Burger King Patatesi {Nasıl} Yapılır?(Muhteşem yanıt)

TARİFİ – NASIL YAPILIR? : Patatesleri soyup ince ince dilimliyoruz. Sonrasında patatesleri yıkayıp bolca suyun içinde 2 tatlı kaşığı tuz atıp bir saat kadar suda bekletiyoruz. Ondan sonra süzgeçten geçirip suyunu çekmesini bekliyoruz ve bolca kızgın yağda kızartıyoruz. Dışarda yemeye son afiyetle yiyin!
Contents1 Burger King patatesi evde {nasıl} yapılır?2 Mc Donalds patatesleri {nasıl} yapılır?3 Burger King patatesi hangi marka?4 Fast food patates kızartması {nasıl} yapılır?5 Patates kızartmanın püf noktaları nedir?6 Patates kızartması baharatı evde {nasıl} yapılır?7 Çitir patates {nasıl} kızartılmaya bırakılır?8 Sodalı patates kizartmasi {nasıl} yapılır?9 Burger King mega boy patates kaç TL?10 Burger King dev kutu patates kaç kişilik?11 Güzel bir patates kızartması {nasıl} yapılır?12 Patates kızartması {nasıl} hazır şeklinde olur?13 Dışarıda satılan patates kızartması {nasıl} yapılır?
Burger King patatesi evde {nasıl} yapılır?
Sıvı yağı kızdırıp patatesleri yağa aktarın. Kapağı açık halde altın rengi olana kadar kızarttığınız patatesleri kevgirle alıp kağıt havlunun üstüne çıkarın. Yağı süzülen patatesleri tuzlayıp tabağa alın. Kızarmış patatesiniz hazır.
Mc Donalds patatesleri {nasıl} yapılır?
McDonalds usulü patates yapmak için ince dilimlediğiniz patatesleri 2 dakika tuzlu suda haşlayıp, havlu peçete yardımıyla kuruttuktan sonrasında buzlukta dondurun. Ondan sonra derin tencere içinde birazcık un seperek kızartırsanız McDonalds patatesi yapmış olmuş olursunuz.

Burger King patatesi hangi marka?
TAB Besin markalarının patates ihtiyacını karşılayan, öteki bir grup şirketi olan, Afyon’da bulunan, Türkiye’nin en büyük patates işleme fabrikası Atakey, senelik 80.000 ton kızartılmaya hazır patates üretimi ile dünyanın en büyük üreticilerinden biridir.
Fast food patates kızartması {nasıl} yapılır?
Çıtır Patates Kızartması ( Fast Food Patates Kızartması Tadında) Tarifi {Nasıl} Yapılır?

Patatesin kabuğunu soyup sudan geçirin.
Fazlaca ince olmayacak şekilde kızartmalık doğrayın.
Bir kaba unu, tuzu ve baharatları ilave edin.
Doğradığınız patatesleri bu karışıma tamamen bulayın. (Un yetmezse oldukca azca ekleyebilirsiniz. )

You might be interested:  Bilgisayar Kamerası {Nasıl} Açılır?Patates kızartmanın püf noktaları nedir?
Püf noktaları:

Kızartma işlemini bolca yağda yapmalıyız.
Ayçiçek yağının yanma derecesi yüksek olduğundan fazla oranda, lezzetine lezzet katmak için de azca oranda zeytinyağı kullanmalıyız.
Yağımız iyice kızmış olmalıdır.
Patateslerimizi bol miktarda tuzlayıp nişastasını salmasını sağlamalıyız ki yağ çekmesin.

Patates kızartması baharatı evde {nasıl} yapılır?
Bir kasede tuz, karabiber, pul biber, sumak, biberiye ve kekik karışımı hazırlayın. Doğranmış patatesleri bu karışıma bulayıp harmanlayın. Arkasından kızgın yağda kızartın. Servis tabağına kağıt havlu serin ve pişirdiğiniz patatesleri yağını çekmesi için havlunun üstünde beklemeye alın.
Çitir patates {nasıl} kızartılmaya bırakılır?
Patates kızartırken çıtır çıtır olmasını elde eden en kolay yöntemlerden biri de patatesleri dondurmaktır. Patatesleri dilimledikten sonrasında dondurucuya atın ve donmalarını bekleyin. Ondan sonra bolca yağın içinde kızartın. Patatesleri kızartacaksanız yıkadıktan sonrasında kesinlikle kağıt havlu yardımı ile kurulayın.
Sodalı patates kizartmasi {nasıl} yapılır?
Geniş bir kapta soda ve tuzu karıştırın. Patatesleri içine alın ve ortalama 40 dakika beklemeye alın. Patatesleri temiz bir mutfak bezine, havluya yada kağıt havluya alıp kurulayın. Kızgın ve bolca yağda pembe olana kadar kızartın.Afiyetle yiyin..
Burger King mega boy patates kaç TL?
3 Tane Big King ® + Büyük Boy Patates + 1L. İçecek bir tek 113,99 TL! 4 Tane Big King ® + Büyük Boy Patates + 1L. İçecek bir tek 129,99 TL!
Burger King dev kutu patates kaç kişilik?
8 kişilik yenebilecek patates boyutu.
Güzel bir patates kızartması {nasıl} yapılır?
Patates dilimlerini nişastalarını bırakması için tuzlu ve soğuk (buzlu) suda beklemeye alın. Kızartma yağını derin bir tencere ya da tencereye alıp yavaş yavaş kızdırın. Suyunu süzüp kağıt havlu yardımıyla kuruladığınız patatesleri kısık ateşte, derin yağda 3-4 dakika kadar pişirin. Aralarda karıştırmayın ve kızartmayın.
You might be interested:  1 Haftalık Hamilelik {Nasıl} Anlaşilir?(Çözüm bulunmuş oldu)Patates kızartması {nasıl} hazır şeklinde olur?
Patatesleri kızartacakları vakit donmuş patatesleri çıkartıp birazcık çözdürdükten sonrasında kızgın yağlı tavaya atıyorlar. Bu derin tavanın içine ek olarak un serpiyorlar. Un patateslerin çıtır çıtır olmasını sağlıyor. Patatesleri tencerede 5 dakikadan fazla tutmuyorlar genel anlamda.
Dışarıda satılan patates kızartması {nasıl} yapılır?
Soda ve tuzu bir kapta karıştırın. İçerisine dilimlediğiniz patatesleri atın ve patatesleri karışım içinde 30 dakika beklemeye alın. 30 dakika tamamlandıktan sonrasında süzüp kızartma işlemine geçebilirsiniz. Dışarıda satılan dondurulmuş patateslerin kızartıldığında kıtır kıtır bulunduğunu fark etmişsinizdir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.