Blog Ne Demek?(Çözünme)

: 9

WordPress.
Joomla!
Drupal.
Pyro.
SilverStripe.
Textpattern.
Serendipity.
Jekyll.

Contents1 Blog nedir ne amaçla kullanılır?2 Blog ne anlama gelir?3 Blog da ne yazılır?4 Blog tam olarak nedir?5 Blog yazarak {nasıl} para kazanabilirim?6 Blok yazı ne demek?7 Instagram’da kişisel blog ne demek?8 Toplumsal medya blog ne demek?9 Blog yazarı {nasıl} olur?10 Blog yazısı {nasıl} yazılır?11 Blog girişi {nasıl} yazılır?12 Blog içinde ne olduğu {nasıl} olmalıdır?13 Blog gönderisi nedir?14 Kişisel blog ne oluyor?
Blog nedir ne amaçla kullanılır?
Blog internet sayfaları bir tek blog yazı yazma üstüne ayrılmış olan ve kişilerin kendi deneyimlerini, düşüncelerini ve yaşam biçimlerini yansıtan yazı içeriklerini yazabildikleri internet sayfalarına verilen addır.
Blog ne anlama gelir?
Blog (Türkçe: ağ günlüğü, günce) yada Weblog (Türkçe: Ağ kütüğü) teknik informasyon gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir.
Blog da ne yazılır?
Kendi fikri ve düşüncelerini katarak yazılan yazıların tümüdür. Blog yazan kişiler devamlı belirli mevzularda kendi fikirlerini ve düşüncelerini yansıtarak yazının hazırlanmasını sağlar. İnternet ortamında yer edinen bir blog sitesi, halka açık olarak görülen bir gazete gibidir.

Blog tam olarak nedir?
Blog Bullettin Board System adlı ingilizce kelime öbeğinin kısaltmasıdır. Blog yazarlarına ise web ortamında blogger denmektedir. Kişiler özgür iradeleri ile yasa sınırları içinde her mevzuda bir blog yazısı yazabilirler. Çoğu zaman parasız olan blog yazılarını paylaşan siteler sistemde bol miktarda bulunmaktadır.
Blog yazarak {nasıl} para kazanabilirim?
Blog yazarak para kazanma şekilleri

Görüntülü reklamlar.
Sponsorlu içerik.
Ürün ve hizmet incelemeleri.
Satış/Gelir ortaklığı (affiliate pazarlama)
Ürün ve hizmet satışı
İçerik pazarlaması
Blogunuzu satma.

Blok yazı ne demek?
Blog bir düşünceyi, hayal enerjisini, bilgiyi ve tecrübeyi paylaşmaktır. Blog bir düşüncenin yazıya dökülmüş halidir. Sadece blog bir tek yazı içeriğinden oluşmaz. Kişisel blog örnekleri dediğimizde yalnızca blog içeriğine rastlamayız.
You might be interested:  Psişik Ne Demek?(En iyi çözüm)Instagram’da kişisel blog ne demek?
Size, ilginize ve duygularınıza hitap ederek kişisel düzeyde sizinle bir halde bağlantı kurabilen bloglar kişisel blog olarak adlandırılıyor.
Toplumsal medya blog ne demek?
Blog, bir yada birkaç şahıs tarafınca yönetilen, sık sık güncellenen bir online informasyon sitesi olarak tanımlanabilir. Günümüzde 570 milyondan fazla blog sitesi bulunuyor. Bu da aslına bakarsak blogların tüm dünyada ne kadar yaygın bulunduğunu gösteriyor. Aklınıza gelebilecek her mevzu hakkında bir blog yaratılabilir.
Blog yazarı {nasıl} olur?
Blog Yazarı {Nasıl} Olunur? Blog yazarı olmak için herhangi bir bölümde eğitim almak mecburi değildir. Bunun için kişinin kendisini geliştirmesi gerekir. Türk Dili ve Edebiyatı Kısmı şeklinde Türkçeye hakim olunan bölümlerden mezun olanlar bu alanda avantaj sahibi olabilir.
Blog yazısı {nasıl} yazılır?
BLOG NASIL YAZILIR?

Mevzu Bulmak İçin İlgi Alanlarınızı Düşünün.
Öteki Blog Yazılarına Göz Atın.
Blog Yazınızı Okuyabilecek İnsanların Bakış açısından Bakın.
Dikkat Çekici Bir Başlık ve Giriş Kullanın.
Anlam Bütünlüğü Olmasına Itina Gösterin.
Orijinal Olmasına Itina Gösterin.
Blog Yazınızın Uzunluğunu Katı Kurallarla Belirlemeyin.

Blog girişi {nasıl} yazılır?
Blog yazısı 101: Kaliteli bir ilk blog yazısı {nasıl} yazılır?

Mevzu başlıklarınızı belirleyin.
Yazınızın taslağını hazırlayın.
Boşlukları doldurun.
Bilgileri değerlendirin ve içinde ne olduğu güçlendirin.
Blog yazınızı güvendiğiniz birine denetim ettirin.
İlgi çekici görseller kullanın.

Blog içinde ne olduğu {nasıl} olmalıdır?
Kaliteli İçerik Nedir

Kafi uzunlukta.
Görsellerle desteklenmiş
Informasyon verici ve yönlendirici.
Bunaltıcı olmayan.
Sonuna kadar okutan.
Okuyucuyu yorum yazmaya iten.
Toplumsal medyada paylaşılmayı elde eden.
Oldukca şahıs tarafınca okunmaya aday.

Blog gönderisi nedir?
Web sitelerinin aksine, bloglar çoğu zaman onlarca yüzlerce sayfadan değil, oldukca daha azca sayfadan oluşur ve bu sayfalar bir internet sayfasına oranla oldukça mütevazı sayılabilir. Blog içinde blog yazarlarının yazıları fotoğraflarla ve hatta videolarla desteklenmiş olarak yer alır.
You might be interested:  Ikincil Ne Demek?(Muhteşem yanıt)Kişisel blog ne oluyor?
Kişisel Blog Nedir? Kişisel blog, ilgilere ve duygulara hitap ederek kişisel düzeyde insanlarla bağlantı kurabilen yazılardır. Bu sayede, blog sahibi ile insanoğlu içinde bir bağ kurulabilir. Kişisel bloglar insanların kendini ifade etmesi ya da para kazanmak şeklinde çeşitli amaçlarla yazılabilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.