Evindeki Karıncalardan {Nasıl} Kurtulurum Kati Çözüm?

Elma sirkesi ile saf su karıştırıp karıncaları evinizden uzaklaştırabilirsiniz. Kazanmış olduğunuz suyu karınca yuvalarına dökün. Karıncalar sirke kokusundan anında kaçacaktır.
Contents1 Karınca neyin kokusuna gelmez?2 Karinca evde niçin cikar?3 Karınca limondan kaçar mı?4 Karıncalardan {nasıl} kurtulabilirim?5 Karınca yuvasına ne sıkılır?6 Karınca tuzdan kaçar mı?7 Evi karıncalar bastı ne yapmak lazım?8 Bahçedeki karıncalar {nasıl} yok edilir?
Karınca neyin kokusuna gelmez?
Karıncalar kokuya duyarlıdır. Sadece karıncalar tarçından nefret ederler. Tarçın yağı yada toz tarçını karıncaların evinize girmiş olduğu yolun üzerine dökerek onları kaçırabilirsiniz. – Yarım çay kaşığı toz tarçını yada tarçın yağını bir bardak suyun içine dökün.
Karinca evde niçin cikar?
Karıncaların evinizde olmasına sebep olabilecek en mühim üç niçin yiyecek, rutubet ve bitkilerdir. Bu yüzden, yerlerde şekerli yiyeceklerin ve öteki yiyecek maddelerinin bulunmaması ve temiz tutulması fazlaca önemlidir.

Karınca limondan kaçar mı?
Limon suyuyla karıncalar evinize adım bile atmayacak! Bir limonun suyu yada birkaç damla limon esansiyel yağını su ile dolu minik bir sprey şişesinde karıştırın ve karıncaları gördüğünüz bölgelere bolca oranda uygulayın. Limon, karıncaların koku izini bozacak ve dağılmalarına niçin olacak.
Karıncalardan {nasıl} kurtulabilirim?
Pudra şekeri ve kabartma tozunu karışmasını sağlayarak bir toz karışım elde edin. Karınca yuvalarına bu karışımı dökün. İki maddeye karşı kırılgan olan karıncalar, pudra şekeri ve kabartma tozunun kokusunu aldıktan sonrasında tekrar evinize gelmeyecektir.
Karınca yuvasına ne sıkılır?
Karıncalara naturel çözüm için giriş yerlerine ve karıncaların dolaştıkları bölgelere şunları koyun:

Nane yağı,
Sarımsak,
Kahve telvesi.
Tarçın,
Kırmızı biber,
Defne yaprağı,
Mısır unu.

Karınca tuzdan kaçar mı?
Karıncaların evin içine girmiş olduğu köşelere tuz serpmek karıncaları uzak tutmaya destek sağlar. Sofra tuzu naturel olarak karıncalardan kurtulmanın en iyi ve en ucuz yollarından biridir. Bir sprey şişesine dökün ve karıncaların girmeye eğilimli bulunduğunu düşündüğünüz bölgelere püskürtün.
You might be interested:  Bit {Nasıl} Bir Şey?(Muhteşem yanıt)Evi karıncalar bastı ne yapmak lazım?
Birer yiyecek kaşığı bulaşık deterjanını ve kızartma yağını 1 litre suyla karıştırın. Karışımı sprey şişesine koyun ve karıncaların üstüne, çoğunlukla gördüğünüz bölgelere püskürtün. Yağ, karıncaların yapışmasını, bulaşık deterjanı ise dehidrasyonla ölmelerini elde edecektir.
Bahçedeki karıncalar {nasıl} yok edilir?
Mesela, bahçedeki karıncalar için etkili bir ev ilacı sarımsak ve ısırgan otu ile sudur. Sarımsakları ve ısırganları minimum 2 gün beklemeye alın, sonrasında elde edilmiş çözeltiyi karıncaların üstüne dökün. Bu böcekler ek olarak taze domates yaprakları ve solucan otu kokusuna ve sirke kokusuna hoşgörü göstermezler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.