Çomar Ne Demek? (Correct answer)

Contents1 Çomar diye kime denir?2 Çomar adam ne demek?3 Çomar hangi dilde?4 Ç Omar ne demek?5 Sus kime denir?6 Çomar Bölükbaşı kimdir?7 Comarlik yapmak ne demek?8 Çorak Toprak ne demek lügat anlamı?9 Tomar halinde ne demek?
Çomar diye kime denir?
Çomar, argoda genel olarak yobaz ve eğitimsiz insanoğlu için kullanılan aşağılayıcı bir ifadedir.
Çomar adam ne demek?
Sözlüklere baktığımızda genel olarak çomar kelimesinin 11’e yakın anlamı var ve bizi ilgilendireni, “terbiyesiz, kaba, saldırgan kimse” diye ifade edildikten sonrasında da örnek bir cümle ekleniyor: “Sen bu şekilde konuşuyorsun bundan dolayı etrafındaki çomarlara güveniyorsun.” Hakkaten de çevremize baktığımızda çomarlığı bir

Çomar hangi dilde?
Moğolcada ‘kocabaşlı köpek’ karşılığıyla kullanılan çokmar sözünden kalmış olabilir. Bunun Moğolca çoki (=ezmek, dövmek, bozmak, vurmak) fiiliyle bağlantılı olduğu da öne sürülüyor.
Ç Omar ne demek?
TDK’nın tarifine gore çomar; iri, çoban köpeği anlamına gelmektedir. Kısaca çomar diye bir ırk yok, fakat iri, itaatkar, söz dinleyen, uysallaştırılabilen köpeklere çomar yada anadolu çomarı dendiğini görebilirsiniz.
Sus kime denir?
Bu kelime İngilizcede “şüpheli” anlamına gelmekte ve oyun içinde katil olduğundan şüphelenilen şahıs için kullanılmaktadır. Bu kelimelerden en sık kullanılanı ise, “ SUS ” sözcüğüdür.
Çomar Bölükbaşı kimdir?
Evliya Çelebi’nin Seyahatnâme’sine bakarsak Çomar Bölükbaşı, Üsküdar etrafına hendekler kazan güruhun liderlerinden, Yavuz Sultan Selim döneminde isyan başlatan bir Celâlidir. Seyahatnâme’de uzunca anlatır Evliya Çelebi, Osmanlı ordusuyla uzun süredir isyan hazırlığında olan Celâli ordusu Üsküdar’da çatışmaya adım atar.
Comarlik yapmak ne demek?
çomarlık bir tercih değil, devlet dayatmasıdır. kardan adama kin duymak, gece yarısı planlı hücum gerçekleştirecek kadar bilgisiz ve beyinsiz olmak anlama gelir.
Çorak Toprak ne demek lügat anlamı?
Çorak Toprak ne demek? (Arazi için) Bitek olmayan, bitkinin gelişmesine elverişsiz kuru toprak. Toprak damlara döşenen su geçirmez, sert ve kara bir çeşit killi toprak. Kimi toprakların yüzünde toplanarak beyaz bir katman oluşturan ve eskiden barut yapmakta kullanılan potaslı, sutlu tuz.
You might be interested:  Dönüt Ne Demek?(Çözünme)Tomar halinde ne demek?
Arapça tomar ne demek? Arapça ṭūmār طومار “rulo halinde kâğıt yada parşömen kitap” sözcüğünden alıntıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.