Başhekim {Nasıl} Yazılır?

Başöğretmen, başsavcı, başhekim ve başbakan şeklinde baş kelimesiyle oluşturulan ödat tamlamaları bitişik yazılmaktadır.
Contents1 Başhekim cümle içinde {nasıl} yazılır?2 Git gide {nasıl} yazılır?3 LULE tasi nasil yazilir?4 Camgöbeği {nasıl} yazılır?5 Başhekim ne kadar maaş alır?6 Bakar kör {nasıl} yazılır?7 Bildirge nasil yazilir TDK?8 Baş ucu {nasıl} yazılır TDK?9 Başı Boş {nasıl} yazılır?10 Deniz Yilani nasil yazilir?11 Fazlaca bilmiş {nasıl} yazılır?12 Kahve rengi {nasıl} yazılır?
Başhekim cümle içinde {nasıl} yazılır?
BAŞHEKİM NASIL YAZILIR? Bu kelimenin “ başhekim mi, baş doktor mi” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı başhekim şeklinde olmalıdır. Kısaca birleşik yazılmalıdır.
Git gide {nasıl} yazılır?
Gitgide kelimesinin bitişik mi ayrı mı yazıldığı birçok şahıs tarafınca merak ediliyor. TDK ‘ya gore bu kelime kaynaşmış bir ikileme olduğundan bitişik yazılmalıdır.
LULE tasi nasil yazilir?
Nesne, eşya ve alet adlarından biriyle kurulan birleşik kelimeler: alçı taşı, bileği taşı, çakmak taşı, Hacıbektaş taşı, kireç taşı, lüle taşı, Oltu taşı, sünger taşı, yılan taşı; buzul taş, damla taş, dikili taş, kayağan taş, yaprak taş vb.

Camgöbeği {nasıl} yazılır?
“ Camgöbeği mi?” yoksa “ Cam göbeği mi?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Cam göbeği şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Camgöbeği şeklinde olmalıdır.
Başhekim ne kadar maaş alır?
2022 başhekim medyan maaşı, net 20.000 TL’dir. Başhekim maaşı, çalışılan kuruma gore değişmekle beraber bir başhekim 12.000 TL civarı maaş alırken değişik bir kurumda çalışan başka bir başhekim, net 30.000 TL’ye kadar maaş alabilir.
Bakar kör {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Bakarkör şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Bakar kör şeklinde olmalıdır.
You might be interested:  Antrikot {Nasıl} Pişirilir?(Sual)Bildirge nasil yazilir TDK?
Bu kelime çoğu zaman Beyan name şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Bildirge şeklinde olmalıdır.
Baş ucu {nasıl} yazılır TDK?
Bu kelime iki şekilde de kullanımı mevcuttur. Doğru kullanımı baş ucu yada başucu şeklinde olmalıdır.
Başı Boş {nasıl} yazılır?
TDK ‘ya gore de başıboş şeklinde bitişik yazılması gerekir.
Deniz Yilani nasil yazilir?
Bu kelime çoğu zaman Denizyılanı şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Deniz yılanı şeklinde olmalıdır.
Fazlaca bilmiş {nasıl} yazılır?
Bu kelimenin bitişik mi yoksa ayrı mı yazılıp yazılmayacağı Türk Dil Kurumu veriler üstünden anlatılmış durumda. Fazlaca Bilmiş {Nasıl} Yazılır? Bu kelimenin doğru şekilde yazımı, ‘Çokbilmiş’ olarak ele alınmasıdır.
Kahve rengi {nasıl} yazılır?
“ Kahverengi mi?” yoksa “ Kahve rengi mi?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Kahve rengi şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Kahverengi şeklinde olmalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.