Dolap Uygulamasından {Nasıl} Satış Yapılır?

Contents1 Dolap hesabında {nasıl} satış yapılır?2 Dolap uygulaması kargo {nasıl} oluyor?3 Dolap uygulamasında tek kargo {nasıl} yapılır?4 Dolapta sattığım ürünün parasını {nasıl} alırım?5 Dolap yüzde kaç kesiyor?6 Dolap uygulaması ücret alıyor mu?7 Dolap kargo ücretini kim öder?8 Dolap uygulamasında en fazlaca ne satılıyor?9 Dolapta kargo dolu ne demek?10 Gardrops hangi kargo ile çalışıyor 2021?11 Gardırop {nasıl} kargo verilir?12 Dolap uygulamasında Sepet {nasıl} silinir?13 Dolapta alıcı onay vermezse ne olur?14 Dolapta satıcı teklifi kabul ettikten sonrasında ne yapılır?15 Dolapta vergi var mı?
Dolap hesabında {nasıl} satış yapılır?
Dolap Uygulamasında {Nasıl} Satış Yapılır? ‘Ürün ekle’ seçeneğine dokunduğunuzda satmak istediğiniz bir ürün var ise çekimini yapıyor, arkasından kategorisini belirliyor, renk seçimini yapıyor, markasını ve bedenini seçiyor, ürün başlığınızı, yeni yada azca kullanılmış olduğu bilgisini ve ürün açıklamasını giriyorsunuz.
Dolap uygulaması kargo {nasıl} oluyor?
Yapman gerekenler fazlaca kolay: Siparişin oluştuktan sonrasında Sipariş Detay’a giderek “Kod almak için kargo şirketi seç” alanına tıklayabilir ve oluşturulan listede kotası dolmamış kargo firmalarından birini seçebilirsin. Kargo kodu seçimiyle ilgili soruların var ise ilgili makalemizi inceleyebilirsin.
Dolap uygulamasında tek kargo {nasıl} yapılır?
Eğer alıcı siparişlerini sepet kullanarak verdiyse her ürün için ayrı kargo kodu oluşturamazsın. Sepetle verilen siparişlerdeki tüm ürünleri tek bir kargo paketi yaparak tek kargo koduyla gönderebilirsin.

Dolapta sattığım ürünün parasını {nasıl} alırım?
Dolap uygulaması para {nasıl} alınır?

Satış yapın.
Bildirim gelecek.
Bildirim detaylarına bakın.
Ürünü kargoya hazırlayın.
Ürünün parası Dolap uygulamasına aktarıldı
Onay alabilmeniz gerekiyor.
7. Onay alabilmek için kargoyu gönderin ve 2-3 iş günü bekleyin.
Onay aldığınızda para, dolaptan sizin hesabınıza geçer.

You might be interested:  Bayanlar {Nasıl} Namaz Kılar?(Doğru yanıt)Dolap yüzde kaç kesiyor?
Netice olarak eğer bu satışı dolap uygulaması üstünden yapıyorsanız dolap uygulaması komisyon oranı sabittir ve sattığınız eşya ne olursa olsun %10 oranında kesinti yapmaktadır. Bir öteki örnek olarak sözgelişi 50 TL’ye satış yaptığınız süre, 50 sayısının %10’unu hesaplamanız gerekir. 50 sayısının %10’u 5 eder.
Dolap uygulaması ücret alıyor mu?
Dolap uygulamasına üye olmanın bir tutarı yoktur. Doğrusu üye oldunuz diye kimse sizden para istemez. Üye olmak da fazlaca basittir. Bir tek birkaç dakikada üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Dolap kargo ücretini kim öder?
Alıcı Öder olarak satışa oluşturulan ürünlerde kargo tutarı ödeme esnasında alıcının kartından öğrenim edilerek siparişe yansıtılmaktadır. Satıcı Öder olarak satışa oluşturulan ürünlerde kargo tutarı satıcının kazancından düşülecektir. 3 iş gününde ürün gönderilmemişse satıcıya hatırlatma mesajı gönderilir.
Dolap uygulamasında en fazlaca ne satılıyor?
Dolap üstünden en fazlaca satılan ürünler pantolon, günlük elbise, spor ayakkabı, bluz, gömlek, tişört, sweatshirt olurken, bununla birlikte Dolap lüks markalara daha kolay ve uygun fiyatla ulaşılmasına da aracılık ediyor.
Dolapta kargo dolu ne demek?
Siparişin oluştuktan sonrasında Sipariş Detay sayfasındaki “Kod almak için kargo şirketi seç” alanına tıkladığında oluşturulan listede kargo firmalarının yanında “ Dolu ” olarak bilgisini görebilirsin.
Gardrops hangi kargo ile çalışıyor 2021?
Gardrops – Kargo Şirketleri(PTT, Yurtiçi, MNG, Sürat, UPS) ortaklaşa iş ile ürünlerini alıcılara ÜCRETSİZ olarak kargolayabilirsin. Komisyon olmadığı için daha uygun fiyata, daha fazlaca ürün satabilirsin.
Gardırop {nasıl} kargo verilir?
Gardrops üyeleri kargo gönderirken adres bilgisi yazmakla uğraşmaz: Bir tek Gardrops sipariş numaralarını PTT gişe görevlisine vermeleri yeterlidir. Gardrops-PTT anlaşması ile kargo harcaması Gardrops cüzdanınızdan PTT’ye iletilmektedir. Böylece, PTT şubelerinde ödeme yapmak gerekmez.
You might be interested:  Batuma {Nasıl} Gidilir?(En iyi çözüm)Dolap uygulamasında Sepet {nasıl} silinir?
İşlem fazlaca kolay dolabında silmek istediğin ürünün üzerine tıkla. Oluşturulan sayfada bulunan ”Ürünü Güncelle” butonuna bas. Sayfayı en aşağı kadar kaydır ve ”Ürünü dolabımdan kaldır” sekmesine tıkla. Son onayı verdikten sonrasında ürün dolabından kaldırılmış olacak.
Dolapta alıcı onay vermezse ne olur?
Ürününüzü alıcı aldıktan sonrasında onay verdiğinde ücret Dolap hesabınıza geçecektir. Eğer onaylamazsa ya da unutursa diye kargolanan ürünün de aynı kargolanma süresi benzer biçimde otomatik 3 gün + 24 saat süresi vardır. O süre bittiğinde otomatikman onaylanacaktır. Bu sürelere hafta sonları dâhil değildir.
Dolapta satıcı teklifi kabul ettikten sonrasında ne yapılır?
Teklif Yaparken Unutmaman Gerekenler

Meydana getirilen indirim senin ve satıcı içinde kalır.
Teklifin yalnızca 24 saat geçerlidir.
Satıcı teklifini kabul ettikten sonrasında tek yapman ihtiyaç duyulan en kısa zamanda ürünü satın almak.
Satıcılar dilediği süre ürünü tekliflere kapatma hakkına haizdir.

Dolapta vergi var mı?
Ürünlerinizi kolayca pazarlayabilirsiniz ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dolap uygulamasında vergi ödemezsiniz. Vergi kaydı yaptırmanıza, vergi ödemenize gerek yok. Şirket kurmanıza da gerek yok.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.