Avşaya {Nasıl} Gidilir?(Doğru yanıt)

Avşa Adasına İstanbul, Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan deniz otobüsleri ile ya da feribot ile gidilebilmektedir. Bu adaya Eskişehir, Bursa, İzmir şeklinde yakın illerden gidecek olanların ilkin Erdek iskelesine gelmiş olarak buradan Adalar 1, Gestaş, Marmara Roro arabalı gemileri ile adaya geçmesi gerekmektedir.
Contents1 Avşa adasına otomobil ile {nasıl} gidilir?2 Istanbul Avşa adası kaç saat otomobille?3 Yenikapıdan Avşa Adasına {nasıl} gidilir?4 Balıkesir Avşa Adasına {nasıl} gidilir?5 Avşa Adası’na otomobil ile gidilir mi?6 Erdek Avşa feribot kaç lira?7 Yenikapı Avşa kaç saat sürüyor?8 Istanbul’dan Avşa’ya feribot var mı?9 Avşa istanbul arası kaç saat sürer?10 Istanbuldan Avşa adasına {nasıl} giderim?11 Avşa biletleri ne kadar?12 Avşa adasına kışın {nasıl} gidilir?13 Narlı dan Avşa Adasına {nasıl} gidilir?14 Tekirdağ Avşa kaç TL?15 Kocaeli’den Avşa Adasına {nasıl} gidilir?
Avşa adasına otomobil ile {nasıl} gidilir?
Avşa Adası ‘na İstanbul’dan kendi otomobiliniz ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üstünden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz. Not: Gestaş Gemisi ile Otomobil ile gelşebilirsiniz.
Istanbul Avşa adası kaç saat otomobille?
Arabalı feribot olan Yener C. gemisi ile İstanbul Zeytinburnu Avşa Adası arası seyahat 5 saat sürmektedir. Eğer İstanbul -Bandırma karayolu üstünden Avşa ‘ya gitmek isterseniz Bandırma Erdek arası araçla 15 dakika, Erdek- Avşa arası ulaşım arabalı feribotlarla 2 saatte sağlanmaktadır.

Yenikapıdan Avşa Adasına {nasıl} gidilir?
Avşa Adası ‘na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Güz ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri bir tek hafta sonu gerçekleşmektedir.
You might be interested:  Lens {Nasıl} Çıkarılır?(Muhteşem yanıt)Balıkesir Avşa Adasına {nasıl} gidilir?
Birincisi Balıkesir’in Erdek ilçesine gideceksiniz orada ki limandan günde 3 sefer yapılmaktadır. Orada ki feribot ile Avşa Adasına ulaşabilirsiniz. İkinci bir yol ise gene Erdek üstünden BUDO’ya ilişik deniz otobüsleriyle Avşa Adası’na gidebilirsiniz.
Avşa Adası’na otomobil ile gidilir mi?
Avşa Adası ‘nda otomobil yasak değildir serbesttir. Avşa ‘ya gelmek isteyen tatilcilerin en oldukca merak etmiş olduğu sorulardan Avşa ‘da otomobil kullanma mevzusudur. Avşa ‘nın gezilecek bölgeleri olan koylara daha kolay ulaşmak istiyorsanız Avşa ‘ya otomobiliniz ile gelmenizi tavsiye ediyoruz.
Erdek Avşa feribot kaç lira?
Gestaş Avşa Erdek Marmara Balıklı ve Ekinlik Adası feribot tutarları yolcu 25 TL vasıta 90 TL’dir. Gestaş Süratli deniz otobüsü feribot tutarları yolcu 35 TL’dir. Gestaş’ta Vasıta içi şöför fiyata dahil olup öteki yolcular fiyata dahil değildir.
Yenikapı Avşa kaç saat sürüyor?
Avşa Adası İdo ile İstanbul’dan Avşa ‘ya 2 saat 45 dakika sürmektedir. Bu süre İstanbul’dan kalkış süresine gore değişmektedir. Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan kalkış mesafeleri bu süreye gore dahil edilmelidir.
Istanbul’dan Avşa’ya feribot var mı?
Yazları 1 saat 50 dakika devam eden seferlerle İstanbul ‘ dan Avşa ‘ya gelirken artık daha süratli ve konforlu gelebiliyorsunuz. Avcılar Avşa Adası İDO bilet fiyatı 126 TL’dir.
Avşa istanbul arası kaç saat sürer?
İstanbul ‘dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa ‘ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile beraber başlamış olan İDO Avşa feribot seferlerine yazları artan ilgiden dolayı bilhassa haftasonları seferler ekleniyor.
Istanbuldan Avşa adasına {nasıl} giderim?
İstanbul üstünden Avcılar, Bostancılar, Yenikapı üstünden İDO seferlerini kullanarak Avşa Adasına ulaşabilirsiniz. Tekirdağ ve Erdek üstünden de arabalı vapur seferleri bulunuyor. İstanbul ile ada arasındaki mesafe 3 saat 45 dakikadır. Yazları adaya her gün deniz otobüsü bulabilirsiniz.
You might be interested:  Deri Altı Sivilce {Nasıl} Geçer?Avşa biletleri ne kadar?
Avşa Adası Bilet Tutarları 2022 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa ‘ya indirimli 12 TL, Tekirdağ’dan 60 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 60 TL, İstanbul’dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet tutarları İDO ile 100 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.
Avşa adasına kışın {nasıl} gidilir?
Kış aylarında Avşa’ya İstanbul’dan ulaşım İDO Yenikapı ve Bostancı seferleri 29 Ekimden itibaren sona erdiği için Tekirdağ bağlantılı yapılmaktadır. Dönüşümlü olarak Tekirdağ Akport Limanı’ndan Adalar 1, Öz Kaptan ve Ömer Kaptan arabalı vapurları her gün 1 gidiş dönüş seferi ile hizmet vermektedir.
Narlı dan Avşa Adasına {nasıl} gidilir?
Erdek’in merkezine ortalama 14 km uzaklıktaki Narlı Köyü’nden hareket eden deniz taksi, 20 dakika şeklinde kısa bir sürede Marmara Adası ‘na varıyor ve arkasından Avşa, Yiğitler Köyü’ne ulaşıyor. Detaylı Avşa Adası feribot seferleri için tıklayınız.
Tekirdağ Avşa kaç TL?
Aracı ile Tekirdağ ‘dan Avşa ‘ya geçmek isteyenler için arabalı feribot hizmeti mevcuttur. Genel itibariyle yolcu başı ücret 30 TL, vasıta geçiş tutarı 100 TL ‘dir. Vasıta geçiş tutarına şoförün bilet tutarı dahildir. Ek olarak 10 yaş üstü çocuklar da bilete tabidir.
Kocaeli’den Avşa Adasına {nasıl} gidilir?
Bu yollardan ilki İdo Avşa Adası Yenikapı ve Bostancı seferleridir. Buradan Tekirdağ Silivri bağlantılı aktarmalı seferlerini kullanarak Bursa üstünden hareket edip Erdek iskelesine ulaşabilirsiniz. Buradan Gestaş, Adalar 1ve Birleşke gemileri ile Gebze üstünden Avşa ‘ya arabalı olarak geçebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.