır. Geçerlilikten kalkmak ise çoğu zaman eski paralar için kullanılmakta ve artık kullanılmamakta bulunduğunu belirtmektedir. Tedavüle sokmak ise para için söyleyecek olursak tekrardan kullanıma alınmasıdır.
Tedâvül ne demek?
TEDÂVÜL. 1. (Para ve para yerine geçen kâğıtlar için) Sürümde bulunma, geçerli olma. 2. (Mal ve para için) Elden ele dolaşma, sirkülasyon.
Geçerlilik ne demek ekonomi?
Iktisat Alışveriş ve hizmet karşılığının ödenmesini sağlamak suretiyle paranın el değiştirmesi, dolaşım, dolanım, sirkülasyon.

Tedavulde olmak ne demek?
Uygun düşmek, yerinde görülmek. Yetişmek, olgunlaşmak.
Arazinin kıymetini geçerlilik ettirme ne demek?
Buradaki geçerlilik ise mana olarak daha önceki, geçmişte kalan tapular yada geçerliliğini yitiren tapular anlamında karşımıza çıkar. Senetlerde ise geçerlilik edilen senet şu demek oluyor ki elden ele geçen senet anlamında kullanılır.
Artık geçmeyen ne demek?
(para için) artık kullanılmamak. bir şeyin artık kullanılmaması. bir seyin resmi olarak kulanım disi birakilmasi, piyasadaki gecerliligini yitirmesi.
Tedavüllü tapu kayıtları ne demek?
Tapu kayıtlarının tedavülleri dendiğinde geçmişteki eski tapulardan bahsedilmiş olduğu anlaşılır. Geçerlilik edilen senet dendiğinde de söz mevzusu senedin elden ele geçmiş olduğu anlaşılır. Geçerlilik etmek dendiğinde hukuki anlamından bahsediliyor anlamına gelir. Geçerlilik etmek, elden ele dolaşmak anlamındadır.
Ifa eden nedir?
İfa kelimesinin TDK anlamı da; bir işi yerine getirmek, herhangi bir işi yapmak anlamlarına gelir. İfa Etmek Tanımı: İfa etmenin kelime anlamı; borç ödemek, herhangi bir görevi yerine getirmek, buyruk ve emir yapmak olarak anlatılır.
You might be interested:  Esenlik Ne Demek?(Çözünme)Tedavüllü tapu nedir?
Almanca Türkçe Lügat Forum Tapu Müdürlüğünden edindiğim bilgiye gore Tedavüllü Tapu Kaydı: Üstünde herhangi bir ipotek, haciz yada işlem olup olmadığını gösteren belge imiş.
Yozlaşma ne anlama gelir?
Anlam bakımından dokuların düzgüsel yapılarının bozulup düzgüsel fonksiyonlarını yapamayacak hale gelmeleri anlamına gelir. Dokuların bozulması sonucu ortaya çıkan yozlaşma bu biçim durumları tanımlamak için kullanılır.
Ne demek mücerret?
– Evlenmemiş, bekar, – Yalın durum, Bu benzer biçimde değişik anlamları üstünden cümle içinde yada tek başına değerlendirmek mümkün.
Geçerlilik hızı ne demek?
Paranın Dolanım ( Geçerlilik ) Hızı Paranın dolanım hızı, bir ekonomide belirli bir süre (çoğu zaman bir yıl) içinde ekonomik ve ticari işlemleri gerçekleştirmek için bir para biriminin averaj olarak kaç kez el değiştirdiğini ifade eden bir kavramdır.
Tedarik edip ne demek?
Araştırıp bulma, sağlama, elde etme.
Eni mevzu ne anlama gelir?
Türk Dil Kurumu üstünden bakılmış olduğu zaman enikonu ikilemesi ‘iyiden iyiye ya da iyice ve oldukça’ benzer biçimde anlamlar üstünden ifade edilmektedir. Yukarıdaki cümlede olduğu benzer biçimde iyiden iyiye ya da iyice benzer biçimde anlamlar üstünden enikonu kelimesi kullanılmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.