Bilgisayar Uyku Gibi olmaktan {Nasıl} Çıkar?(Çözünme)

Bilgisayar yada ekran Uyku ya da Hazırda Beklemeye alma gibi olmaktan {nasıl} çıkarılır? Bilgisayarı yada ekranı uyku ya da hazırda beklemeye alma gibi olmaktan çıkarmak için fareyi hareket ettirin yada klavyede herhangi bir tuşa basın. Bu eylemler işe yaramazsa bilgisayarı uyandırmak için güç düğmesine basın.
Contents1 Uyku modu {nasıl} dönem dışı bırakılır?2 Bilgisayar uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkar laptop?3 Uyku modu tuşu hangisi?4 Windows 7 uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkılır?5 Telefonda uyku modu ne demek?6 Uyku moduna alınan uygulama {nasıl} açılır?7 Laptop uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkar Asus?8 Uyku Modu bilgisayara zarar verir mi?9 Bilgisayar uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkar Windows 10?10 Uyku modu ne işe yarar?11 Windows 10 uyku modu ne işe yarar?12 Laptop uyku modu mu hazırda beklet mi?13 Telefon uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkılır?
Uyku modu {nasıl} dönem dışı bırakılır?
Durum çubuğundaki Windows simgesine, arkasından Ayarlar simgesine tıklayın ve Sistem düğmesine tıklayın. Güç ve uyku düğmesine tıklayın ve bilgisayarın ne süre uyuyacağını ayarlayın. Ekran kilitliyken bilgisayarınızın Uyku moduna girmesini istemiyorsanız Uyku moduna girme süresini Hiçbir süre olarak ayarlayın.
Bilgisayar uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkar laptop?
Uyku yada hazırda beklet modunu kapatma

Fareyi hareket ettirin yada Spacebar (Boşluk) tuşuna basın.
Bilgisayar uyku gibi olmaktan çıkmazsa, klavye üstündeki Suspend (Askıya Al) düğmesine basın.
Bilgisayar hala uyku gibi olmaktan çıkmıyorsa bilgisayar kasasındaki Güç düğmesine bir saniye süresince basın ve bırakın.

Uyku modu tuşu hangisi?
Uyku modunu başlatmak için fn+f3 tuşlarına basın. Uyku modu başlatıldığında, bilgileriniz sistem belleğinde saklanır, ekran kapanır ve güçten tutum edilir. Bilgisayar Uyku durumundayken, güç ışıkları yanıp söner. Uyku modunu başlatabilmeniz için bilgisayarın açık olması gerekir.
You might be interested:  Bezelye Yemeği {Nasıl} Yapılır?(Muhteşem yanıt)
Windows 7 uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkılır?
Güç seçeneği ayarlarını denetleyin

Başlat’ ı tıklatın, Aramaya Başla kutusuna Güç uyku ve Bilgisayarın uykuya geçme zamanını değiştir’ i tıklatın.
Bilgisayarı uyku moduna geçir kutusunda 15 dakika benzer biçimde yeni bir kıymet seçin.
Uykugenişletin, izin waker zamanlayıcılargenişletin ve sonrasında dönem dışı bırak’ ı seçin.

Telefonda uyku modu ne demek?
Android 6 Marshmallow sürümüyle beraber, Uyku modu, telefonunuzu uzun bir süre süresince kullanmadığınızda derin uyku durumuna alarak pil ömründen tutum etmeye destek sunar. Eşitleme ve karşıya yükleme benzer biçimde arka plan etkinlikleri duraklatılır ve telefon Uyku gibi olmaktan çıkana kadar kuyruğa alınır.
Uyku moduna alınan uygulama {nasıl} açılır?
Uygulamaları uyku gibi olmaktan çıkarmak için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

1 Menü’den Ayarlar öğesine dokunun.
2 Aygıt Bakımı sekmesine dokunun.
3 Pil seçeneğine dokunun.
4 Sağ üst köşede yer edinen üç noktayadokunun.
5 Ayarlar sekmesine dokunun.
6 Uyku modundaki uygulamalarsekmesine dokunun.

Laptop uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkar Asus?
X541SA aleti Uyku gibi olmaktan çıkarmak için klavyedeki herhangi bir tuşa iki kez basmanız yada bir tuşa bastıktan sonrasında touchpad’i kullanmanız kafi olacaktır. Bu X541SA cihaza özgü bir özelliktir. İlk tuş dokunuşu sistemi uyku gibi olmaktan çıkarır.
Uyku Modu bilgisayara zarar verir mi?
Uyku modunda, bilgisayar aslen açıktır yalnız işlevler durdurulmuştur. Bilgisayar uyku modunda olduğu sürece düzgüsel kullanımda olduğu benzer biçimde elektrik harcar. Nadiren de olsa, rasgele güç artışları ve dalgalanmalar, açıkken yada uyku modundayken bilgisayarınıza zarar verir.
Bilgisayar uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkar Windows 10?
Hazırda Beklet

Güç seçeneklerini açın: Windows 10 için, Başlat ‘ı seçin, arkasından Ayarlar > sistem > Power & uyku > ek güç ayarları’nı seçin.
Güç düğmesinin yapacaklarını seçin’i ve arkasından Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir’i seçin.

You might be interested:  Patatesli Börek {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)Uyku modu ne işe yarar?
Uyku modu, çoğu zaman Windows’un güç menüsü üstünden yada çalışan laptop’unuzun kapağını kapatarak etkinleştirilir. İşletim sistemi uyku modunda hususi, düşük güç tüketimli bir duruma geçiş yapmış olacaktır. Bu modda RAM dışındaki tüm bileşenlerin elektriği kesilir. Bunlara durağan(durgun) disk, ekran, portlar dahildir.
Windows 10 uyku modu ne işe yarar?
Hazırda beklemeye alma işlevi, Windows 10 ‘da PC’nizi kapatmanızı elde eden seçeneklerden yalnız bir tanesi. Uyku modu, PC’nizin şu anki durumunu RAM’e saklayarak Windows ‘u düşük güç moduna geçiriyor. Bu sayede PC’nizi açar açmaz kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.
Laptop uyku modu mu hazırda beklet mi?
Hazırda bekletilen bilgisayar, uyku moduna nazaran oldukça daha azca enerji harcar, neredeyse kapanık benzer biçimde olur. Fakat tekrardan açılması da uyku moduna nazaran oldukça daha uzun sürer. Hazırda bekletmek ile bilgisayarı kapatmak içinde yalnızca verileri yedekleme benzer biçimde ince bir fark bulunuyor.
Telefon uyku gibi olmaktan {nasıl} çıkılır?
Telefonu uyku gibi olmaktan çıkarma Telefonunuzu uyku gibi olmaktan çıkarmak için Güç düğmesine basın. Telefonunuza evvel bir ekran kilidi ayarladıysanız bu kilidi açmanız gerekir. Gelen çağrınız olduğunda telefonunuz otomatikman uyku gibi olmaktan çıkar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.