Askerlik Erteleme {Nasıl} Yapılır?(Muhteşem yanıt)

İkamet ettiğiniz yerde bulunan ya da bu yere en yakın olan Askerlik şubesine giderek askerliğinizi erteleme ettirebilirsiniz. (Müracaat esnasında nüfus cüzdanı haricinde her hangi bir evrak istenmemektedir.)
Contents1 Askerligi ertelemek icin ne lazim?2 Kaç yıl erteleme hakkı var?3 Erteleme süresi {nasıl} uzatılır?4 Askerlik erteleme süresi ne vakit bitiyor?5 Üniversiteden mezun olduktan sonrasında askerlik tecili {nasıl} yapılır?6 Üniversite öğrencileri askerlik tecili {nasıl} yapılır?7 Üniversiteden mezun olduktan sonrasında askerlik erteleme bozulur mu?8 2 üniversite askerliği uzatır mı?9 Açık lise okurken askere gidilir mi?10 Erteleme işlemi ne vakit yapılır?11 Askerlik erteleme iptal başvurusu ne vakit sonuçlanır?12 Askerlik tecili için nereye gidilir?13 Lise mezunlarının erteleme hakkı ne kadar?14 Yüksek lisans askerliği ne kadar erteleme ettirir?
Askerligi ertelemek icin ne lazim?
Askerlik görevini çeşitli nedenlerle yapamayacak olan adaylar, erteleme işlemi ile bir süre askerlik vazifelerini erteleyebiliyor. Erteleme işlemi, e-devlet üstünden ”Ulusal Müdafa Bakanlığı Asal Yoklama Başvurusu” sayfasından gerçekleştiriliyor. Öteki taraftan şubeye giderek de erteleme işlemi yapılabiliyor.
Kaç yıl erteleme hakkı var?
1) Askerlik erteleme süresi kaç senedir? Tezli Yüksek lisans öğrencileri için 3 yıl 4 ay, Tezsiz Yüksek lisans öğrencileri için 1,5 yıl, Doktora öğrencileri için ise 6 yıl süreli erteleme yapılmaktadır.

Erteleme süresi {nasıl} uzatılır?
Askerlik şubesine giderek askerliğinizi ertelemek istediğiniz belirtmeniz gerekmektedir. Lise ve dengi okul mezunları askerliklerini 3 yıl mazeretsiz olarak erteleme ettirebilmektedirler. Üniversiteyi bitirip ilgili yüksek tahsil kurumu ile tüm ilişkisini kesen kişiler askerliği 2 yıl süre ile erteleme ettirilebilir.
Askerlik erteleme süresi ne vakit bitiyor?
Lise yada dengi okullara devam edenlerin erteleme hakkı en fazlaca 21 yaşına kadardır. b. Yüksek eğitime devam edenlerin erteleme hakkı en fazlaca 30 yaşına kadardır. c. Lisans üstü eğitime devam edenlerin erteleme hakkı ise en fazlaca 32 yaşına kadardır.
You might be interested:  Hava Alanı {Nasıl} Yazılır?Üniversiteden mezun olduktan sonrasında askerlik tecili {nasıl} yapılır?
üniversite mezunları için mezuniyet tarihinden itibaren 2 ay içinde yapılması ihtiyaç duyulan işlem. daha ilkin asla işlem yaptırmadıysanız, nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçenin askerlik şubesine, işlem yaptırdıysanız da işlem yaptırdığınız şubeye gitmeniz lazım (dosyanız orada oluyor şu sebeple).
Üniversite öğrencileri askerlik tecili {nasıl} yapılır?
Lisans öğrenimini tamamlayan yükümlülerin askere sevkleri Askerlik şubeleri tarafınca mezuniyet tarihinden itibaren (İKİ) yıl süreyle ertelenmektedir. Bu haktan yararlanmak isteyen mezunlar, mezuniyet belgeleriyle beraber askerlik şubelerine müracaat etmelidirler. Hususi öğrencilerin erteleme işlemi yapılamaz.
Üniversiteden mezun olduktan sonrasında askerlik erteleme bozulur mu?
Mezuniyet tarihinden itibaren 2 yıl erteleme hakları vardır. Bir yükseköğretim kurumundan mezun olanların, aynı düzeyde ikinci bir programa kayıt olmaları halinde bu öğrenciliklerinden dolayı askerlikleri ertelenmez.
2 üniversite askerliği uzatır mı?
2. Üniversiteyi okumak askerlik tecili için kafi değildir. Askerlik tecili yapabilmek için bir üst eğitim programına kayıt yaptırmak gerekmektedir. Örneğin lise bitiren bir şahıs lisans kaydı yaptırarak askerliği erteleyebilir fakat lisans bitiren bir şahıs ikinci üniversiteyi okurken askerliği erteleme ettiremez.
Açık lise okurken askere gidilir mi?
Askerlik kanununda (1111 – 35 /c) meydana getirilen değişiklikle Açık öğretim Lisesi öğrencilerine askerlik erteleme (erteleme) hakkı verilmiştir. Öğrencilik durumu Etken, Donuk ve Silik konumdaki öğrencilere Ek.C2 belgesi düzenlenebilir. Sadece belgenin kabulü Askerlik Şubelerinin sorumluluğundadır.
Erteleme işlemi ne vakit yapılır?
Askerlik erteleme işleminin, kişilerin 19 YAŞINA GİRDİKLERİ yıl’dan itibaren yapılması gerekmektedir. Yükümlünün 20 yaşına girmiş olduğu senenin Ocak ayının birinci gününde adım atar.
Askerlik erteleme iptal başvurusu ne vakit sonuçlanır?
Genel olarak 1 iş gününde sisteme yansımakta olup ertesi gün nüfusa kayıtlı olduğunuz yeri arayarak onaylanmasını isteyebilirsiniz.
Askerlik tecili için nereye gidilir?
Askerlik görevini çeşitli nedenlerle yapamayacak olan adaylar, erteleme işlemi ile bir süre askerlik vazifelerini erteleyebiliyor. Erteleme işlemi, e-devlet üstünden ”Ulusal Müdafa Bakanlığı Asal Yoklama Başvurusu” sayfasından gerçekleştiriliyor. Öteki taraftan şubeye giderek de erteleme işlemi yapılabiliyor.
You might be interested:  Balon Zinciri {Nasıl} Yapılır?(Muhteşem yanıt)Lise mezunlarının erteleme hakkı ne kadar?
Lise yada dengi bir eğitim kurumundan mezun olan askerlik yükümlüleri herhangi bir sebep göstermeksizin askerliklerini 3 yıl süreyle erteleme ettirebilirler.
Yüksek lisans askerliği ne kadar erteleme ettirir?
Erteleme hakkınız tezli yüksek lisans eğitimi için 3 yıl 4 ay,tezsiz yüksek lisans için 1,5 senedir. (bilimsel hazırlık senesi hariç) Bu süreler içinde eğitiminiz bitmezse dahi askerlik erteleme işlemleriniz yenilenemez. 1111 sayılı askerlik kanununa bakılırsa yüksek lisans sebebiyle erteleme hakkınız bu süreler içinde geçerlidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.