Bebek Giysilerindeki Lekeler {Nasıl} Çıkar?(Sual)

Deterjan

Lekeyi ıslatın. Lekeyi soğuk suyla ıslatın ve mümkünse 15 dakika suda beklemeye alın.
Deterjanı uygulayın. Omo Bebek şeklinde güvenilir bir bebek deterjanı ile lekeyi kaplayın ve kutunun kapağı yardımıyla lekeyi ovun.
Sudan geçirin. Arkasından lekenin üstündeki deterjanı güzelce durulayın ve kurulayın.

Contents1 Giysiden çıkmayan lekeler {nasıl} çıkar?2 Giyside sarı lekeler {nasıl} çıkar?3 Renkli giysiden kir {nasıl} çıkar?4 Geçmeyen lekeler {nasıl} çıkar?5 Yıkanmış kir {nasıl} çıkar?6 Tişörtte kir {nasıl} çıkar?7 Sandıkta sararan giysiler {nasıl} temizlenir?8 Beyaz tişörtten sarı ter lekesi {nasıl} çıkar?9 Mavi gömlekte sarı kir {nasıl} çıkar?10 Renkli tişört lekesi {nasıl} çıkar?11 Kıyafetlerdeki kahverengi lekeler {nasıl} çıkar?12 Çamaşırlardaki inatçı lekeler {nasıl} çıkar?13 Sirke kir çıkarır mı?14 Lekeyi en iyi ne çıkarır?15 Sirke su kir çıkarır mı?
Giysiden çıkmayan lekeler {nasıl} çıkar?
İlk adım olarak lekenin üstüne bolca oranda soda dökün ve bir süre lekeyi bu şekilde beklemeye alın. İkinci adım olarak temiz bir beze de birazcık soda döküp lekeli bölgeyi iyice ovalayın. Son olarak makine de sudan geçirin, lekenin kaybolduğunu görmüş olacaksınız.
Giyside sarı lekeler {nasıl} çıkar?
Karbonat, oksijenli su ve tuz karışımını beyaz kıyafetinizde oluşan sarı lekelerin üstüne sürün. Giysinizi bu şeklide otuz dakika beklemeye alın. Hemen sonra beyazlarınızı çamaşır makinenizin içine atın. Makineden çıkardığınızda lekenin kaybolduğunu görmüş olacaksınız.
Renkli giysiden kir {nasıl} çıkar?
Bunun için; lekeli çamaşırınızı bir süre düzgüsel suyun altında beklettikten sonrasında çıkarıp sirkeli suya bastırmanız ve beklemeniz kafi olacaktır. Sirkenin çamaşırınızın üstündeki lekeyi hızla temizlediğini kendi gözlerinizle de görebileceksiniz.

Geçmeyen lekeler {nasıl} çıkar?
Lekeli bölgeye bir yiyecek kaşığı kadar karbonat döktükten sonrasında limonun yarısını karbonat döktüğünüz kısmın üstüne kapatıp 20 dakika kadar bekleyebilir; peşinden giysinizi yıkayarak kurumuş lekeleri çıkarabilirsiniz.
You might be interested:  Kitap Özeti {Nasıl} Çıkarılır?(Çözünme)Yıkanmış kir {nasıl} çıkar?
Eski ve Kurumuş Lekelerin Çıkarılması: Adım Adım

Doğru Persil deterjanı seçin.
Bölgeyi ön işleme tutun ve deterjanı birkaç dakika lekenin üstünde tutun.
Sıcak suyla değil, ılık suyla sudan geçirin.
Lekenin çıktığından güvenli olun.

Tişörtte kir {nasıl} çıkar?
Lekeli bölgeye bir yiyecek kaşığı karbonat dökün. Limonun yarısını karbonat döktüğünüz lekeli bölgenin üstüne kapatın ve 20 dakika beklemeye alın. Sonrasında su ile sudan geçirin.
Sandıkta sararan giysiler {nasıl} temizlenir?
Kumaşlardaki Sarı Sandık Lekesi {Nasıl} Çıkar?

