Delalım Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Delalım ne demek türkçe anlamı?2 Delalamin Kürtçe ne demek?3 Delale ne anlama gelir?4 Bu Sevdalar Boşuna hangi yöreye ilişik?5 Dalal ne demek kürtçe?6 Braye ne demek?7 Evindaramın ne demek?8 Zazaca Delal ne demek?9 Migo kürtçe ne demek?10 Dalal ne demek Arapça?11 Ay Delal ne demek?12 Rindamin Gevramin ne demek?13 Delalım türkü mü?
Delalım ne demek türkçe anlamı?
Delalım yada Delalem sözcüğü Kürtçe kökenli bir sözcük olup, Kürtçe’de “sevgili” anlama gelir. Kelime itibariyle bu sözcük güzelim, sevdiğim anlamlarına gelir.
Delalamin Kürtçe ne demek?
Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya Çavemin = Gözümün Nuru Hasrateamın= Hasretim Hebunamın = Varlığım Behna dilemin = Nefesim Şahiya dilemin = Kalbimin dermanı Birinamın = Yaram Birina dilemın = Kalp yaram Jinamın =

Delale ne anlama gelir?
Delal yabancı kökenli bir kelime olup, Türkçedeki karşılığı kıymetli, sevgili, hoş ve aziz anlamlarına gelmektedir.
Bu Sevdalar Boşuna hangi yöreye ilişik?
urfa yöresine ilişik bir türküdür.
Dalal ne demek kürtçe?
Türkçe sözcük, Ad halinde (halk ağzı) tellal anlamına gelir. Kürtçe sözcük, Ön ad halinde güzel anlamına gelir.
Braye ne demek?
Kürtçe bremîn kelimesi Türkçe adam kardeşim anlamına gelmektedir. Kürtçe kız kardeş ise xwişk şeklindedir. ÖNEMLİ: Günlük dilde kardeşim anlamı için bremin kullanılsa da kardeşim kelimesinin cümle içinde doğru kullanım brayê min şeklindedir.
Evindaramın ne demek?
Türkçe’de aşkım, sevgilim kelimeleri Kürtçe’de “evinamın, eşkamın, evindaramın ” anlama gelir.
Zazaca Delal ne demek?
Zazaca Lügat » delal. delal is. d.nfsaygıdeğer; kıymetli; sevgiliDostê mın’ê delali, şıma xeyr amey! “Sevgili dostlarım, hoş geldiniz! “
Migo kürtçe ne demek?
kürtçede “min got” kelimelerinin kısaltılıp ” migo ” şeklinde teleffuz edilmesi, sonrasında da “mugo” halinde yanlış olarak yazılmasıdır. anlamı ise “dedim ki” anlama gelir.
You might be interested:  Favlamak Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)Dalal ne demek Arapça?
Sersemlik, bönlük, ahmaklık, budalalık.
Ay Delal ne demek?
Delal adı kıymetli, sevgili, aziz anlamına gelmektedir.
Rindamin Gevramin ne demek?
Rındamın, gevramın çen salel hefyatemme (Güzelim, beyaz yüzlüm kaç senedir peşindeyim.)
Delalım türkü mü?
bir sıra gecesi klibi olan türkü. 23 nisan kutlamaları çerçevesinde internette gosteri ararken tesadüfen denk geldim bu türküye. 24 saat süresince “belalım” şeklinde dinledik, eşlik ettik.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.