Bakire Olup Olmadığımı {Nasıl} Anlarım?(Muhteşem yanıt)

kızlık zarının bozulup bozulmadığını idrak etmek mümkün değildir. Bekaret (Bakirelik) muayenesi son aşama kısa ve ağrısız bir işlemdir. Muayenede uzman jinekolog gazlı bez ile büyük dudakları çekerek kızlık zarını gözlemler, böylelikle kişinin bakire olup olmadığı anlaşılmış olur.
Contents1 Bakire kızlık zarı bozuk oldugunu nasil anlariz?2 Adam bakire olup olmadığını anlamış olur mı?3 Kızlık zarı elle hissedilebilir mi?4 Kızlık zarının ne süre bozulmuş olduğu anlaşılabilir mi?5 Bekaretin ne süre bozulmuş olduğu belli olur mu?6 Evlenmeden ilkin kızlık zarı muayenesi mecburi mu?7 Kızlık zarı parmak ile hissedilebilir mi?8 Kızlık zarı ayna ile görülebilir mi?9 Esnek zarda ilişkiye girildiği Anlasılır mi?10 Sürtünme yolu ile kızlık zarı bozulur mu?
Bakire kızlık zarı bozuk oldugunu nasil anlariz?
Kızlık zarı bozulmasının en mühim emaresi kanamadır. Kızlık zarı kanaması birkaç damla şeklinde azca da olabilir yada tane şeklinde 2-3 gün de sürebilir. Kızlık zarının ortasındaki delik ne kadar küçükse kanama o denli fazla olacaktır. Sadece kızlık zarının bozulma kanaması hiçbir süre tane kanamasından fazla olmaz.
Adam bakire olup olmadığını anlamış olur mı?
İslam’da adamın bekaretine dair informasyon, evlenmeden ilkin cinsel ilişkiye girmeyi yasaklamakla sınırlıdır. Hadislerde adamın bekâretine dair bir bilgiye rastlanmaz.
Kızlık zarı elle hissedilebilir mi?
– Şahıs kendi kızlık zarını hissedemez Bundan dolayı kızlık zarında sinir dokusu yoktur. Renk ve doku olarak vajina ile aynı özelliklere haiz olduğundan aynayla, ışık tutarak bakılsa bile net ayırt edilmesi zor olsa gerek. İnce olduğundan elle hissedilmez.

Kızlık zarının ne süre bozulmuş olduğu anlaşılabilir mi?
Kızlık zarının ne süre yırtıldığını muayenede ortaya konulabilmesi bir tek erken dönemde mümkündür. Cinsel ilişkiden birkaç gün sonrasına kadar kızlık zarının yeni yırtıldığı anlaşılabilir. Sadece yedi gün sonrasında meydana getirilen muayenede zardaki yırtık iyileşmiş olacağından, yırtılma zamanının söylenmesi olanaksız hale gelir.
You might be interested:  Video {Nasıl} Çekilir?(Muhteşem yanıt)Bekaretin ne süre bozulmuş olduğu belli olur mu?
Eğer kızlık zarının yırtılması durumu 7 – 10 gün içindeki bir süreçte gerçekleşmişse; bu zar yırtılması durumu saptanabilmektedir. Sadece belirtilmekte olan bu süreden daha uzun bir süre geçmişse ne süre yırtıldığı mevzusunda bir tahminde bulunmak mümkün değildir.
Evlenmeden ilkin kızlık zarı muayenesi mecburi mu?
İlk kere cinsellik yaşamış olduğu halde kızlık zarında kanama olmadığında, fazla süre geçirmeden jinekolojik muayene yapıldığında kızlık zarında taze oluşan çatlaklar ve yırtıklar gözlenebilir, kısa sürede ilk ilişki olduğu saptanabilir. Kızlık zarı muayenesi yapmak hekim için kanuni bir zorunluluk değildir.
Kızlık zarı parmak ile hissedilebilir mi?
Vajen bölgesine derin şekilde parmak sokulduğunda kızlık zarı hissedilebilir. Sadece vajen bölgesine parmak sokulduğunda kızlık zarının yırtılabileceği unutulmamalıdır. Kızlık zarı yırtıldıktan sonrasında derhal kanama olabileceği benzer biçimde birkaç gün sonrasında da kanama görülebilir.
Kızlık zarı ayna ile görülebilir mi?
Kızlık zarının anatomik olarak oldukca önde olmadığını bilmelisiniz. Kısaca dışardan kızlık zarı görünemez. Ya da ayna karşısına geçerek kızlık zarınızı göremezsiniz. Kızlık zarını görebilmek için dış ve iç dudaklar sağa ve sola bununla beraber da öne çekilerek görünür hale getirilir.
Esnek zarda ilişkiye girildiği Anlasılır mi?
Esnek kızlık zarı olanlarda ilişkiye girildiği belli olur mu? Esnek kızlık zarı olan birinin ilişkiye girmiş olduğu muayene ile anlaşılmaz. Kızlık zarı muayenesinde esnek olan zarda bozulma ya da yırtık görülmeyecektir.
Sürtünme yolu ile kızlık zarı bozulur mu?
Sürtünmeyle kızlık zarı tam olarak bozulmayabilir. Zedelenme ya da tam olmayan küçük yırtıklarda kızlık zarı bir sonraki ilişki esnasında kanayabilir. Kızlık zarındaki kanamanın olmaması için bozulduktan sonrasında kızlık zarı açıklığının fazla olması gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.