Dişte Kir {Nasıl} Geçer?(En iyi çözüm)

Lekelere karşı kullanılabilecek ilk akla gelen yöntem karbonattır. Diş fırçasına bir miktar karbonat dökerek dişlerinizi fırçalayın. Sonrasında yeniden diş macununuz ile fırçalayın. Bu işlemi haftada iki kez tekrarlayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.
Contents1 Diş üstündeki kahverengi lekeler {nasıl} geçer?2 Dişteki kalıcı sarı lekeler {nasıl} geçer?3 Dişten çay kahve lekeleri {nasıl} geçer?4 Evde diş lekeleri {nasıl} temizlenir?5 Diş sigara lekesi {nasıl} geçer?6 Dişteki siyah lekeler {nasıl} geçer evde?7 Dişlerin arasındaki sarılık {nasıl} geçer?8 Diş sararması {nasıl} geçer?9 Kemik rengi sarı olan diş {nasıl} beyazlar?10 Dişten çay lekesi {nasıl} çıkar?11 Diş arasındaki siyahlık {nasıl} geçer?12 Demir ilacı diş kararması {nasıl} geçer?13 Dişleri ne beyazlatır evde?14 Dişi anında ne beyazlatır?
Diş üstündeki kahverengi lekeler {nasıl} geçer?
Dişlerde kahverengi kir oluşumu genetik de olabilir. Elma sirkesini eşit orandaki su ile seyreltin.

Elma sirkesini eşit orandaki su ile seyreltin.
Elde edilmiş bu sirkeli su karışımını ağzınızda 1 dakika çalkalayın ve tükürün.
Sonrasında ağzınızı su ile durulayın.
Bu yöntemi haftada birkaç kez uygulayın.

Dişteki kalıcı sarı lekeler {nasıl} geçer?
1) Karbonat 1 çay kaşığı karbonat ile yarım limon suyunu karıştırın. Ondan sonra üstüne 2 damla zeytinyağı ilave edin. Bu şekilde de bir süre karıştırdıktan sonrasında dişlerinize bu karışımı sürün. Belirli bir süre bu şekilde dişlerinizi fırçaladıktan sonrasında dişteki sarı lekeler ortadan kalkacaktır.

Dişten çay kahve lekeleri {nasıl} geçer?
Beyazlatma mevzusunda etken kömür ya da karbonat yöntemi kadar etkili değildir sadece müthiş bir temizleyicidir. Diş fırçanızı ıslatın ve fırçayı sofra tuzuna batırın. Arkasından dişlerinizi yavaş bir halde 3 dakika süresince fırçalayın. Sofra tuzu yöntemini haftanın iki günü uygulayabilirsiniz.
You might be interested:  Lavabo Tıkanıklığı {Nasıl} Açılır?(En iyi çözüm)Evde diş lekeleri {nasıl} temizlenir?
En fazlaca malum yöntem: Limon ve Karbonat Bir çay kaşığı karbonatın içine limonun suyunu sıkın ve köpürene kadar karıştırın. Arkasından temiz bir diş fırçasıyla uygulayın. Asit özelliği taşıdığından bu yöntemi haftada en fazla 1-2 kere tekrarlamalısınız.
Diş sigara lekesi {nasıl} geçer?
Karbonat ve tuzu bir fincan içinde karıştırın. Üstüne bir kaç damlada elma sirkesi damlatın. Ondan sonra içine ıslattığınız diş fırçasını batırıp, dişlerimizi minimum iki dakika fırçalayın. Tesirini bir haftada görmüş olacaksınız.
Dişteki siyah lekeler {nasıl} geçer evde?
Lekelere karşı kullanılabilecek ilk akla gelen yöntem karbonattır. Diş fırçasına bir miktar karbonat dökerek dişlerinizi fırçalayın. Sonrasında yeniden diş macununuz ile fırçalayın. Bu işlemi haftada iki kez tekrarlayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.
Dişlerin arasındaki sarılık {nasıl} geçer?
O halde, “ Diş sararması {nasıl} önlenir?” sorusunu cevaplayacak önerilere göz atalım.

1- Muz Kabuğu.
2- Çilek.
3- Defneyaprağı ve Portakal Kabuğu.
4- Tuz, Limon Suyu, Karbonat.
Diş Fırçalamayı ve Tertipli Kontrolleri İhmal Etmeyin!
Hususi Sıhhat Sigortası ile Dişlerinizi Koruyun.

Diş sararması {nasıl} geçer?
Tatlı ve şekerli yiyecekleri devamlı ve fazlaca miktarlarda tüketiyorsanız dişlerinizde sararmalar oluşur. Bu tür diş sararması durumlarını ortadan kaldırmak için dişlerinizi tertipli olarak doğru bir halde fırçalamalısınız. Dişlerinizi fırçalamanın yanı sıra diş ipi, ağız gargara suları da kullanmalısınız.
Kemik rengi sarı olan diş {nasıl} beyazlar?
Birkaç damla limon suyu ve bir çay kaşığı karbonatı bir fincanda karıştırın. Karışım macun kıvamına gelinceye kadar karıştırmaya devam edin. Elde ettiğini macunu bir diş fırçası kullanarak ya da parmağınızın ucuyla dişlerinize uygulayın. Macunu bilhassa dişlerinizin lekeli kısmına iki dakika süresince ovarak uygulayın.
Dişten çay lekesi {nasıl} çıkar?
Dişteki Çay Lekesi {Nasıl} Çıkar?

Dişlerdeki lekelenmeyi en aza indirmek için çay içtikten sonrasında ağzınızı arada sırada çalkalayın.
Çay lekelerini temizlemek için beyazlaştırıcı bir diş macunu yada karbonat ve suyla yapacağınız bir macunla dişlerinizi tertipli olarak fırçalayın.

You might be interested:  Arnavutköy E {Nasıl} Gidebilirim?(En iyi çözüm)Diş arasındaki siyahlık {nasıl} geçer?
Dişteki Siyah Lekelenmeler {Nasıl} Önlenir?

Kahve, Çay ve Sigara Tüketiminden Uzak Durun. Kahve ve çay neredeyse her insanın en sevilmiş olduğu sıcak içecekler içinde içeriyor.
Dişlerinizi Tertipli Fırçalayın.
Ağzınızı suyla çalkalayın.

Demir ilacı diş kararması {nasıl} geçer?
Demir eksikliğinin tedavisinde çeşitli damlalar tablet ya da şuruplar kullanılabilir. Bu ilaçların yutulması esnasında dişlere temas etmesi dişlerin lekelenmesine niçin olur. Demir ilacına bağlı oluşan lekeler fırçalama ile kolaylıkla temizlenir.
Dişleri ne beyazlatır evde?
Evde diş beyazlatmak isteyenler limon ve karbonat karışımını kullanabilirler. Bir çay kaşığı karbonatı bir kabın içine atarak üstüne limon sıkınız. Ondan sonra karışımda köpükler oluşana kadar karıştırınız. Ondan sonra diş fırçanıza karışımdan bir miktar sürerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.
Dişi anında ne beyazlatır?
Diş beyazlatma şekilleri:

Günde minimum 2 kere diş fırçalamak. Ağız ve diş sağlığının en mühim kuralı dişleri günde minimum 2 kere ve minimum 2 dakika fırçalamaktır.
Karbonat ve elma sirkesi.
Limon ve karbonat.
Karbonat.
Karbonat, tuz ve elma sirkesi.
Karbonat, tarçın ve adaçayı
Çilek.
Muz kabuğu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir