Common Interface Ne Demek?

Contents1 Common Interface Samsung ne demek?2 Interface tv nedir?3 CI+ özelliği nedir?4 Tv’de cl nedir?5 Samsung 3709 001791 konektör kart yuvası ne işe yarar?6 Interface Module nedir?7 LG CI Modülü nereden alınır?8 HBB ne demek?9 Digiturk Modül nedir?
Common Interface Samsung ne demek?
Uydu alıcısı kullanıcılarının, dijital platformların abonelik gerektiren yayınlarını tek bir uydu alıcısı ile seyredebilmeleri için geliştirilen teknolojiye Common Interface denilmektedir. Dijital platformların yayınlarını alabilmek için abonelik kartı ve uydu alıcısının birbirleri ile uyumlu olmaları gerekmektedir.
Interface tv nedir?
modül kart yuvası CI (Common Interface ) tanımından da anlayacağınız suretiyle Digitürk, D-Smart benzer biçimde hususi gösterim kurumlarının, kendi yayınlarına hususi olarak sundukları kaliteli ve birbirinden değişik birçok kanalı izlemenizi elde eden teknolojidir.

CI+ özelliği nedir?
Common Interface ( CI +); Abonelik gerektiren digital platformları ek olarak bir alıcı kutusu gerekmeden, abonelik kartınızı kullanarak izlemenizi elde eden bir arayüzdür.
Tv’de cl nedir?
CI-modüller belirli bir kodlama sistemini çözmek (dekode etmek) için kullanılır. Bir Irdeto-CI ile, yalnız Irdeto kod sistemi çözülür. Şu şekilde bir örnek verelim, eğer bir yayıncı Seca kod sistemini kullanıyorsa ve şifrelenmemiş bir sinyal gönderirse ve uydu alıcınız seca kod sistemini çözebiliyorsa görüntü alırsınız.
Samsung 3709 001791 konektör kart yuvası ne işe yarar?
Ürün Açıklaması Bu konforlu Samsung Connector ile bir CI+ yada CI modülü, mesela ORF kartı için Irdeto, uyumlu Samsung TV cihazıyla bağlanabilir. Bu şekilde başka ek cihazlar olmadan ORF ve ek olarak değişik programlar şifreleme ile alınabilir. Fonksiyon, TV aletine entegre olan alıcı üstünden gerçekleşir.
Interface Module nedir?
İnterface modulü birincil güvenlik devresi olarak kullanım için izole edilmiş güvenlik çıkışları sağlar ( mesela bir güvenlik ışık bariyeri yada güvenlik denetim modülü ) solid state yada kuru kontak çıkışlıdır ve harici dönem seyretme ( EDM; kontaktör monitöring ) kabiliyetine haizdir.
You might be interested:  Tasfiyesi Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)LG CI Modülü nereden alınır?
CI modülü nerede? CI modülü televizyonunuzun arka ya da yan kısmında, kabloları bağladığınız panelde yer verilmiştir. Kredi kartına benzeyen bir kartın takılı olduğu yerdir. Dikey menülü bir televizyonunuz var ise televizyonunuzun Menü tuşuna basın.
HBB ne demek?
HBB (Özgü Informasyon Birikim), 1992-2000 yılları aralığında gösterim yapmış İstanbul merkezli bir Türk tv kanalıdır.
Digiturk Modül nedir?
Akıllı televizyonlarda bulunan CI+ modülü yardımı ile normalde ek uydu alıcı yardımıyla yapılabilen Digiturk yayınlarını alabilme, ek bir aksesuar ile sağlanabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için televizyonun uyumlu olması ve CI+ yuvasının bulunması gerekiyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.