Atmış {Nasıl} Yazılır?(EN iyi 5 ipucu)

ALTMIŞ NASIL YAZILIR? Türk Dil Kurumu’na gore ”altmış” olarak yazılmaktadır. Günümüzde çoğu zaman ”atmış” olarak hatalı yazılır. Altmış en uğurlu rakamımdır.
Contents1 Altmış altı {nasıl} yazılır TDK?2 TDK altmış {nasıl} yazılır?3 Materyal {nasıl} yazılır?4 Yetmişbeş {nasıl} yazılır?5 60 Atmış mı altmış mı?6 Bir fazlaca {nasıl} yazılır?7 Sayılar yazıyla {nasıl} yazılır?8 Onbeş {nasıl} yazılır TDK?9 6 nci {nasıl} yazılır?10 Materyal Turkce mi?11 Metalyer {nasıl} yazılır?12 Materyal ne ise yarar?13 Zamanı {nasıl} yazılır?14 25 TL rakamla nasil yazilir?15 60 rakamı {nasıl} yazılır?
Altmış altı {nasıl} yazılır TDK?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Atmış altı şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Altmış altı şeklinde olmalıdır.
TDK altmış {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Atmış şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Altmış şeklinde olmalıdır.
Materyal {nasıl} yazılır?
MATERYAL NASIL YAZILIR? Bu kelimenin materyal mi, mataryal mi, material mi, materiyal mi, metaryel mi olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı materyal şeklinde olmalıdır.

Yetmişbeş {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Yetmişbeş şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Yetmiş beş şeklinde olmalıdır.
60 Atmış mı altmış mı?
2. Birden fazla kelimeden oluşan sayılar ayrı yazılır: iki yüz, üç yüz altmış beş, bin iki yüz elli bir vb. 3. Para ile ilgili işlemlerle senet, çek vb. ticari belgelerde geçen sayılar bitişik yazılır: 650,35 (altıyüzelliTL,otuzbeşkr.)
Bir fazlaca {nasıl} yazılır?
Birazcık, birçok, birçoğu, birkaç, birkaçı, bazı, herhangi, hiçbir, hiçbiri belirsizlik ödat ve zamirleri de gelenekleşmiş olarak bitişik yazılır.
Sayılar yazıyla {nasıl} yazılır?
Sayılar, saat ve dakikalar metin içinde yazıyla yazılır. Ek olarak birden fazla sözcükten oluşan sayılar ayrı yazılır: Örnek: bin yıldan beri, dört kardeş, haftanın beşinci günü, üç ayda bir, yüz sual, iki hafta sonrasında, saat yediye çeyrek kala, örneğin saat onda; iki yüz, üç yüz altmış beş.
You might be interested:  Pendik {Nasıl} Gidilir?(Muhteşem yanıt)Onbeş {nasıl} yazılır TDK?
Bu kelime çoğu zaman Onbeş şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı On beş şeklinde olmalıdır.
6 nci {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman 6ncı şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı 6 ‘ ncı şeklinde olmalıdır.
Materyal Turkce mi?
Materyal Türkçe kelime mi? Materyal kelimesi, lügatımızda oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. Materyal kelimesi Fransızca kökenlidir.
Metalyer {nasıl} yazılır?
MATERYAL NASIL YAZILIR? Bu kelimenin materyal mi, materyel mi? olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı materyal şeklinde olmalıdır.
Materyal ne ise yarar?
Gereç ya da yazılı, sözlü, görüntülü olarak kaydedilmiş her türlü belgeye materyal denmektedir. Gereçlerin yanında malzemelerin genel ismine de materyal denmektedir. Bir öteki tanımda ise bir işin ortaya çıkması için lazım olan şeylerin tamamına da materyal denmektedir.
Zamanı {nasıl} yazılır?
Tarih atılırken daima günün, ay ve yıldan daha ilkin yazılması gerekiyor. İlk olarak gün, sonrasında ay ve hemen sonra yıl yazılır. 01.01.2021 şeklinde tarih atılma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Gün, ay ve yıl tarihlerinin karıştırılarak yazılması, başka zamanı ifade edebileceğinden doğru yazılması gerekir.
25 TL rakamla nasil yazilir?
bin beş yüz lira)”, “1.500.000, 25 TL (bir milyon beş yüz bin lira yirmi beş kuruş yada 1 milyon 500 bin lira 25 kuruş)”.
60 rakamı {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu’na gore ”altmış” olarak yazılmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.