Kumaşı bir leğene koyup üzerini soğuk suyla doldurun.
Suyun içine karbonat ilave edin ve çözünene kadar bekleyin.
Çözündükten sonrasında kumaşı ellerinizle yavaşça ovun.
Kumaşı suda bir saat beklemeye alın.
Bir saatin sonunda kumaşı leğenden çıkarıp durulayın.

Beyaz tişörtten sarı ter lekesi {nasıl} çıkar?
Ter lekesinin üstüne karbonat döküp, birkaç damla limon suyu damlatıp 15-20 dakika kadar bekledikten sonrasında ılık su ile durulamak çoğu zaman ter lekesini çıkmasını sağlayabilmektedir. Beyaz Sabun: Ter lekesinin oluştuğu bölgeyi beyaz sabunla ovalayarak yıkadığınızda başarı göstermiş sonuçlar elde edebilirsiniz.
Mavi gömlekte sarı kir {nasıl} çıkar?
Lekenin üstüne ılık su damlatarak bir yiyecek kaşığı karbonat dökün ve peşinden yarım limon sıkın. Beş saatlik bir beklemenin peşinden bolca su ile yıkayarak işlemi tamamlayın.
Renkli tişört lekesi {nasıl} çıkar?
Değişik bir yöntem olarak beyaz kumaşlarda limon suyu ile lekeyi silmek ve peşinden da soğuk su ile kumaşı durulamak denenebilir. Renkli kumaşlarda ise taze kir için yumurta sarısı ile karıştırılan su kullanılabilecekken, beklemiş lekelerde gliserinli su kullanmak uygundur.
Kıyafetlerdeki kahverengi lekeler {nasıl} çıkar?
Kahve lekesi kumaş yoğun bir tuz eriyiğiyle iyice yıkanıp bolca suyla çalkalanarak çıkarıldığı şeklinde, dökülür dökülmez sıcak sabunlu suyla yıkanınca da çıkar. Ek olarak kumaş üstüne gliserin damlatıldıktan sonrasında içine birazcık asit borik katılmış ılık suyla yıkayarak da kir çıkarılabilir.
You might be interested:  Ürik Asit {Nasıl} Düşürülür?(Çözülmüş)Çamaşırlardaki inatçı lekeler {nasıl} çıkar?
Soğuk suyun içine bol miktarda tuz ekleyip karıştırın. Arkasından lekeli kıyafetlerinizi bu suyun içinde minimum 2 saat beklemeye alın ve çamaşır makinesinde sudan geçirin. İşte bu kadar!
Sirke kir çıkarır mı?
Her eve lazım: Beyaz sirke Kıyafetlerin üstündeki lekeleri beyaz sirkeyle çıkarmak için yapmanız gerekense 1 ölçü oda sıcaklığında suya!/4 ölçü beyaz sirke koymak ve lekeli bölgeyi bu karışımda minimum 30 dakika süresince bekletmek. Lekeden arda kalan iz azaldığında ise çamaşır makinesine atmak.
Lekeyi en iyi ne çıkarır?
1’e 1 ölçü ile beyaz sirke ve suyu karıştırın. Karışımı lekenin üstüne döküp 10 dakika bekleyin. Arkasından kumaş türüne uygun bir programda çamaşır makinesinde yıkama yapın.
Sirke su kir çıkarır mı?
SİRKE, EN İYİ YARDIMCINIZDIR! Protein lekelerinde sirke kullanılmamalı. Fakat öteki lekelerde, bilhassa de domates ve koyu renkli meyve lekelerinde sirke en iyi yardımcınızdır. Lekeli kısmı birazcık suyun altında tuttuktan sonrasında giysiyi sirkeli suya yatırın. Lekenin olağanüstü şekilde yok bulunduğunu görmüş olacaksınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.