Detay Ne Demek?

Contents1 Detay ın anlamı nedir?2 Detay detay ne demek?3 Detay ne demek ekşi lügat?4 Tapuda ayrıntılar ne demek?5 Eklentinin yazımı ayrıntılar ne demek?6 Mütercimlik anlamı nedir?7 Muvaffakiyet ne anlama gelir?8 Detay kelimesi {nasıl} yazılır?9 En ince ayrıntısına kadar ne demek?10 Hurde ayrıntılar ne demek?11 Detay kelimesinin eş anlamı nedir?12 Teferruatın yazımı istemi nedir?13 Tapuda eklenti ne demek?
Detay ın anlamı nedir?
Belli bir varlık ve şekil kazanma. Kurulma.
Detay detay ne demek?
Ayrıntılar anlamı, özetlemek gerekirse tanımı Detay: Bir bütünün önemce ikinci derecede olan ögelerinden her biri, ayrıntılar, ayrıntı, detay. Edebiyat yada sanat eserlerinde bir bütünün ögelerinden her biri, ayrıntılar, ayrıntı.

Detay ne demek ekşi lügat?
gereksiz informasyon, argoda derhal her sey benzer biçimde tecavuz edilebilen bir nesnedir. “teferruatini sikerim” dediginiz süre karsinizdaki 1-0 yenik baslar mucadeleye..
Tapuda ayrıntılar ne demek?
TEFERRUAT TESİSİ; bir taşınmazın işletilmesine, korunmasına, o şeyden yararlanılmasına yönelik olarak, o taşınmaza tahsis edilen menkul eşyaların tapu kütüğünün beyanlar sütununa tescil edilmesidir.
Eklentinin yazımı ayrıntılar ne demek?
Bir bağımsız bölümün haricinde olup, direkt doğruya o bölüme ilişik olan yerdir. Kat irtifakı yada kat mülkiyeti kurulmuş binalarda kömürlük, depo, garaj benzer biçimde direkt doğruya o bölüme tahsis edilmiş olan yerlerdir.
Mütercimlik anlamı nedir?
Çevirmen bir başka adıyla tercüman, bir dilde yazılı bir metni başka bir dile çeviren kişidir.
Muvaffakiyet ne anlama gelir?
Muvaffak kelimesinin kelime anlamı başarı anlamına gelir. Muvaffakiyet ise başarı göstermiş olmak olarak nitelendiriliyor. Bilhassa bir iş kolunda, öğrencilerin derslerinde göstermiş oldukları başarılar muvaffak kelimesi ile nitelendiriliyor.
Detay kelimesi {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Teferuat şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Detay şeklinde olmalıdır.
You might be interested:  Keko Ne Demek? (Correct answer)En ince ayrıntısına kadar ne demek?
Minik ayrıntıları oldukça olan, aşırı itina gerektiren, kaba karşıtı.
Hurde ayrıntılar ne demek?
ufak ayrıntılar, kimsenin iltifat etmediği mevzular manasında. osmanlı türkçesinden farsça kökenli bir tamlama.
Detay kelimesinin eş anlamı nedir?
– Detay: Bu kelime Arapça kökenli bir kelimedir. Detay, detay ve detay kelimeleri eş anlamlı kelimelerdir.
Teferruatın yazımı istemi nedir?
Gayrimenkul maliki isterse, gayrimenkulüne tahsis etmiş olduğu menkul eşyaları ayrıntılar olarak tapu kütüğünün beyanlar sütununa yazdırabilir. Bir şeyin ayrıntılar olup olmadığı o yörenin yöresel örf ve adetlerine yada gayrimenkul malikinin açık iradesine bakılırsa belirlenir.
Tapuda eklenti ne demek?
Eklenti; Kat irtifakı yada kat mülkiyeti kurulmuş binalarda bir bağımsız bölümün haricinde olup kömürlük, depo, garaj benzer biçimde direkt doğruya o bölüme tahsis edilmiş olan bölgelere deniyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.