Askerlik {Nasıl} Ertelenir?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Askerligi ertelemek icin ne lazim?2 Askerlik tecili {nasıl} uzatılır?3 Üniversite okuyan askerlik tecili {nasıl} yapılır?4 Askerlik uzatmak icin ne lüzumlu?5 Lise mezunlarının kaç yıl erteleme hakkı var?6 Askerlik kaç yaşına kadar erteleme ettirilir?7 Askerlik hizmet tercihi ne süre yapılır?8 Lise mezunuyum askerlik erteleme olur mu?9 Askerlik kendiliğinden erteleme olur mu?10 Mezun olduktan sonrasında kaç ay içinde tescil yaptırmam gerekir?11 Askerdeyken okul okunması mümkün mu?12 Mezun olduktan ne kadar sonrasında erteleme?13 Ben ne süre askere giderim?14 Askerlik tecili için nereye gidilir?
Askerligi ertelemek icin ne lazim?
Askerlik görevini çeşitli nedenlerle yapamayacak olan adaylar, erteleme işlemi ile bir süre askerlik vazifelerini erteleyebiliyor. Erteleme işlemi, e-devlet üstünden ”Ulusal Müdafa Bakanlığı Asal Yoklama Başvurusu” sayfasından gerçekleştiriliyor. Öteki taraftan şubeye giderek de erteleme işlemi yapılabiliyor.
Askerlik tecili {nasıl} uzatılır?
Askerlik şubesine giderek askerliğinizi ertelemek istediğiniz belirtmeniz gerekmektedir. Lise ve dengi okul mezunları askerliklerini 3 yıl mazeretsiz olarak erteleme ettirebilmektedirler. Üniversiteyi bitirip ilgili yüksek tahsil kurumu ile tüm ilişkisini kesen kişiler askerliği 2 yıl süre ile erteleme ettirilebilir.

Üniversite okuyan askerlik tecili {nasıl} yapılır?
Lisans öğrenimini tamamlayan yükümlülerin askere sevkleri Askerlik şubeleri tarafınca mezuniyet tarihinden itibaren (İKİ) yıl süreyle ertelenmektedir. Bu haktan yararlanmak isteyen mezunlar, mezuniyet belgeleriyle beraber askerlik şubelerine müracaat etmelidirler. Hususi öğrencilerin erteleme işlemi yapılamaz.
Askerlik uzatmak icin ne lüzumlu?
ASKERLİK ERTELEME İÇİN GEREKLİ BELGELER

Mezuniyet mezuniyet belgesi ve 4 tane fotokopisi.
Nüfus cüzdanı ve 4 tane fotokopisi.
Kısa sürede çekilmiş 6 tane vesikalık.
Var ise yeterlik ve 2 tane fotokopisi.

Lise mezunlarının kaç yıl erteleme hakkı var?
(Hususi/akşam ve açık liselerde tahsil görenlerin askerlikleri, Ulusal Eğitim Bakanlığınca düzenlenen hususi yönetmeliklerinde belli bir öğretim süresi yoksa, 29 yaşını geçmemek suretiyle genel liselerin öğretim süresi kadardır. Genel liselerde de bir süre kısıtlaması yoksa, 29 yaşına kadar ertelenecektir.)
You might be interested:  Astımdan {Nasıl} Kurtuldum?(Çözünme)Askerlik kaç yaşına kadar erteleme ettirilir?
Lise yada dengi okullara devam edenlerin erteleme hakkı en fazlaca 21 yaşına kadardır. b. Yüksek eğitime devam edenlerin erteleme hakkı en fazlaca 30 yaşına kadardır. c. Lisans üstü eğitime devam edenlerin erteleme hakkı ise en fazlaca 32 yaşına kadardır.
Askerlik hizmet tercihi ne süre yapılır?
Şubat 2022 sınıflandırma döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlüler, 30 Kasım 2021 evveliyatına kadar yoklama ve askerlik hizmeti ile celp tercihini e-Devletten yada en yakın askerlik şubesine müracaat ederek yapmış oldu.
Lise mezunuyum askerlik erteleme olur mu?
Lise yada dengi bir eğitim kurumundan mezun olan askerlik yükümlüleri herhangi bir sebep göstermeksizin askerliklerini 3 yıl süreyle erteleme ettirebilirler.
Askerlik kendiliğinden erteleme olur mu?
Erkekler askerlik dönemine vardığında, talebe olabiliyor yada okulunu daha yeni bitirmiş olabiliyor. Askere gidecek olan bireyler kendi isteği doğrultusunda askerliğini erteleme ettirebilir.
Mezun olduktan sonrasında kaç ay içinde tescil yaptırmam gerekir?
Yükseköğretim kurumlarının Fakülte ve Yüksekokullarından lisans derecesi ile mezun olan yükümlülerin mezuniyet tarihinden itibaren 2 ay içinde askerlik yoklamalarını https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-asal-yoklama-basvurusu üstünden yada Askerlik Şubelerine gidip yaptırmak zorundadırlar.
Askerdeyken okul okunması mümkün mu?
Yukarıda belirtilenler ışığında aöf öğrencilerinin öğrenimlerini devam ettirerek askerlik hizmetlerini yapmasında ve askerde iken sınavlara girmesinde herhangi bir hukuki engel bulunmamaktadır. Sadece sınava girmek isteyen er-erbaşların birliklerinden izinli olmaları gerekecektir.
Mezun olduktan ne kadar sonrasında erteleme?
Ön Lisans ve Lisans Üniversite Mezunu askerlik erteleme hakkı mezuniyet tarihinden itibaren 2 senedir. Sadece bu süre 28 yaşınızı tamamlayacağınız senenin sonuna kadar olabilir.
Ben ne süre askere giderim?
Madde 8 – (Değişik: 11/2/2014 – 6519/1 md.) Her yıl yoklamaları sonucunda askere elverişli oldukları tespit edilenler, Genelkurmay Başkanlığının teklifi üstüne Millî Müdafa Bakanlığınca belirlenecek celp ve sevk esaslarına bakılırsa 21 yaşına girdikleri yıl askere alınmak suretiyle çağrılırlar.
You might be interested:  Esenler Otogara {Nasıl} Gidilir?(En iyi çözüm)Askerlik tecili için nereye gidilir?
Askerlik görevini çeşitli nedenlerle yapamayacak olan adaylar, erteleme işlemi ile bir süre askerlik vazifelerini erteleyebiliyor. Erteleme işlemi, e-devlet üstünden ”Ulusal Müdafa Bakanlığı Asal Yoklama Başvurusu” sayfasından gerçekleştiriliyor. Öteki taraftan şubeye giderek de erteleme işlemi yapılabiliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.