Eşelenmek Ne Demek?(Çözünme)

Contents1 Eşelenmek kelimesinin özetlemek gerekirse anlamı nedir?2 Eşelenmek ne demek 3 derslik?3 Kuluçka süresi ne demek TDK?4 Tavukta kapsül ne demek?5 Kuluçka eşelemek kapsül Folluk ne demek?6 Covid 19 kuluçka süresi nedir?7 Hayvanlarda kuluçka ne demek?8 Kuluçka nedir edebiyat?9 Kapsül tanımı nedir?10 Kapsül Folluk anlamı ne?11 Kapsül neye denir?
Eşelenmek kelimesinin özetlemek gerekirse anlamı nedir?
1. Hafifçe karılıp karıştırılmak: “Eriğin dibi eşelendi mi?” ♦ dönüşlü f. 2. Bulunmuş olduğu yeri kendi kendine eşelemek, eşinmek: “Horoz eşelendi, sonrasında silkindi.”
Eşelenmek ne demek 3 derslik?
TDK’ye gore eşelenmek sözcüğünün anlamı bulunan yeri kazmaktır. Kişi, içinde bulunmuş olduğu yeri kendi kendine kazıyor ve karıştırıyorsa eşelenmek eylemini gerçekleştirmiş olur.

Kuluçka süresi ne demek TDK?
Kuluçka, yavru çıkarmak için yumurtalrın üstüne yatan tavuğa, kuşa denir. Kuluçka ise; yumurtaların ısınıp yavru çıkması için ihtiyaç duyulan zamana denir. Ek olarak, bir migrobun vücuda girmesiyle hastalığın belirmesi içinde geçene zamana da mikrobun kuluçka süresi diye bilinir.
Tavukta kapsül ne demek?
Kapsül ne demek tavuk? » Kapsül; Silahlarda, silahı ateş ettiğimizde tavuk ya da horozun çarpması sonucunda, oluşan metal maddeye denir.
Kuluçka eşelemek kapsül Folluk ne demek?
Yanıt: eşelenmek: eşelemek eylemi yapılmak. folluk: tavukların yumurtlaması için hazırlanmış, içinde fol1 bulunan yer. kapsül: bir şişenin ağzını ve mantarının üstünü örten madeni başlık.
Covid 19 kuluçka süresi nedir?
Korona virüsünün vücuda girmesinden sonraki kuluçka süresi 2 ile 14 gün arası olarak bilinir. SARS-CoV-2 ile enfekte olan kişilerin yüzde 97’sinden fazlası, temastan sonraki 11,5 gün içinde semptom göstermiştir.
Hayvanlarda kuluçka ne demek?
Kuluçka, kanatlı hayvanların nesillerini devam ettirebilmek için gösterdikleri organik ve fizyolojik arzu hali. Halk dilinde kuluçka dönemindeki tavuğa ‘gurk’, kuluçka dönemine girmiş tavuğu kuluçkalatmaya ‘gurka bastırma’ denir.
You might be interested:  Propaganda Ne Demek?(En iyi çözüm)Kuluçka nedir edebiyat?
Kulukça süresi, canlının patojenik organizmaya, kimyasal maddeye ya da radyasyona maruz kalma ile belirgin belirtilerin ve bulguların ortaya çıkması içinde geçen süre.
Kapsül tanımı nedir?
Kapsül, ilacın dozaj şekillerinden biridir. Nispeten emin ve sağlam olan bir dış kabın( kapsül ) içine ilacın yerleştirilmesiyle elde edilir. Kapsül ana olarak ikiye ayrılır: Sert kapsüller jelatinden yapım edilen ve içinde kuru toz halinde ilaç içeren kapsüller.
Kapsül Folluk anlamı ne?
folluk: tavukların yumurtlaması için hazırlanmış, içinde fol1 bulunan yer. kapsül: bir şişenin ağzını ve mantarının üstünü örten madeni başlık.
Kapsül neye denir?
Kapsül (Mikrobiyoloji) Hakkında Detaylı Informasyon } Kapsül, bakteri hücre duvarının haricinde yer edinen bir tabakanın ismidir. Genel anlamda polisakkaritlerden oluşmakla birlikte içinde başka tür araç-gereç de bulunabilir. Kapsül bakteriyi fagositoza karşı korur, ek olarak içinde bulunan su bakterinin kurumaya karşı korur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.