Avare Ne Demek?(Çözünme)

Contents1 Avare kime denir?2 Avara ne anlamına gelir?3 Avare adam ne demek?4 Avereyim ne demek?5 Başıboş avare ne demek?6 Argoda sarsak ne demek?7 Alabanda nedir ne demek?8 Övendere ne demek?9 Kalbur kasnağı ne demek?10 Avare ne demek ekşi lügat?11 Avare hangi yöreye ilişkin?12 Avare ne demek Osmanlıca?13 Işi olmayan boş gezen nedir?14 Derbedar ne demek?15 Azadeler ne demek?
Avare kime denir?
Avare kime denir? İşsiz, işi olmayan kuvvetsiz, başıboş, aylak.
Avara ne anlamına gelir?
Bu kelimeye Türk Dil Kurumu üstünden bakılmış olduğu süre, ‘işi olmayan, İşsiz kuvvetsiz, aylak ve başıboş’ anlamları bizi karşılıyor.
Avare adam ne demek?
Başıboş, serseri, boş gezen. İşsiz güçz. Vagabond.

Avereyim ne demek?
Avare kelimesi herhangi bir işte çalışmayan, boş gezen ya da aylak anlamına gelmektedir. Bu kelime üstünden türemiş bir halde TDK anlamı ile avarelik ise, ‘Avare olma durumu, başıboş ve işsizlik’ benzer biçimde anlamlar ile söyleniş edilir.
Başıboş avare ne demek?
– Başıboş, Bilhassa herhangi bir iş yapmayan ve devamlı zamanını boşa geçiren kişiler adına dile getirilen bir kelime şeklinde öne çıkıyor. Avare Nedir? Avare TDK açısından, ‘işi olmayan ya da İşsiz kuvvetsiz ve aylak’ anlamları üstünden karşılık bulmaktadır.
Argoda sarsak ne demek?
Argoda sarsak ne demek? Değişken, sağlam olmayan: “Gittiği yerden habersiz, kendi sarsak terbiye değerlerine bağlı yaşamaktadır.” -S. İleri. Sersem, ahmak, dağınık.
Alabanda nedir ne demek?
Bir oldukca vapur dümen komutları vardır. Genel ve çoğunlukla kullanılan bir vapur dümen komutu da alabanda komutudur. İskele alabanda sözü de dümeni sola doğru tam bir halde sonuna kadar çevirmektir. Sancak alabanda ise vapur dümenini sağa doğru sonuna kadar çevirmektir.
You might be interested:  Flat Ne Demek? (Correct answer)Övendere ne demek?
övendire. Hayvanları dürtmek, harekete geçirmek için kullanılan, ucu çivili uzun sopa.
Kalbur kasnağı ne demek?
Kalbur, elek, tef benzer biçimde şeylerin tahta çemberi. Nakış işlemek için, gergef benzer biçimde, kumaş germeye yarayan, iç içe geçmiş iki tahta çemberden oluşan gereç.
Avare ne demek ekşi lügat?
tdk sözlüğüne bakılırsa “işi olmayan kuvvetsiz dolaşmak” anlamındadır. günlük hayatta “birçok yer dolaşmaktan/değişik iş yapmaktan beyin fonksiyonlarının yavaşlaması” anlamıyla da kullanılır.
Avare hangi yöreye ilişkin?
Avare (Hintçe: अवारा [Awaara] ), Raj Kapoor’un hem yönetmenliğini yapmış olduğu hem de başrolünde oynadığı 1951 yapımı Hint filmi.
Avare ne demek Osmanlıca?
avare / avâre / âvâre / آواره / آوَارَه İşsiz, şaşkın, başıboş.
Işi olmayan boş gezen nedir?
Türkçede aylak “ işi olmayan, boş gezen, avare (kimse)” anlamındadır. Fransızca flâner “oyalanmak, aylaklık et- mek” fiilinden türetilen flanör (flâneur) ise 19. yy’da ortaya çıkan, “aylak aylak gezen aydın, kentli aylak, düşünür seyyah” anlamına gelen bir kavramdır.
Derbedar ne demek?
Derbeder kelimesi anlam olarak, boş boş dolaşan kılık ve giysisine dikkat etmeyen insanları ifade etmek için kullanılmaktadır. Türk Dil Kurumuna bakılırsa derbeder kelimesi, yaşama şekli ve gösterdiği davranışları düzensiz olan kişiler şeklinde açıklanmaktadır.
Azadeler ne demek?
Azade kelimesi anlam olarak bağımsız, herhangi bir kısıtlaması olmayan ve özgür olan şeklinde anlatılan bir kavram olmaktadır. Türk Dil Kurumuna bakılırsa azade kelimesinin anlamı, başıboş olan, erkin ve herhangi bir yerde tutuklu olmayan özgür şeklinde açıklanmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.